Speca të pjekur me djathë të butë dhe pastë ullinjsh

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Perberesit: - 650 gramë djathë dhie (ose ndonjë djathë tjetër i butë, si Filadelfia)

- 370 ml pana e trashë (jo e lëngshme) - 130 gramë pastë ullinjsh - 2 speca të kuq të mëdhenj

- vaj ulliri Përgatitja Ngrohni furrën në 180 gradë celsius dhe verini specat e larë në furrë të piqen për 30 minuta. Nxirrini dhe futini në një qese plastike derisa të ftohen. Hiqjuni lëkurën dhe farat. Përzieni panën me djathin. Vishni një formë me qese celofani ushqimore dhe alternoni aty një shtresë speci, pastë ullinjsh dhe krem djathi dhe sipër përfundohjeni prapë me speca. Hidhni pak vaj ulliri, mbylleni qesen plastike dhe vërini një peshë sipër dhe lëreni në frigorifer të paktën 24 orë sa të përzjehen shijet. Më pas priteni në feta. Mund të bëni edhe kombinime të tjera, sipas shijeve dhe fantazisë suaj.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.