Pyetje pergjigje per njeri tjetrin

Intervista - - PYETJE-PERGJIGJE -

PYETJET E REJA

Dëshironi të jeni i famshëm? Në çfarë mënyre? Adi Para se të bëni një thirrje telefonike, a ndaloni ndonjëhëre të mendoni se çfarë do të thoni? Përse? Gisi Çka do të përfshinte një ditë e “përkryer” për ju? Flavia Nëse do kishit mundësinë të jetonit deri në moshën 90 vjeçare apo të mbani trupin ose

mendjen suaj, cilën do ta dëshironit? Gridi

Emëroni tri gjëra të përbashkëta që keni me partnerin tuaj? Adi

Për çfarë jemi më shumë mirënjohës në jetën tuaj? Sindi Nëse do kishit ndryshuar diçka për mënyrën se si jeni rritur, çfarë do të ishte ajo? Griselda Nëse do ishit zgjuar nesër në mëngjes me ndonjë aftësi apo cilësi ishte ajo? Lajda

Nëse një top kristali do ju kishte treguar të vërtetën për veten dhe jetën tuaj, të ardhmen ose ndonjë gjë tjetër, çfarë do dëshironit të dinit? Mandi

Pyetjet që presin ende përgjigje

Ç’mendim keni për tin e plerave? Denisa

- Pak plera kemi vetë dhe plerat e botës na duhen. Leta

- Të pastrojm njëher plerat që kemi se na u shkatërruan mushkëritë. Lefteria

- Koshat e mbeturinave nuk po dalin për ne se janë mbushur rrugët plot e jo më të importojm të tjera. Donaldi

- Kam mendimin që s’kemi vënd për plera. Ladi

- Çdo vënd ka plerat e veta s’kemi nevojë për mbetjet e botës. Lordi

- Për Importin e plerave jam pro por me mbikqyrje të rreptë nga autoritetet. Gledi

- Po, se pak plehra kemi në Shqipëri. Luani

- Lumsi ne që do bëhemi të njohur për importin e plerave. Genti

- Jam kundra totalisht, ne nuk kemi ku çojm plerat tona jo të botës. Gabriela

- Ti çojnë atje ku e kanë vëndin. Myzi

- Nuk kemi nevojë për plera këtu ne. Tosi impor-

Cila është historia më e bukur e dashurisë që keni përjetuar? Landa

- Historia më e bukur për mua ka qënë kur i dashuri im më propozoi të fejoheshim kur unë isha tepër e stresuar nga sezoni i provimeve. Klejda

- i dashuri im më thotë dua të ndahemi dy ditë përpara dhe organizon një surprizë të madhe me shoqërin dhe i thotë shoqes sime të ngusht të më ftonte për kafe e te dilnim të festonim të dyja ditëlindjen dhe lokali ishte plot me shoqërin time ku më prisnin duke kënduar Happy-Birthday To You. Linda

- Historia më e bukur e dashurisë për mua ka qënë kur vendosa me bashkëshortin tim të sillnim në jetë një fëmijë. Arlinda

- Historia më e bukur e dashuris për mua është që jam martuar me vajzën që kam dashur që në klasën e tetë. Lenci

- E dashura ime ishte e mërzitur dhe unë e morra ikëm në Durrës duke bërë shëtitje në bregun e detit. Për mua ka qën një ndër historit më të bukura. Gerti

- Historia me e bukur e dashurisë për mua ka qën kur i dashuri im më vjen poshtë shpisë dhe më kërkon me urgjencë të takohemi dhe më çon në familjen e tij ku më prezanton si nusen e tij të ardhshme. Albana

Cili është gabimi që sdo e falnit kurrë?

- Tradhëtin nuk mundem dot ta fal. Xoni

- Thyerjen e gotave të kristalit :p Në përgjithë fal të gjitha. Ela

- Mund të fal shumë gjëra por tradhtin se fal dot kurrë. Miri

- Tradhtia nuk falet për mua. Klodi

- Mashtrimet dhe tradhtin si duroj e si fal dot. Jame

- Ndonjë gënjeshtër të lehtë edhe mund ta fal por genjeshtrat e rënda s’mundem. Rajmonda

- Nëse dikush kërkon falje të sinqert mund ta fal për çdo gjë. Armela

- Korrektësin e kam primare dhe nëse një njeri nuk më sillet korrekt unë nuk e fal. Genti

vet por gabimet që s’falen janë tradhëtia dhe mashtrimet. Leo

- Tradhëtinë dhe gënjeshtrën s’mundem. Kujdes

- Pabesinë dhe mosmirnjohjen. Silva

pas shpine. Ata i kam edhe inat në jetë. Xhani

- Nuk fal dot personat që m’i mbajnë gjërat fshehurazi. Laerti

- Nëse merrnit vesh se partneri juaj ju mban diçka të fshehtë si do reagonit? Apo dhe ju i mbani të fshehta?

- Nëse do merrja vesh se partneri im më mban të fshehta do ndahesha direkt prej tij. Jolanda

- Një lidhje duhet të ketë sinqeritet, as nuk mbaj të fshehta as nuk dua të më mbajnë. Dorisi

- Varet nga ajo çfarë mban të fshehtë, nëse do mbante te fshehtë një problem familjar dhe për momentin ka dashur ta mbaj për vete sdo reagoja keq. Lisardi

- Të gjithë kemi të fshehta por baza kryesore ne një lidhje është sinqeriteti ndaj kur e duam dikë s’kemi pse i mbajmë të fshehta. Artani

Dëshironi të jeni i famshëm? Në çfarë mënyre? Adi

- Sdua të jem e famshme por kam patur gjithmonë dëshirë të bëhesha ‘Avokate Mbrojtëse’ sëpse kam deshirë të mbroj gjithmonë të drejtën. Armela

- Shumë e thjeshtë, vetëm respekto urdhërat e Zotit dhe do të bëhesh i famshëm në tokë dhe në qiell. Kadriu

-Po, dëshiroj të jem e famshme por duke u përpjekur hap mbas hapi për të arritur atje ku duhet. Anxhi - Jo, nuk më pëlqen fama, jam e përkushtuar ndaj profesionit tim por sdua famë. Tea

- Të gjithëve na pëlqen të dukemi e të kemi famë por do zgjidhja mënyren e të arriturit gjërat ngadalë. Deana

Para se të bëni një thirrje telefonike, a ndaloni ndonjëhëre të mendoni se çfarë do të thoni? Përse? Gisi

- Po ndaloj pasi mendohem se mos them diçka që s’duhet. Gerta

- Po, ndaloj për të menduar çfarë do them, sepse dua të kuptohem sa më mirë për mesazhin që dua të përcjell. Ola

Si do ishte një ditë e “përkryer” për ju? Flavia

- Pa mendime, dhe me shopping si gjithë të tjerët hahahha. Elvisi

- Një ditë ku është bashkë e gjithë familja dhe të kesh shtëpinë të miljon euro :p Gabriela

- Një ditë larg zhurmës së qytetit, pranë familjes dhe fëmijëve të mi. Shkëndije

- Të bëhesha nuse. Rajmonda

Nëse do kishit mundësinë të jetonit deri në moshën 90 vjeçare apo të mbani trupin ose

mendjen suaj, cilën do ta dëshironit? Gridi

- Do dëshiroja mëndjen e një . Nardi

- Të jetoja deri në moshën - koja mbesat e nipërit e mi. Agroni

- Dua të kem mëndjen e - ar pse sillen te rinjtë sot pa edukatë. Antoneta

Emëroni tri gjëra të përbashkëta që keni me partnerin tuaj? Adi

- Jemi të dy kokëfortë, krenarë dhe të sinqerte. Fatlindi

- Të përbashkët kam xhelozin që na shkatërroi hahahha por edhe krenarin se mezi kërkojm falje dhe e fundit mendimet. Fjoralba

- Kemi të njëjtën imagjinatë në krevat për të tjerat kemi marrëveshje hahhaha. Altini

Për çfarë jeni më shumë mirënjohës në jetën tuaj? Sindi - Jam mirënjohës vetëm për familjen time. Klajdi

- Unë i jam mirënjohës familjes sime që më ka edukuar në atë mënyrë për të arritur sot atje ku unë dua. Lindi

- Jam mirënjohëse për prindërit e mi që më kanë edukuar në atë mënyrë ku unë sot jam bërë e aftë për të arritur qëllimet e mia. time

- Jam mirënjohësë kundrejt motrës sime që më ka ndejtur gjithmonë pranë sa herë kam patur nevojë. Tila Fa-

Nëse do kishit ndryshuar diçka për mënyrën se si jeni rritur, çfarë do të ishte ajo? Griselda

- Të gjitha gjërat se nuk kam kaluar aspak fëmijëri të lumtur. Gabriela

- Asgjë, nuk do doja të ndryshoja. Gianna

- Të isha pak më e shkathët dhe jo kaq e ndrojtur sa jam rritur. Manushaqja

- Do doja të isha rritur në këtë kohë që po rritet brezi rri. Anila

Nëse do ishit zgjuar nesër në mëngjes me ndonjë aftësi apo cilësi cila do të ishte ajo? Lajda

-Nëse do isha zgjuar me ndonjë cilësi do doja të ishte të jem pak më e qetë. Leta

- Të bëhesha e padukshme e t’iu gris maskën disave që bëjn moral e që për vete s’kan. Amela

- Doja që nga aftësit që ë ishte ë të ishte i paaft në shëndetin e tij apo në gjymtyrët e tij. Ti jepja gëzimin dhe lumturin që i perket çdo njeriu. Kjo do ishte edhe ajo që do më gëzonte në shpirt”. Romeo

- Të ulë nervat dhe tonin e zërit. Petro

- Do doja të zgjohesha me aftësinë për të mbyllur gojën dhe për t’a dëgjuar tjetrin deri ne fund e pastaj të Juli

- Të kem mundësinë të dëgjoj njerëzit se çfarë - sin për mua dhe t’ia plasja fytyrës. Joli

- Të zgjohesha si Dan Bilzerian. Jani

Nëse një top kristali do ju kishte treguar të vërtetën për veten dhe jetën tuaj, të ardhmen ose ndonjë gjë tjetër, çfarë do dëshironit të dinit? Mandi

- Do kisha shumë dëshirë të dija për të ardhmen time. Laerti

- Nëse kjo do ishte e mundur unë do dëshiroja të dija se si dukem unë në të vërtetë

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.