Jam biseksual...

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

- Jam një 40 vjeçar biseksual. Për shkak të mentalitetit dhe paragjykimeve po detyrohem të shkruaj nga një adresë fallco. Unë jam martuar që në moshë të re , tani kam 2 fëmijë, por them me bindje të plotë që më shumë më pëlqejnë meshkujt. Tamam- tamam unë brenda vetes ndihem femër, por po jetoj jetën në një gënjështër të madhe. Gjithë jeta ime është një gënjeshtër. Gruan time unë e adhuroj pasi është e mrekullueshme dhe nuk e kam tradhëtuar kurrë. E si ta tradhëtoj kur jam familjar dhe me meshkuj është e pamundur ndërsa për femrat mezi kap gruan time me dorë jo më të tjerat. Dua që të paktën t’i tregoj të vërtetën gruas sime se si ndihem, por jam i sigurtë që kjo gjë do ta shkatërronte. Nuk po pretendoj që të filloj jetën nga e para, ose që të ndryshoj tani sepse unë nuk dua ta shkatërroj familjen time, por dua vetëm të jem ai që ndihem. Nuk di çfarë të bëj: të vazhdoj me këtë gënëjshtër, apo t’i tregoj të vërtetën gruas? Ju lutem mendoni si për veten tuaj dhe mos më pargjykoni sepse jam në gjëndje të rënduar psikologjke.

Samanta Samanta Ti përderisa e ke shkruajtur këtë kërkon ta prishesh familjen. Ke dy fëmijë dhe tani thua që të pëlqejnë meshkujt! Ik o idiot mos prish familjen dhe mos e njollos për asnjë arsye, sidomos për fëmijët. E ke problemin te truri jot dhe nuk je i vetmi. Po shtoheni shumë ju, rrini nga 20 vjet të martuar dhe thoni nuk na pëlqejnë gratë!

Gra Nit Po të më dëgjosh mua hip në katin e 2- të shtëpisë dhe kërce para oborrit mbi ndonjë hu dhe prishe virgjërin. Kështu do heqësh merakun. hahaha

Gezim Pershqefa Ik e kurohu te psikiatriki se edhe mendja sëmuret si çdo organ tjetër. Do dalësh shumë i qetë dhe do të vijnë mëndtë për idjotësinë që do të bësh.

Zemra Ime Vogel Kësaj i thonë të ndihesh çfarë nuk je.. Se paskam provuar ndonjëherë hahahaha

Marina Kristi Mos prish familjen tënde e të bëhesh rezil, përpiqu ta kalosh këtë situatë. Mbi të gjitha ky është mëkat ndaj zotit.

Antonios Last Po fëmijve si do u thuash ore të martë topi në lule te ballit. Rri rehat e mos e zër në gojë fare. Mbaj familjen, bëhu burrë dhe merru me gruan. Beji qejfin gruas si e ka zakoni dhe hiqi ato fiksime nga mendja.

Ermen Mullaj Ore këta për budallenj na marrin ne? Mbasi kanë kaluar vite të martuar dalin e na thonë që tani ndihemi ndryshe, hajde injoranta hajde.

Migena Bushi Në qoftë se e do familjen mos thuaj gjë, se do ta shkatërrosh.

Leonardo Leo O shoku, për gruan jam unë. Mos e lë pa gjë se gjynah. Ilir Ceta Ju paskeni mbaruar si njeri. Cet Vl Vetem mos u çmend, ik bjeri bythës dhe lëri pordhet me rigon.

Shpëtim Aruçi Po të kërkoje mendim në Hollandë e gjetkë mund të gjeje ngushëllim se vërtet ke “hall” të madh, ndërsa po deshe mendimin tonë si shqiptarë dy rrugë ke : O qëndro pranë familjes dhe eduko femijët si e ka traditë familja shqiptare, ose vrit veten dhe shkruaj një copë letër për arsyen e vetëvrasjes: Unë sduhet të isha në këtë botë. Se nëse egziston si i atillë do të konsiderohesh qënie koti. Për mendimin tim qëndro lokomotivë e familjes.

Djana Djana Manka Sa të trashë janë disa komentus këtu. Ao e ka problem me veten dhe nese eshtë gej juve nuk ju bën të tillë. Ai po shpreh atë ndjen dhe shumica e njerëzve që janë kështu e bëjnë dhe në jetën e përditshme bëjnë sikur i kanë inat këto gjëra. Sje as i pari as i fundit dhe mos e vri mendjen se njerez jemi dhe ndjenja kemi.

Cet Vl Ja e gjetët njeri- tjetrin, mos u mbesni mbas gishtit.

Djana Djana Manka Po pse dorën ty do të marim o shoku çdo bëjmë. Ik shiko punën tënde. Çfarë që duhet ty me shijet e të tjerëve.

Cet Vl Djana Djana Manka bjerini sa të doni, në fund të fundit bythën tuaj e keni.

Francesca Jona Bazi Turp se shqiptarit nuk i kanë hije këto. Trego burrërinë në familie dhe këtë gjë e mendonje përpara se të krijoie familie. Tani mbyll gojën, shtrohu families dhe këtë sekret mbaje deri në vdekje. Është turp për një shiptar të shprehë këtë, se shiptarit nuk

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.