Pyetjeper seksologun

Intervista - - PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

Përëndetje doktor, unë kam një problem. Prishem shumë shpejt, sapo filloj të puthem, heq rrobat dhe shoh që penisi nuk është i ngritur tamam por sperma nuk del e plotë. Më ka ndodhur 2 herë. Pastaj me kap ankthi dhe më ikën dëshira për seks . Theksoj se kur mastrrubohem më ngrihet penisi por prap një minutë mund të zgjasi. Jam shumë i shqetësuar. Kur fantazoj ose shoh porno me ngrihet normalisht penisi. Ça duhet të bëj?

- Nëpërmjet letrës tuaj unë kuptoj që ju keni çrregullime të ejakulacionit të quajtur ejakulacion imaturë ( parakohshëm) dhe të ereksionit (disfunksion erektil). Është një nga problemet më të shpeshta që hasim në klinikë, qëbëhet problematik nëse lihet pa u kuruar. Mashkulli fillon e humbet sigurinë apo ka gjithmonë dyshime në aftësitë e tij seksuale për të rritur kënaqësinë tek partnerja e vet. Fillon e largohet nga partnerja deziliziuonohet, mbyllet në vetvete, si e si që partnerja e vet të mos e thellojë dyshimin e saj për të kuptuar që ky është i paaftë për të bërë seks. Në këto raste duhet domosdoshmërisht konsulta për të rregulluar këto momente, ereksion, ejakulacion në mënuyrë që akti seksual të bëhet sa më i shëndetshëm. Që të dy partnerët të arrijnë në orgazëm dhe të kenë kënaqësi seksuale të dy. Eksperienca për këtë gjë është shumë e madhe tek klinika jonë, por ka një gjë, rezultati i mjekimit nuk është 100 % i isgurtë. Ndaj ju këshilloj sa më shpejt një vizitë. EVIN DANI Seksolog Tel.0682213329

Doktor Evi, jam një person i moshës së tretë, jam pa probleme me shëndetin. Partneren e kam të re, unë jam qejfli por kam një problem se penisi nuk më forcohët mirë dhe partnerja më akuzon se e kam tradhëtuar. Viagra përdor, dhe ska rezultat, çfarë ushqimi më ndihmon, a ka ndonjë ilaç tjetër pa efekte anësorë. E ndjej veten shumë të turpëruar, pres përgjigje këtë javë. Sokoli.

- Më bëhet qejfi që një person i moshës së tretë më shkruan për probleme te tij të shëndetit seksual. Mosha e tretë për efektin moshë përveç se shumë patologjive të tjera, është e predispozuar të ketë dhe disfunksion erektil pra mungesë ereksioni. Mosha nga 60-70 vjeç shkon në 40 % të rasteve të kenë probleme të tilla. Unë si mjek androlog në rolin e mjekut androlog gjithmonë flas dhe propagandoj që edhe kjo moshë të ketë aktivitetin e tij seksual siç e ka pasë edhe para shumë vitesh. Në botën e sotshme flitet shumë për jetën seksuale të kësaj moshe. Dhe ne kemi në dispozicionin tonë shumë skema mjekimi përveçse viagres dhe rzultatet janë pothuajse 100 % të sigurta dhe sigurisht pa efekte anësore. Do desha të më kontaktonit. Unë ndoshta përditë konsultoj raste të kësaj moshe dhe ata janë tepër të kënaqur për jetën e tyre seksuale. Përsa i përket asaj që gruaja juaj dyshon se ju e keni tradhëtuar, në pamundësi të mos realizimit të aktit tuaj seksual nga impotenca seksuale është sëmundje, mund të them që këtë gjëndje e shprehin të gjithë meshkujt që vijnë dhe konsultohen me mua. Normalisht çdo grua në qënien e vet ka një farë dyshimi tek partneri i saj sikur kur ai nuk është në gjëndje të bëjë aktin seksual, megjithëse e dëshiron atë, nuk e realizon dot se diku i bën tradhëti (mendon gruaja). Unë do të kisha thënë më kontakto, jam i sigurtë që do ta ndjeni veten shumë mirë. Dhe sigurisht do të eleminoni dyshimet e gruas tuaj. Jeni i mirëpritur Sokol.

PSIKOTERAPIA DHE HIPNOTERAPIA SHEROJNË SHPIRTIN TUAJ MË SHUMË SE ILAÇET KIMIKATE... JAPIM MJEKIM 100% BIMOR

PSIKOLOGU ME PËRVOJË, I SPECIALIZUAR NË DISA SHTETEPERËNDIMORE BËN RADIOGRAFINË E SHPIRTIT TUAJ.

Ju qe keni strese, ankth, fiksime, brenga, nervozizem, dhimbje koke, fobi, depresion, frikera obsesive, pagjumesi, anoreksi, xhelozi, probleme droge, impotence, probleme martesore, mospershtatje seksuale, çdo lloj neuroze, nevoje per renien ne peshë, etj., drejtohuni te Dr. Jashar Demiri, çdo ditë. Bashkepunojme me neuropsikiatrin me shumë përvojë Dr. Abaz Quka. Takimi te hyrja kryesore e Stadiumit “Selman Stermasi” (ish-Dinamo). Merrni ne Cel. 0692255562 per të fiksuar takimin.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.