Julinda & Kostandin Peri, Proletare & Izet Çulli, Elda & Tomi & Livia Lashi Mesazhe, urime dhe përshëndetje

Intervista - - POSTA -

Zgjedhjet ne Diber mbaruan! Tashme nuk ka me rendesi se kush fitoi, se sa menyra dhe konteksti se si fitoi! Te kuptohemi nuk po flas per te sapzgjedhurin ne kete detyre. Atij dhe dibraneve i uroj vec mbaresi e sukses ne zgjedhjen e tyre, edhe pse jam i bindur se fituesi i vertete dhe ajo per cfare kishte nevoje Dibra, ishte absolutisht tjeter kush e tjeter gje!

Endrra e cdo cifti qe dashurohet eshte te martohen , te krijojne familje dhe te gezojne teksa shohin sesi femijet e tyre rriten dhe jane te lum- tur ! Sot dashurite e jetes time mbushin 25 vjet lumturisht te martuar ! Une i uroj nje jete te lumtur derisa vdekja ti ndaje ! Ma , Ba , ju dua shume dhe jam krenare qe kam prinder si ju perkrah ! Ju premtoj se do jeni aq krenare edhe ju per mua , kur te diplomohem dhe kur te nis numerimin e viteve te mia te lumtura te marteses . Mesila.

Gezimi im me i madh qe ne jeten time erdhe ti shpirti im, dashuria ime. Lumturia me e madhe per mua te te shihja tek rriteshe pak nga pak, buzeqeshjet e tua qe nuk i ndryshoj me asgj ne bote.

Zemra ime e vogel nje vit kaloj shumë shpejt , me shumë dhimbje te cilat ti ke aritur ti zbutesh sado pak sepse vetem ti mund ta mbushesh ate pjese qe me mungon pafund :(

Shpresoj qe te kem arritur te jem me ty shpesh here dhe pse deshira ka qenë akoma dhe me e madhe por disa kilometra na ndajnë :*

Jeta ime ti sot ke 1 vjetorin Te uroj me gjith shpirt te behesh 101 vjeç Te kesh shendet ,Te ritesh i lumtur , te te realizohet cdo deshire, te jesh pranë nesh per te na falur gezime .Te dua pafund vellaçkoja im. Megis.

Fëmijët janë drita e syve, janë pastertia e shpirtit, janë e ardhmja, janës hpresa. I uroj ç’do fëmijë nje vit të mbarë shkollor.U befshin siç kanë ëndrrat. Besoj tek femijët aq shumë besoj saqë besimi im u ktheftë ne vetbesimin e tyre. Urime nëna, mbështetini fëmijet tuaj, besojini ata, jini me ta dhe ata do bëhen fëmijet e ç’do prindi. Urime mësues, duajini fëmijet tanëqë ju a kemi besuar ju.Mos e humbni besimin në ta dhe emri juaj do te jëtë vlera dhe pesha e qiellit. Zana

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.