muzikore.

Intervista - - JAVA VIP -

cila edhe quhet me emrin Elita si duket e ka trashëguar profesionin e të atit.

Ajo e ka kaluar me sukses javën e parë të këndimit në spektaklin “The voice of Turkey”.

Elita e ka mahnitur edhe jurinë me zërin dhe performancën e saj. Ju duhet patjetër ta shikoni e perfor spektakleve live më të shikuara në Turqi si dhe videon e plotë.

Këngëtari Kastriot Rexha, i njohur me emrin Majk, prej pak kohës ka bërë publikë lidhjen e tij me vajzën nga Prishtina, Majlinda Zeka. Ai është kapur shpesh herë ditën e fundit nga paparacët në momente të bukura me të, madje ai ka guxuar të publikojë edhe një

Pas kësaj, burime pran magazina.al bëjnë me dije se çifti është në pritje të një fëmije. Ende nuk dihet nëse Majk i ka propozuar të dashurës për martesë në mënyrë që të shmang edhe lindjen e një fëmijëve jashtë martese.

Rona Nishliu, trajnere e “The Voice of Albania 6”.

është një ndër personazhet më interesant të muzikës shqiptare. Një personalitet i fortë artistik, ajo njihet për e veçantë në stil, Rona Nishliu, korri sukses ndërkombëtar në vitin 2011 kur përfaqësoi Shqipërinë në “Eurosong” me këngën “Suus”, duke u renditur në vendin e pestë. Kjo këngë, me tekst të shkruar nga vetë Nishliu, është vlerësuar nga kritikët e të përditshmeve më në zë evropiane si “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, “Corriere della Sera”, “Metro”, e të tjera.Kënga është kthyer në një fenomen ndërkombëtar duke u kënduar në disa kompeticione rajonale në Bullgari, Rumani, Malte, e deri tek “The Voice” në Ukrainë.Nishliu shpesh ka përdorur fuqinë e saj artistike në mbështetje të kauzave të ndryshme humanitare. Ajo është pjesë e një projekti në Kosovë kundër dhunës gjinore, temë për të cilën ka dhe një këngë.

Pas shtatë vitesh mungëse në festivalin “Kënga Magjike”, ky do të jetë rikthimi i shumëpritur dhe i fuqishëm i Sonit sepse këngëtarja edhe këtë herë vjen me ambicie të mëdha. Soni do të prezantohet me një - Eneda Tarifa. E njohur për performancat e saj shpërthyese, këngëtarja Malaj ka menduar që të shoqëro të diel, do të jetë me gjashtë balerina ndërsa premton surpriza për në skenën e “Pallatit të Kongreseve”.Kjo është pjesëmarrja e pestë e Sonit në “Kënga Magjike”. Në këtë garë muzikore Soni ka marrë pjesë me këngët “Zemër pa kurdisur” me të cilën është vlerësuar me çmim të tretë.

Elvana Gjata, bëhet lelja.

Sa herë Elvana zhduket nga vëmendja e medias dhe e rrjetet sociale, përgatituni për një befasi tjetër prej saj. Si të martën ku u shfaq papritur në Instagram e veshur me një fustan të gjatë lejla e rrethuar nga modele të huaja, të veshura me po të njejtën ngjyrë, në një vend që duket si magazinë skulpturash.Lejla është një - mancës dhe ndjeshmërisë. Është edhe titulli i këngës - këpunimit me stilistin Valdrin Sahiti, për një koleksion që mban emrin “Lejla” Si duket edhe Valdrini ka një lidhje të fortë me muzikën. Përcjell ndjesinë e Ekskluzivitetin e këtij koleksioni do ta ketë dyqani i veshjeve “Altar”.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.