Fileto pule me pjeshkë dhe xhenxhefil

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

piper Përgatitja Nxehni vajin në një tigan dhe lyejeni pulën me kripë e piper dhe skuqeni nga njëra anë, pastaj nga tjetra, afro 4- 6 minuta. Pastaj shtoni pjeshkët, sheqerin, trumzën dhe xhenxhefilin mbi dhe anash pulës. Shtoni verën dhe ulni zjarrin që të ziejë ngadalë, derisa ta pijë verën. Ndërkohë gatuani kuskusin sipas udhëzimeve të kutisë. Shërbejeni pulën, pjeshkët dhe salcën mbi kuskus dhe spërkateni me majdanoz, nëse doni.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.