Ecinënshi

Intervista - - POEZI -

E lumtur eci nen shi, dhe mendoj vetem per ty. Numeroj hapat e mia , ashtu sic do te beje dhe ti. Ne asfaltin e lagur nga shiu, fytyren tende une shikoj. Te buzeqesh dhe nje cast ndalem, se papritur ajo zhduket nen te. Habitem me vehten time, si eshte e mundur te ndodhi keshtu, Sikur sheh nje ender te bukur, qe nuk ke per ta pare me kurre. Veshtroj perseri asfaltin, dhe hapat perseri numeroj. Fytyra jote shfaqet ,zhduket, sikur shiu te luante me te. Mos valle shiu tallet me mua, mos valle ai e di sec kam une. Dhe ndjenjat ndizet dhe shuhen, si enderrat naten ne gjume. C”eshte kjo ndjenje e cuditshme, qe te ben ta ndjesh prane shokun tend!. Mos valle ajo eshte Dashuria ?. qe te ben te enderrosh dhe ne kembe.? Oh c”ndjenje e bukur qe qenka, te ben per te qeshur vertet. Dhe une eci nen shi e lumtur, shikoj asfaltin e lagur nen kembe. ANILA KARAPIDOU

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.