Jam spiun...

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

Jam një djalë 30 vjec dhe më ka ndodhur diça trubulluese kohët e fundit. Dikush më ka paguar për të marrë informacion për dikë. Bëhet fjalë për një vajzë. Personi i cili më ka paguar do ta dëmtojë këtë vajzë për arsye të cilat nuk dua ti tregoj por nuk kanë lidhje me romanca ose histori të tilla. Ideja është që unë gjetjen e infromacionit për dikë e kam profesion dhe nuk më bën shumë përshtypje kush është apo cfarë bën. Them me siguri që ajo është pafajshme por për arsye personale duan ta dëmtojnë. Përsos të tjerash më ka hyrë shumë në zemër. Nuk di çfarë të bëj pasi nëse nuk jap të dhënat dhe t’i prish punë mua më pushojnë nga puna. Duke ndihmuar atë i prish shumë punë vetes. Më jepni një mendim.

Ela Elion Dua të gjej edhe unë informacion per dikë. Sa e ke tarifën? Sa për atë gocën, bëj punën tënde se në fund mund të dalësh ti i humburi nga kjo me një mandat.

Dua te bej mobiliet e dhomes se gjumit. Ngjyrat e mureve i kam te bardhe, ndersa pjesa e poshtme eshte me pllaka ne ngjyre te bardhe me damar roze, cfare merekomandoni si ngjyre per realizimin e mobileve? Ne pritje te sugjerimeve tuaja.

- Limoni i kam unë, ndërsa tavanin te bardhë.

- Po ti mos bej mobiljet si ke murin ( se atë e ndërron kollaj dhe kur të duash) po bëj mobiljet si të pëlqejnë dhe të jenë në harmoni me pllakat dhe dyert!

- Lejla e hapur me pana. Kombinim shume i bukur. - Pana shkon me cdo gje... - Për mendimin tim merr një specialist ose artitekt që e njeh dhe të t ëjapë një mëndje tamam.

Si do të vepronit nëse do mernit vesh se fëmija juaj është gej ose lezbike?

- Është femija juaj, ju e keni lindur, nuk eshte faji i tij. Duhet ta pranosh e bindur dhe me dashuri.

- Do e pranoja, si diçka që ndodh. Me pak fjalë do e doja njësoj..

Jam një vajzë 30 vjeçare dhe jam beqare. Të gjithë më thonë kush nuk të merr ty por në fakt mua asnjë nuk më pëlqen. Mos është sëmundje kjo? Keni dëgjuar ndonjë rast të tillë? Ju lutem me jepni një mendim se çfarë të bëj se kam shumë kërkesa por smë pëlqen asnjë.

- Akoma nuk e ke gjetur njeriun e duhur. Mos e streso veten e dashur sepse ka për të ardhur një ditë.

- Ka mundësi të mos e kesh gjetur akoma atë mashkull me lek dhe me bmw x6. Lac me tatuazhe dhe me muskuj. Hahahaha

- Ndoshta e kan fjalën nga pamja që të marrin, se nga mendja të lenë prap. Ndoshta do jesh e bukur dhe bukuria i ploteson kushtet për disa çaste por jo më gjatë.

- Mos u marto kurrë se nuk ke cfarë e do burrin. Gji ndonjë dashnor e mos bëj gjëra srerioze.

Nëse të trembin gjërat serioze pse nuk provon një herë bashkëjetesën me dikë i cili është i hapur dhe i emancipuar. histori.

Pavlina Shyti Intrigat janë shumë të keqija dhe denohen me ligj, aq më shumë kur edhe vet e mendon se është gabim, mos e bëj se edhe zoti do të ndëshkojë dhe do të marrë hak për ty. Përpiqu të informash vajzen me ndihmen e dikujt, ose me një anonime me post rekomandë.

Antonios Last Vazhdo punën shoku lëri pëlqimet. Tjetri paguan, ti bëj punen. Mos ju fut telasheve. Pse duhet të paguajë ai per ate vajze në qoftë se ti nuk i bën punën. Mund të paguajë tjetrin për ty e kupton.

Erjona Lona Ti bej atë që të thotë zemra! Si të duket ty e drejte të japësh informacion për dikë aq më keq kur e di se do t’i bejnë keq! Nëse ke mundësi ta ndihmosh atë vajzë ndihmoje se ndoshta punën mund ta humbesh por do kesh ndërgjegjjen e qetë!!!

Zydi Tahiri Mos përdor zemren po mendjen në çështjet e punës dhe intereset

A besoni te magjitë ose te supersticione të ndryshme? A ju ka ndodhur ndonjë ndodhi e çuditshme? Dua të mesoj se nuk jam e vetmja që më ndodhin gjëra të tilla.

- Disa flasin për fenomene të mbinatyrshme. Lexova te gazeta Intervista nga psikoanalist Jashari në lidhje me egzorcizmin. Mënyra se si e shpjegonte më dukej shumë interesante dhe mendoj se ka dis afenomene të cilat shkenca nuk ka aritur ti shpjegojë sepse e ka të pamundur. Nuk përjashtohet mundësia që do vijë momenti që këto fenomene të shpejgohen nga shkanca dhe naiviteti i gjerave të mbinatyrshme do zhduket dalëngadalë. Sa vjen dhe njerëzimi nuk i shikon gjërat me madhështinë naivitetit të lashtë ku cdo gjë natyrore përcaktohej si vepër e një zoti.

- Këto gjëra nuk egistojnë, është thjesht truri jonë që i manipulon dhe na bëjën të na duken të tilla.

Çfarë do bënit nëse do merrnit vesh që keni vetëm disa vite jetë edhe pse nuk jeni shumë i vjetër në moshë?

Do hiqja qafe gjithë politikanët me radhë. Hahahahhahaha

Unë do mashtroja dikë që ti merrja lek borxh dhe do vija të bëja pushime në ishujt e karaibeve.

Do rija me ata të shpisë se më iku jeta duke ndenjur në Facebook. Mabse kuptoj që janë njerëz të mirë.

Do shkruaja libra që të kur të vdisja të bëhesha si Franc Kafka.

A do ta konsideronit të iknit jashtë edhe nëse gjërat këtu i keni mirë dhe gjithashtu keni mundësi të mira punësimi?

Këtu nuk jetohet më sepse ësht ëvend shumë i vogël. Të gjithë i njohin të gjithë, është si jë katund i vogël dhe i shëmtuar i cili më është çpifur.

Nëse do më jepej mundësia për të jetuar jashtë shtetit edhe nëse kisha të dashur Kim Kardashion këtu do ikja. Aq shumë më rrihet në këtë vend.

A do martoheshit me një person të cilin keni shumë pak kohë që e njohni por intuita juaj ju thotë se është i duhuri për ju?

-Mendoj se ka një komponent të rëndë- tuaja, sepse më vonë do të zhgënjehesh e do pendohesh por... do të jetë tepër vonë !!!

Nick Bona Alija Zoti të haptë sytë e të ndritë mendjen ty që mos t’ja shkatrrosh jetën pa asnjë faj, ndërsa per ata tjeret që duan të prishin jeten e të tjerëve per interesat e tyre personale e inate të tjera zoti i dënoftë. Nuk ka hall më të madh në jetë se të vuash prej të keqit e qellimeve të poshtra të tyre.

Njeriu Mire Te cili film e ke parë këtë pjesë ku agjenti dashurohet me viktimen e tij? Mos shpik gjera kot.

Luljeta Canaj Kì kujdes, mos loz me zjarin se në fund dënohesh. Rudina Shehu Ik ore pirdhu, spiun. Marina Kristi Je vërtet në një situatë të keqe, por nëse do që të bësh atë që është e drejtë duhet të dorezohesh dhe të mos vazhdosh. Duke e ditur gjithashtu që asaj vajze i ngrihet një kurth pa të drejtë, ZOTI lart i sheh të gjitha. sishëm i cili njeriu duhet ti bësojë. Kjo është intuia. Intuita ka për t’ju drejtuar te lumturia e vërtetë. Mos shko kundër intuitës tënde jo vetëm për të gjrtur njeriun e jetës por edhe për gjëra të tjera. Unë do martohesha me dikë nëse intuita është shumë e fortë.

-Po ske pse martohesh bashkëjeto dhe je rehat. Po nuk të pëlqeu nuk do prishësh terezinë për ta ndarë, është e thejshtë fare.

-Martohu sa më parë se do ti ngelesh mamasë në derë e do çnderosh fisin.

Ne jemi komb bujar (mikpritës) por jo të gjithë janë mirënjohës. Ndaj është bujari pakuptim të jemi bujar me të gjithë apo jo? Arturi i Kafazit

Njerzit mosmirënjohës dhe mikpritës janë kudo në planet. Nuk është se ka në Shqipëri dhe nuk ka në vend tjetër të planetit. Njerëz të mirë dhe të këqinj ka kudo. Ka të bëjë shumë se çfarë fryme jep edhe familja në këto raste. Ka flamije që të edukojnë me ndjenjën e kurnacisë dhe ka të tjera që të edukojnë me frymën e filantropisë. E imja personalisht gjithnjë i ka ndihmuar të varfërit dhe të njëjtën gjë do bëj edhe unë me sa të kem mundësi. Përsa i përket pjesës së mosmirënjohjes nuk dua të ma kthjenë ata që ndihmoj sepse nuk ndihmoj njeri që të ma kthejë.

- Cili është ministri më i mirë dhe i ndershmi në këtë qeveri?

-Më i ndershëm nga ministrat është Ilir Beqaj. Ai nuk ja dredh gruas, kam përshtypjen se është i virgjër.

-Nëse do ishte Erion Braçe ministër ai do ishte absolutisht më i ndershmi nga të gjithë këta të tjerët. Ai nuk është përzjerë asnjëherë me asnjë pisllik pavarsisht se i ka dalë nami keq që pi birra dhe bën sherre.

Miistri më i bukur është Tahiri për më të ndershmin nuk di të flas pa i provuar.

-Nëse një njeri që ka shumë pretendime (të dojë të vetëaktualizohet) por mundësitë që e rrethojnë nuk janë ato që e favorizojnë, çfarë do i sugjeronit që të bënte?

-Të shkulë leshtë, pastaj ti ngjisë prapë. Të durojë se fundja durmi për njeriun është. Nëse vlen vërtet ka për të ecur në çfarë drejtimi që të dojë. Gjërat venë në vendine duhur gjithnjë. Vet të ketë kujdes me arogancën sepse njeriut që pretendojnë shumë janë shuëm arogantë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.