Bebe Rexha flet shqip: Jam krenare që jam shqiptare

Intervista - - MUZIKE -

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha në momentin që preku tokën shqiptare u prit përzermësisht nga një grup të rinjsh të kryesuar nga vajza e kryetarit të kuvendit Ilir Meta. “Jam e lumtur që jam në Shqipëri”, ka thënë ajo. Buqeta me lule kanë mbushur duart e këngëtares e cila ka vënë buzën në gaz.

Bebe është ndër të pakta këngëtare shqiptare e cila ka arritur të ketë suskes të jashtëzakonshëm në arenen ndërkombëtare. Ajo ka bashkëpunar me emra të mëdhenj si David Guetta apo Micki Minaj. Duke qenë ndër këngëtaret më të mira në Shqipëri, ajo është ftuar të përfaqësojë Shqipërinë në “Javën e Kulturës Ballkanike”, e cila u mbajt në Selanik. Një nga netet e këtij organizimim, ishte edhe “nata shqiptare”, ku performoi edhe Manjola me repertor këngësh në shqip. Këngëtarja është ndjerë shumë e lumtur që ka pasur nderin të përfaqësojë Shqipërinë dhe për këtë ajo ka publikuar në rrjetet sociale një status, duke falenderuar të gjithë ndjekësit e saj por edhe duke publikuar një pjesë nga nata e njërës prej netëve në Javën e Kulturës Ballkanike” Emocion shumë i bukur i të kënduarit bashkë me publikun në “Natën Shqiptare”, Sheshi Ballkanik Selanik, Greqi. Mbas 90 min koncert live, amfiteatri këndon “Po ku ka si ti o Shqipëria ime”!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.