Pyetje pergjigje per njeri tjetrin S’po kuptoj më se çfarë ndjej për burrin dhe kunatin

Intervista - - NJERI TJETRIT -

në sy të njerzve? Anisa

- Në fakt sdo doja asgjë. Unë kam besim në Zot dhe atje shkruhen të gjitha që ndodhin. Kristalin e përpunon njeriu, kështu që sdua asgjë nga kristali Xhoni

- Do doja të dija të ardhmen. Ola

- Asgjë nuk do doja të dija, se sdo kishte kuptim jeta në vazhdim. Petro

- Nga e merr energjinë dhe si funksionon ky kristal?! Çfarë lidhjeje ka me idenë e hapësirës të asaj që do ndodhi. Martin

- Do kisha dëshirë të dijasi do ishte jeta ime në të ardhmen. Gerta

- Do doja të më tregonte si kam qënë, si jam dhe si do jem në të ardhmen? Lindita

-Çdo gjë dua ta përjetoj, po e mësova i ikën lezeti. Fatjoni

- Do kisha qejf të mësoja si ka qën gruaja ime mëpar? Hahah Astriti

- Do ngelen fallxhoret pa punë hahahahaha. Andi

- Dua thjesht të më thotë çfarë e ardhme më pret. Marjo

- Nuk dua të mësoj asgjë, dua të përjetoj. Loni

- Jeta duhet jetuar, s’ka kuptim ta mësosh. Andriti

- Cili është çelësi i një jete të shëndetshme? Arnoldi

ë paktën tre herë në javë. Fatjoni

- Të hamë ushqime bio ahhaha Ledion

- Çfarë problemesh mund të shkaktoj gjumi i tepërt i ditës? Ana

-Të lëm kafet me miqtë pa pirë :p Dritani

- Shkakton përgjumje dhe dhimbje koke. Donald

- ërt të bën të varur ndaj tij dhe nuk të lë hapsirën për asnjë aktivitet. Jonida

-Cilat janë tenden- cat e Alba

- Të lidhim xhupin në çantë, se pritet të na zërë shiu në çdo kohë. Igli

- S’ka tendecë vjeshte për këtë vit se na mbyti shiu lale. Rogerti

-Ta mendoj njëherë dhe të them por s’besoj se do na lejojë moti të shijojmë vjeshtën. Rusela kësaj vjeshte?

- Çfarë pasojash sjell duhani në mëngjes? Rogerta

-Të mbyt era e gojës. Eva

- Prishjen e dhëmbëve, erën e gojës, kollitje. Aleksi

- Çfarë ndikimi ka te meshkujt mbajtja e telefonit në xhep? Joni

-Ka gjë më të keqe se mos bësh dot fëmijë? Meli

- I dëmton testikujt. Rualba

- Si ti mbrojmë dhëmbët nga prishja? Aureli

- Laji përdit jo vetëm kur të kesh kohë. Enxhi

-Mos përziej ushqimin e nxehtë me të ftohtë dhe laji përditë.

- Duke i larë, duke u kujdesur dhe duke shkuar shpesh te dentist do keni një gojë të pastër. Marselina

- Cilat janë arsyet e shtimit në peshë? Gledis

- Jo kursimi në të ngrënë. Anxhelina

- Ushqimi i thatë dhe të ngrënit në fast-food. Dorina

- Cili është një nga - kohet sot në Shqipëri? Lajda

- Shkolla është shumë problem

Sara -

Korrupsioni e shkatërroi këtë shtet.

lindi

bërq sot.

Fat- - Për çfarë na ndihmon martesa? Antonio

- Për të mos ngelur beqar/e.(Qesh)

- Për të mos u hallakatur rrugëve e për t’u mbledhur.

- Pse jemi kaq të varur ndaj kafesë? Arjana

- Sepse e kemi mësuar ne veten ashtu.

-Njerzit dembelë dhe të papunë varen nga kafja.

Drita

- Si ti mbrojmë sytë nga sforcimi? Gledisa

-

Mos përdorim për një kohë të gjatë telefonin.

-Të mbajmë gjatë leximit.

- Të rregullojmë ngjyrat e telefonit, kompjuterit apo televizorit.

Fatma Franci

- Cili është çelësi i bukurisë? Melisa

-

Kujdesja dhe përkushtimi për veten.

tani - Arminda Edisoni

Të kemi një jetë pa probleme dhe pa strese do na bëjë të arrijm bukurinë.

Armela - Si ta luftojmë ankthin? Dana

- Duke mos menduar për të.

- Duke mos u shqetësuar ose duke përdorur mjekime.

Nada Mira Fjori

syze

Dri-

- Çfarë ndikimi na sjell natën drita e celularit në tru? Anxhela

- Na dëmton trurin.

Reni -

Celulari nuk duhet mbajtur natën se të shkakton shumë probleme.

Marjeta

- Si të bëjmë një gjumë të qetë? Gridi - Jani -

Të ë qetë. Të dhe të ë gjumë.

Migeni

Duke pasur parasysh zgjedhjen e gjithkujt në botë, kë do ta për darkë? Linda

- Ish të dashurën time, që tani është e martuar në Angli. Fatosi

- Unë jam rritur pa familje, jam rritur në shtëpinë e fëmijëve dhe dua të njoh nënën time dhe ta ftoj për darkë. Ermali

Përshëndetje! Jam një vajzë nga qyteti Vlorës dhe dua ndihmën tuaj. Në përfundim të gjimnazit familja më fejoi me një djalë nga i njëjti vënd. Atëherë isha 18-vjeç dhe 3 vjet më vonë u martova. Burri im jetonte me prindërit dhe vllain më të madh. Kalonim mirë sëbashku dhe kishim komunikim. Martesa ishte goxha e mirë por pas një ë largohej dhe unë nuk e kuptoja më se çfarë po ndodhte mes nesh? Në shtëpi vinte vonë dhe këto caste vetëm kunati më gjendet pranë duke më dhënë kurajo. Ai është i ëmbël, i mirë dhe mjaft i respektueshëm. Kur ai më afrohet më rreh zemra fort dhe spo kuptoj më se çfarë ndjej për burrin dhe kunatin? Ju lutem çfarë të bëj?

- ro të zhytesh, mbase të freskohen pak trutë. Enco

- Turp të të vijë!! Ju janë errur sytë e spo pyesni më se çfarë bëni veç të fusni në sherr dini e pastaj kur vriten djemtë thoni ç’faj kemi ne? Elkida

- Var një gur në qafë dhe shko njëher andej nga deti. Bela

- Nuk ke pun fare me kunatin. Qëndroji larg se do prishësh familjen tënde. Burri mund të të kthehet dhe çdo gjë të bëhet normale përsëri. Marina

- Nëse nuk e do burrin ndahu por s’ke nevojë të merresh me kunatin. Miri

- Mendon se vëllai burrit do të marri seriozisht ty po u lidhe me atë? Tani

- Nëse ke pak sedër mos u merr fare me kunatin se ai mashkull është. Besi

- Nuk ju ka mësuar mamaja ju që të doni burrin tuaj dhe jo vllain e burrit? Teuta

dhe me prindërit të të çojnë ata te burri se nuk i dihet situatave që do krijohen. Nëse burri nuk të pranon shko te prindërit që ta bënë dhe të mbajnë prindërit përgjegjësineë. Përsa i takon kunatit mos ja hidh sytë fare se s;ke fare punë me të. Një varjant tjeter është dhe që prindërit të bisedojnë me burrin dhe ktheu përkohësisht te babai por bisedën ta bëjnë prindërit e tu gjithmonë. Pavlina

- Nuk ke hallin që burri të vjen von në shtëpi por diçka ndjen për kunatin?!! Goni

- Tani s’po marrim vesh me kë martohen e kë dashurojnë?!! Qaniu

- Pa ofendime, nëse vajza është në udhëkryq e se ndimoni dot mos e shani, për mendimin tim duhet të bëhesh e fortë, nëse burri s’të përshtatet, me mirë ndahuni me mirkuptim, ndërsa kunatin konsideroje si vëllain tënd dhe mos ushqe ndjenja për atë. Zamira

ëre djalin e botës rehat nëse se do dhe ik te familja jote s’ke punë me vllain e tij. Leticia

ë keq puna!!! Nuk ruhemi më nga meshkujt tani por nga femrat se janë bërë të rrezikshme. Lindi

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.