Pyetjet e reja...

Intervista - - PYETJE -

-A do e ndërronit numrin nëse do ju shqetësonin vazhdimisht njerëz të ndryshëm apo do mbanit qëndrim dhe të saqaronit një për një çdo njeri? Flaka

-Sa orë harxhoni mesatarisht në ditë në Facebook dhe çfarë mendimi keni për kohën në rrjetet sociale? Mondi

-Do bënit autostop në mes të natës dhe të udhëtonit me një të panjohur? Dritan

- Dua të bëj një ndërhyrje te dhjami i faqeve dhe te gusha por e kam me dy mendje. Çfarë më sugjeroni ? Klerina

-Më thoni një mënyrë si të gjej një burrë përveç gazetës dhe Facebookut. Linda

PYETJE QË ENDE PRESIN PËRGJIGJE...

- A do martoheshit me dikë vetëm se është shumë e/i pasur por që realisht nuk ju pëlqen?Drita

-Qyqaaaa mos o zot. Rri beqare më mirë . Irisa -Jo besoj... Martin -Ai shumë i pasuri për çfare të do ty mi goce ??? Jonela

-Unë jam shumë i pasur, kush do të martohet me mua pa të drejtë prone është e mirëpritur. Dardan

-Cila është mënyra më e thjeshtë për vetëvrasje? Kokonozi

Te besh një vetëvrasje është e lehtë por së pari doja të thoja disa gjëra. Jeta është e bukur e askush se meriton ta çoj dëm e ti japi fund qoft ajo dhimbje dashurie apo humbja e një të afërmi. Lumturia e njeriut është të martohet, të ketë fëmijë e familje jo ti mbyll sytë në kulmin e jetës. Këto fjalë ti them jo vetëm për ty por mendo për prindërit vëllezërit e motrat çfarë pikëllimi do ken për ty nëse je zhgënjyer nga një histori dashurie dhe ajo s’ia ka vlejtur. Djalë i dashur jetoje dashuro, shijo gëzoje jetën është gjëja më e bukur qe zoti i dha njeriut këto fjal ti them si vëllai jot, si shok, si mik, merri si të duash por jeta është shumë e bukur për ti dhën fund kaq leht. Romeo

-A ka intelektualë në Shpipqri, nëse po sa është % e tyre? Ina

Në shqipëri sigurisht që ika njerëz intelektualë, të ndershëm dhe me vizion por është politika e ndyrë që i merrë nëper këmbë këta njerëz. Janë edhe ata që duan të vjedhin njerzit e drejtë pra intelektualë nuk qajnë dot këtë llum të krijuar nga këta hajdutë, ordiner që qeverisin. Rajan

-A meriton Burg ilir Meta? Melda

Dikush vjedh më shumë , dikush më pak por të gjithe meritojn burg sot bashkë me Ilir Metën. Rrezatim

-Çfarë do ti bënit një qelbësire e cila do ju merrte burrin nga duart? Bora

Asnjëherë nuk i dim relatat që mund të ken çiftet por nëse ajo e do burrin e saj dhe nuk do që ta humbasi e mira ështe që të gjej mënyrën për ta rifituar sërisht për ta pasur pranë vetes.

Ta joshi përsëri se është diçka kur femra bëhet nënë fillon dhe neglizhon

bashkshortin dhe veten e saj duke lën pas dore detaje të vogla që duken pa rëndësi.

Po që luajn rolin e vet në 1 marrdhënie.

- A do ta falnit dikë që do ju aksidentonte pa dashje apo do e denon- conit? Donika

Një aksident ndodh nga pakujdesja e individit dhe pavëmëndshmëria. Nëse një aksident do ishte i rëndë do e denoncoja dhe sdo e falja por në rastin se aksidenti do ishte i lehtë sigurisht që sdo e falja por sdo e denoncoja. Beni

- Çmendim keni për rubrikën “Qytetari dixhital” të Sali Berishës? Manjola

-Sali Berisha nuk duhet besuar kurrë, ai njeri vetëm mllef ka. Ai nxjerr vetëm helm nga goja..!!.. - Më habit për moshën që ka dhe se si sillet..!! Mimoza -Qytetari dixhital paska fut në mendime të thella doktorin:) Taqja

A do bëheshit synet në moshën 45 vjeçe nëse do ju kërkohej? Rudina

Kam dëgjuar se nëse bëhesh synet në moshën madhore patjetër që ke probleme. Thonë se n bërja synet ndihmon shumë në higjienën e organeve gjenitale . Këshillohet që të bëhesh synet në moshën fare te vogel . Mirëpo kur vendos të bëhesh synet në moshë madhore duhet te marrësh parasysh disa rreziqe që shfaqen rreth organit gjenital mashkullor.Unë e kam më të dëgjuar se bërja synet në moshën mbi 20 vjeçare ka sidomos dy rreziqe.

E para: humbet shumë indet nervore që janë përgjegjëse për ereksionin.

E dyta .. bërja synet në moshë madhore ndikon në zvogëlimin e gjatësisë së organit gjenital.

-Cilët janë filmat dhe regjisorët më të pëlqyer të të gjitha kohrave? Flas për të huaj jo shqiptarë. Gariano

- “Under the Skin”, Jonathan Glazer.

Në “Under the Skin”, Scarlett Johansson luan një jashtëtokësore misterioze që del për të gjuajtur (burra) përgjatë Bregut Perëndimor të Skocisë. Pasi i vjedh pamjen një zonjushëze fatkeqe skoceze, alieni pa emër, sillet rrugëve me një furgon të rëndomtë mallrash, duke pretenduar se ka humbur rrugën në mënyre që të gjejë ndonjë vetmitar jodyshues ( dhe plot epsh) të gatshëm për të ndërmarre rreziqe , që të pranojë lehtësisht një xhiro nga bukuroshja flokëzezë.

Nën mbikëqyrjen e një infermjeri (luajtur nga një ish motorrist irlandez Jeremy McËilliams), personazhi i Johansson është krejtësisht i harruar dhe nuk bën më pjesë në listën e rreziqeve dhe tmerreve që i kanosen botës sonë. Nën tingullin e një sirene që përsëritet, përndjek njëren viktimë pas tjetrës, duke e çuar secilin drejt një fundi të tëmerrshëm brenda “thertores” se saj. … Deri në një takim të pazakontë me i regjisorit

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.