Vilë në formë ananasi për fansat e Bob Sfungjerit

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Kjo vilë në formën e një ananasi është destinacioni i përkryer për pushime, për fansat e Sfungjerit Bob ( Spongebob). Kjo vilë ndodhet në Republikën Dominikane dhe është replika ekzakte e shtëpisë nënujore të personazhit të njohur për fëmijë. Ajo ndodhet në resortin Nikelodeon, në Punta Kana. Për fat të keq, fjetja në të nuk është e lirë, ajo kushton 3800 euro/natë. “Ananasi” brenda dhe jashtë ka një sipërfaqe prej 212 m2, përfshi këtu një kopësht, një verandë, pishinë dhe disa maxhordomë. Ai ka dy dhoma gjumi dhe tre banja, të gjitha të zbukuruara me stilin e Sfungjerit Bob. Përbërësit 1 lugë vaj ulliri 170 gramë fileto pule 340 gramë pjeshkë të qëruara dhe prerë në feta 1 lugë sheqer kaf 1 lugë rigon ose trumzë e freskët

1 lugë e vogël xhenxhefil i grirë ¾ filxhani verë e bardhë 1 filxhan kuskus Majdanoz i freskët, kripë,

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.