Si gatuhet supa mekrem kungullidhe karkalecë?

Intervista - - POSTA -

Përshëndetje, kisha një pyetje por edhe si këshillë, sepse më pëlqejnë shuëm recetat që bëni ju në gazetë. Shef Miri, si gatuhet supa me krem kungulli dhe karkalecë, sepse kam provuar diku dhe më pëlqeu e doja të dija recetën Faleminderit. Pres përgjigje. Lumja.

Shef Miri (Il Tipico restorant):- Duke u nisur edhe nga kërkesa e Lumes që na ka dërguar, sot do tju sugjeroja nje supë kungulli me karkaleca. Supa, është një ushqim që gjithmonë duhet të shërbehet në tryezat tona. Përveç se kanë vlera ushqyese jane edhe të thjeshta në gatim. Duke parë produktet që na ofrohen ne këtë stinë do tju sugjeroja të bënit ndrërthurje kungulli me produkt deti, siç është karkaleci Përbërësit: Kungull i verdhë 1 kg Patate 0.5 kg Presh 100 g Karkaleca 10 kokrra Krip Piper Si gatuhet? - gullin dhe patatet. Pasi ti kemi pastruar në një tenxhere hedhim pak vaj.

Marrim kungullin dhe patatet dhe i presim në ku shtojmë dhe preshin e prerrë në formë rrathësh . Pasi i kaverdisim per pak minuta shtojmë karkalecat dhe uje dhe i lemë të vijnë per rreth 20 min. Pasi të ketë mbaruar kjo procedurë shtojmë kripë,piper dhe i kalojmë në mixer. Kjo shërbehet nëpër tasa e shoqëruar me pak limon. Ju bëftë mirë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.