PYESNI Pyetjet e reja...

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

- Kur ka kaq shumë krime në familje apo midis njerëzve të të njëjtit gjak, a vlejnë lidhjet e gjakut? Arturi i Kafazit

-Krimi është një gjë shumë e shëmtuar po nuk ka gjë më të shëmtuar se të vrasësh pjesëtarët e familjes . Arturi i Kafazit

- Ne jemi komb bujar (mikpritës) por jo të gjithë janë mirënjohës. Ndaj është bujari pakuptim të jemi bujar me të gjithë apo jo? Arturi i Kafazit

Çfarë mendoni për mashtruesit e votave që përdoren nga politika për vota? Arturi i Kafazit

- Mendoni se kjo qeveri është qeveri shou? Me pak fjalë, a jeni dakort që ka më shumë zhurmë dhe pak punë, më shumë publicitet dhe reklamë për diçka që nuk i shihet rezultati, e cila nuk preket ose jetohet?

- Pse janë bere meshkujt me keq se femrat? Djemte tani kerkojne te lidhen vetem me vajza qe kane para...

- PYETJE QË ENDE PRESIN PËRGJIGJE...

- Cili është politikan më i mirë: Rama apo Meta? Po më i korruptuar kush është? Niko

Rama është piktor ndërsa Meta është me profesiontutor. Përpolitikanmëtëmirëpastajkemi Niko Peleshin që të merr në qafë.

-Normalisht që Meta është më i korruptuar. Ai madje u dobësua që të fshinte gjurmët dhe psikologjikisht të inpononte te njerzit se është në ditë të hallit nga hallet e popullit dhe ndaj është katandisur kockë e lëkurë. Më përpara kishe qef t’ia kapje faqet buçko.

Po ti analizojmë nga shkalla e ligësisë apsolutisht që Rama dhe Meta nuk kanë krahasim. Rama është shumë herë më i mirë se Meta. Për politikan Meta është më i mirë se di ta dredhi më bukur, ka bërë kurse bellydancing.

- A besoni se vërtetë “Skënderbeu” ka shitur ndeshjet? Luani

Gjykimin më të mirë e jep UEFA, kështu që nuk mendoj se i ka shitur.

- Burrit tim që punonte në shtet, para disa muajsh ju shkurtua vendi i punës. Tani është i papunë, por as çan kokën që të gjejë në punë ose të meret me diçka private. “Hajde se nuk jemi keq”, thotë. Në fakt për bukë nuk po vdesim se kemi nje shtëpi trashëgimi nga prindërit e tij që e kemi dhënë si dyqan me qera. Por prapë,dembelizmi i tij nuk shpjegohet. Rri gjithë ditën kot. Sheh TV deri natën vonë e ditën fle gjumë. Si t’ja bëj? Ka ndonjë ilaç kjo?

-Më vjen keq për hallin që të ka zënë dhe nuk ja uroj asnjë gruaje. Provo ta kërcënosh se do ta tredhësh një herë se mund të të zgjidhi punë.

-Tani nuk i bën dot gjë motër, e kishe parë që në fillim se si ishte. Nuk duhet ta pish gjithë ujin e detit për ta kuptuar nëse është ose jo i kripur.

-Futu si fillim vetë në punë e para se mos e zë namuzi dhe fillon dhe ai.

-Akeni besim se do të dënojë ndonjë peshk të madh kjo Reforma në Drejtësi? Luani

-Po sigurisht që do ketë dënime dhe dëme të mëdha. Përshembull mund të ndodhi që të rruajnë leshtë e sqetullës 1 herë në vit sepse nga stres do kenë rënie leshi. Dikush do dënohet që të paguajë 1 javë rresht kafet ndërsa del për kafe me Majlinda Bregun. Ndërsa Erjon Braçes mund t’i kërkojnë që të bëjë dënimin e Taulant ballës dhe ta vënë të rrijë me një këmbë në 7 seancat e ardhshme ne parlament te cepi i sallës.

-Ishalla futen të gjithë në burg se aty e kanë vendin maskarenjtë.

- E keni vënë re se kohët e fundit nga Shqipëria po ikin, jo vetëm ata që nuk kanë bukë të hanë, por edhe njerëz që janë me biznese, apo në punë me rroga të mira? Pse ndodh kështu? Niko

-Menaxhimi i keq i të ardhurave shtetërore është kryesorja por mos harro që bota është në luftë dhe krizë ka kudo.

-Fajin e ka Saliu me Edi Ramën. Kjo është e sigurtë o vëlla.

-Shqiptarët e kanë fajin edhe vetë sepse e kanë lënë gjithë shqipërinë bosh dhe janë turur të gjithë në Tiranë. Nëse resurset e vendit do të përdoreshin, tokat do të mbilleshin dhe nuk do ngrinin bythën të iknin atëherë do ishim ok. Këta fluturojnë me sallatë jeshile duan të punojnë jashtë kur e kanë tokën pa

Në Jalë çmimiet janë skandal. Isha një ditë ndodhte nëse falimentojnë bankat, si në rastet Javën e kaluar, njëri u martua me katër të mbjellë me hektarë të tërë te dera e shtëpisë.

dhe kam ikur me vrap. 50 euro që të merje një e skemave piramidale? Laura. tilla! Aleksi. - Do të vazhdojë edhe për shumë kohë

shezllon. Isha e revoltuar pasi mu duk skandaloze -Nëse falimentojnë bankat, do bien disi Në radhë të parë sheikët i kanë të trashëguara dashuria Rama-Meta? Besi

dhe mbi të gjitha nuk ndodhesha as në ishujt e hendeqet mes të pasurve dhe të varfërve. Tani varet me breza lekët nuk është se ishte njëri dhe i bëri -Dashuria mes Metës dhe Ramës nuk ka

Karaibeve që të paguaja një shezllon 50 euro. sepse këto hipotezat apokaliptike janë të vështira kështu tak-fak brenda një dite. Në radhë të dytë ekzistuar asnjëherë. E mira e të mirave është që

Ndërsa çmimet në Dhërmi ishin të pranueshme, për tu parashikuar. sheikët kanë në zotërim resurset e naftës ose arit Rama dhe Basha t’i thërrasin mendjes dhe të gjejnë

noramle me pak fjalë as të shtrenjta shumë, as të -Po falimentuan bankat xhaxhai im që është i të zi i cili është edhe shkaku i luftës. Aq lek sa mënyrën e duhur për të nxjerrë Metën jashtë loje,

lira mjaftueshëm. pasur do mbetet pa lekë. nxjerin ata nga nafta, 5 gra i kanë pak, rrezik në të kundërt do katandisen një ditë që të hanë turpin

- A mund të quhet turku vëlla, siç dëgjoj - Që në 1990-ën, kur u ndërrua sistemi, edhe mamit tim që është 78 vjeç ja prishin me bukë dhe të bëjnë kualicion të dy për të larguar

shumë persona? Mua më duket absurde kjo vetëm në Shqipëri u bënë shkatërrime. mendjën për tu martuar. Metën.

mani që kemi ne shqiptarët. Vasili. Gjithashtu edhe në 1997-ën. Pse jemi kaq - Do të qëndronit në shtëpi nëse merrni -Këtij vendi i duhet qëndrueshmëri politike,

Është e vërtetë që ne kemi një lidhje të fortë shkatërrimtarë? Arturi i Kafazit. një burrë i pasur dhe ju thotë që s’keni nevojë kështu që Meta dhe Rama nëse e duan këtë vend le

me atë shtet. Mendoj që kjo gjë është normale sepse Ajo që është bërë në 97 këtu është bërë edhe të punoni? Laura. të puthen.

kemi qënë 500 vjet të pushtuar dhe të mos në Amerikë. Njëriun në kontroll e mban shteti. Në Nëse është ai i bukuri i dheut, po, normalisht - Jam një tifoz i Tiranës dhe kam një pyetje

pretendojëaskushqëADNnukështëpërzierë. Është të dyja rastet shteti nuk ka qenë në terezi ndaj dhe që do pranoja. Në rrethanat që jam unë më duhet për të gjithë bardheblutë: Mendoni se

injorancë të thuhet që ne nuk kemi asnjë lidhje me kane ndodhur shkatërrimet. Njeriun po e le të lirë një burrë i tillë. Kjo varet shumë se si i ke gjërat “Naltmodhnia” këtë vit do të jetë më mirë se

Turqit. mund të bëjë çdo gjë. në jetë. vjet? Çfarë duhet të bëjmë? Albenci

- Nëse do të kishit një vajzë të moshës 14 Kampërshtypjensegjithëballkaniështënatyrë Ku është moj motër, ec e sille se janë bërë - Përshëndetje, “Naltmodhnia” do mundet 7

vjeçe që nuk ju bindet për asgjë, si do të vepronit e tillë, gjaknxehtë dhe që merr kot. meshkujt sot më keq se ato pjeshkat që vëshin me 0 nga Partizani dhe Gaz Demi ka për të bërë

me të? Gruaja e divorcuar. - Më mirë pushimet në Shqipëri apo jashtë taka 20 centimetra dhe gjuajnë meshkuj me festë me birra 7 ditë rresht te lokali i vet.

-Do e merja me të mirë se me këto cupërlinat shtetit? Më thoni ju lutem se kam nevojë ta di, makina të mira. -Nëse silleni mirë ju tifozëria ndoshta do ketë

e sotme nuk e zgjidh dot ndryshe situatën. ku është kostoja më e vogël dhe sigurisht, që Unë nuk do pranoja kurrë një burrë të tillë, avantazhe.

-Do e fusja në një kolegj Turk që të mos bën pushime të bukura? Ola. se nuk e imagjinoj dot veten të varem nga dikush - Pse nuk kemi më tani as këngë si “Këputa

shikonte dritën e diellit me sy. Nëse ke lek noramisht që është mirë jashtë. tjetër. një gjethe dafine” apo “Luleborë” e as

- Kam parë që shumë çifte kërkojnë të kenë Stamobolli është shumë herë më i lirë se Shqipëria Po varet shumë nga personi se cili do jetë. këngëtare si Vaçe Zela apo Gaqo Çako?

edhe një të tretë në mesin e tyre. S’e kuptoj, kjo dhe normalisht shumë herë më i bukur. - Kam një pyetje. Nëse shikoni kosha Mimoza

gjë është emancipim apo degjenerim? Jam e Unë do i kaloj në shqipëri edhe pse kam plehrash rrugës dhe janë bosh, ndërsa - Po atëherë të detyronte Enveri të këndojë

shokuar... Aida. mundësi të iki jashtë. Shqipëria është një përlë e mbeturinat gjenden përtokë, kush e ka fajin luleve se nuk lejohej t’i këndoje ndonjë luleje tjetër

Në këtë lloj mënyre është e formuar shoqëria vërtetë. Të gjithë të huajt janë turur drejt saj, pse këtu, shoqëria apo bashkia? Ledioni. moj motër.

e sotme. Pra njërzit sot bëjnë dy gjëra: kryejë duhet të ikim ne jashtë? Noramle që këtu e ka shoqëria por nëse afër - Më ka zënë belaja me fëmijët e mi 15 dhe

marëdhënie seksuale dhe lexojnë portalet në - Kam një pyetje për ju meshkujt: Kur plehrave që janë jashtë koshit ka një tufë qensh 13 vjeç. Tani, gjatë pushimeve, nuk i zë gjumi

Facebook ose gazetat. Gjithë ata që nuk e kanë qef keni patur një të dashur në krah, a keni diku rreth 14 copë noramle që fajin e ka bashkia. asnjëherë para orës 3 të mëngjesit. Rastis edhe

këtë gjë thjesht duhet të mësohen dhe ta pranojnë si filtruar edhe me ndonjë femër tjetër dhe pse - Të ikësh nga Shqipëria do të thotë që e gdhijnë edhe flenë tërë ditën. Natën shohin

pakt, në të kundërt nuk mund të krijojnë familje e keni bërë? Anila. zgjidhje e problemeve ekonomike dhe TV, internet ose luajnë në kompjuter. Çfarë më

sepse ky fenomen është i pashmangshëm në këtë Unë nuk e kam bërë asnjëherë se jam sociale. Si mendoni ju? Bota është më e mirë? këshilloni? Duhet të përdor forcën me ta? Besa

Timi.kontekst shoqëror që jetojmë. musliman i devotshëm dhe nuk ma lejon feja -Jepu çaj kamomili dhe i zë gjumi. Adoptoju

- Në Shqipëri ka shumë aksidente për që ta bëj. Varet çfarë risku të zë edhe andej. Ka njerëz njësistemregjimisedojubëhetvesnëse-vazhdojnë

popullsinë e reduktuar që ka. Pse mendoni se Normale që e kam bërë, pse pyetje është që përshtaten. Disa preferojnë vendet si kështu gjatë.

ndodhin? kjo. Kjo nuk është pyetje as për fermat se dhe Gjermania ndërsa unë përsonalisht nuk do -Ne në atë kohë vet me dru na i gjinin telat,

-Po këtu janë rrugët copë-copë. Normale që ato filtrojnë me cuna të tjerë. Kjo është gjeja më përshtatesha me një klimë të tillë pasi jam mësuar unë mënyrë tjetër nuk di.

do ketë aksidente. Plus që nuk respektojnë rregullat njerëzore o gocë. me diell. - Si ju duken pushimet në Shqipëri sivjet,

e qarkullimit. - Një pyetje kam unë: More ku i marrin Noramlisht që jashtë është më mirë se këtu krahasuar me vjet? Më mirë apo më keq? E

- A e keni menduar ndonjëherë çfarë do të këta sheikët lekët, që të peshojnë me para? por ata që duan të bëjnë karrierë duhet ta nisin kam fjalën për shërbimin, cilësinë dhe çmimet...

Pale, marin edhe nga 4-5 gra përnjëherë! nga 0. Elona

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.