Si gatuhet një tavë peshku me perime?

Intervista - - PYETJE-PERGJIGJE -

Përshëndetje. Unë jam Sandra nga Durrësi dhe e kuzhinës. Doja të dija, si gatuhet një tavë peshku me perime, sepse familjarët e mi i duan shumë perimet dhe doja t’i gatuaja edhe një tavë peshku të shoqëruar me perime. Pres përgjgjie. Faleminderit Sandra.

E dashur Sandra, për ty dhe për amvisat në përgjithësi, do ti sugjeroja që të bënin një tavë peshku me perime, sepse ashtu si peshku edhe perimet, kanë vlera shumë të larta ushqyese dhe është mirë që të shoqërohen thjeshtë dhe plot vlera ushqyese.

Përbërësit për këtë gatim janë: Levrek 1 kg Qepë e njomë 2 copë gr

Pomodorini

mesatare

Hudhër 2-3 thelpinj Kripë Piper Vaj ulliri Selino Verë e bard- hë Patatte 700 Përgatitja:

Fillojmë përgatitjen duke pastruar peshkun nga luspat dhe pjesën e barkut. Fillojmë njëkohësisht edhe me përgatitjen e perimeve duke nisur me pastrimin e tyre. Presim pataten në formë gjysmërrethi, trashësi të vogël për efekt pjekjeje më të shpejtë. Po kështu, veprojmë edhe me karrotën. Më pas, marrim leëvrekun dhe e marinojmë me kripë, piper, vaj. Shtojmë perimet me radhë, patate, karrotë, qepë, pomodorini, thelpinjtë e hudhrës, selinonë dhe i vendosim në furrë në një tem here, i shtojmë nga pak ujë. dhe merr ngjyrën e pjekjes nga sipër, i shtojmë pak verë. Për pak minuta, tava është gati. Këshillohet të shoqërohet me një gotë verë të bardhë. Ju bëftë mirë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.