Pyetjeqëendepresinpërgjigje

Intervista - - POSTA -

Jam një zonjë e vetmuar nga Tirana, dua të njihem me një njeri që jeton jashtë ose është i huaj. Mosha të jetë rreth të 60-tave.

Përshëndetje, jam Teuta nga Elbasani, prej 3 vitesh unë jetoj vetëm pasi bashkëshorti im vdiq nga një sëmundje e rëndë. Unë jam 55 vjeç dhe kam dëshirë të njoh dikë që të më ndihmoj ekonomikisht por edhe për një lidhje serioze. Të interesuarit le të lënë numrin në gazetë se do i kontaktoj unë. Faleminderit.

Jam një zonjë 38 vjeç nga Tirana, kam dy fëmijë dhe jam e martuar por burri nuk më kushton vëmëndje mua dhe fëmijëve të mi, tërë gjumë. Jam në kërkim të një mashkulli për lidhje sekrete qe të më kuptojë, plotësojë dhe të më qëndrojë pranë sepse vërtetë kam nevojë por edhe të më ndihmojë pak nga ana ekonomike. Nëse ka ndonjë të interesuar të lër numrin në redaksi.

Përshëndetje gazeta Intervistë, jam Mirela nga Korça po për momentin jetoj në Greqi, dua të njihem me një mashkull që jeton si unë në Greqi. Kush është i interesuar të lër numrin në gazetë.

Jam Rita nga Tirana, e kompletuar në çdo drejtim, me ekonomi të mirë, në marrdhënie pune, me kultur qytetare dhe shumë e mbajtur (tip trendi). Kërkoj një lidhje serioze me një zotëri që ti përshtatet kushteve që kam unë. Të jetë i parqitshëm dhe ti përkasi moshës 58-62 vjeç. Po lë këtë numër telefoni në gazetë për komunikim 0686343538 Faleminderit.

Përshëndetje, jam një zonjë 57 vjeç dhe banoj në Tiranë. Kërkoj një zotëri me moshë 63-65 vjeç me banim në Franc ose Belgjik. Për të interesuarit lë këtë numër telefoni 0685724613

Jam Zana nga Tirana, beqare , qytetare, simpatike, elegante, brune, me karakter, e punësuar, beqare, dhe me familje të rregullt. Interesohem për njohje serioze (martesore) me një djalë (e theksoj) beqar, deri në 45 vjeç, me banim në Tiranë. Të jetë i punësuar dhe me shtëpi e ekonomi të mirë. Te interesuarit të lën numrin e celularit në gazetë.

Pas shumë përpjekjesh shpresoj akoma të gjej personin e duhur. Jam Stelina me banim prej shumë vitesh në Tiranë dhe origjinë nga jugu, shumë e rregullt dhe e komletuar në çdo drejtim. Jam e interesuar vetëm për një lidhje serioze me një person që të jetë: simpatik, me trup të rregullt, me arsim të lartë, i sinqertë, korrekt,familjar, larg duhanit, alkoolit dhe bixhozit. Të jetë i respektueshëm dhe i përkushtuar ndaj meje, mosha të jetë 45-52 vjeç (kuptohet që këto cilësi i kam dhe vet, asnjëherë s’do kërkoja nga tjetri ato që si kam vet). I interesuari të lër numrin e telefonit vetëm në gazetë. Për sqarime më të hollësishme ja lëmë takimit.

Përshëndetje, jam një femër 42 vjeç nga Kosova, e divorcuar dhe pa fëmijë. Kërkoj një lidhje serioze për martesë. Të interesuarit të më lën numrin këtu me sms dhe

Përshëndetje, jam Petrula nga Saranda, shkoj shpesh në Korfuz sepse prindërit e mi janë të ndarë dhe mamaja ime është martuar aty. Doja një mik që të jetë inteligjent, serioz dhe ne moshë të pjekur që ta kem mbështetje sepse ndihem vetëm. Të ketë të ardhura ekonomike por me punë të ndershme. Ju lutem lini numrin tuaj. Respekte.

Jam Aida nga Fieri 47 vjeç, kam vuajtur shumë në jetë prandaj dua një lidhje sekrete me një zotëri që të më kuptojë dhe të më ndih unë do jetë i kënaqur. Zotëria të lër numrin në gazetë. Faleminderit.

Përshëndetje Intervista, do desha të njihesha me një person të mirë që femrën nuk e shikon si objeket por si një person që mund të ndaj gjithçka. Jam tepër korrekte, jo e bukur por me shpirt të pastër dhe të sinqertë. Jam 45 vjeçe lidhje tepër sekrete, më vonë po na u duk e arsyshme dhe për martesë normale. Dua që personi të jetë korreket dhe të më ndihmoj në këtë jetë të vështirë. Të interesuarit të lënë numrin në gazetë. Do preferoja dhe nga më gjykoni për keq. por jeta qenka e vështirë pa një njeri të përshtatshëm në krahë. .Ju faleminderit për kohën që do harxhoni për ta lexuar. Me respeket zonja e lodhur nga jeta.

se mezi kërkojm falje. Fjoralba

- Kemi të njëjtën imagjinatë në krevat për të tjerat kemi marrëveshje (hahhaha). Altini

Për çfarë jeni më shumëmirënjohës në jetën tuaj? Sindi - Jam mirënjohës për familjen time që më solli në jetë dhe më ka edukuar në mënyrën më të mirë të mundshme. Klajdi

- Unë i jam mirënjohës familjes sime që më ka dhën dije për të arritur sot qëllimet e mia. Lindi

- Jam mirënjohësë kundrejt motrës sime që më ka ndejtur gjithmonë pranësa herë kam patur nevojë. Tila

Nëse do kishit ndryshuar diçka për mënyrën se si jeni rritur, çfarë do të ishte ajo? Griselda

- Jam rritur një fëmij i lumtur dhe nuk dua të ndryshoj asgjë. Gabriela

- Nuk dua ndryshime. Gian- na

- Të isha pak më e shkathët dhe jo kaq e ndrojtur sa jam rritur. Manushaqja

- Do doja të isha rritur në këtë kohë që po rritet brezi rri. Anila

Nëse do ishit zgjuar nesër në mëngjes me ndonjë aftësi apo cilësi ishte ajo? Lajda

-Nëse do isha zgjuar me ndonjë cilësi do doja të ishte të jem pak më e qetë. Leta

- Të bëhesha e padukshme e t’iu gris maskën disave që bëjn moral e që për vete s’kan. Amela

- Doja që nga aftësit që do ë ishte kjo: “Çdo njeri që të ishte i paaft në shëndetin e tij apo në gjymtyrët e tij. Ti jepja gëzimin dhe lumturin që i perket çdo njeriu. Kjo do ishte edhe ajo që do më gëzonte në shpirt”. Romeo

- Të ul nervat dhe tonin e zërit. Petro

- Do doja të zgjohesha me aftësin për të mbyllur gojën dhe për ta dëgjuar tjetrin deri ne fund e pastaj të Juli

- Të kem mundësin të dëgjoj njerzit se çfarë ër mua dhe t’ia plasja fytyrës. Joli

- Të zgjohesha si Dan Bilzerian i rrethuar me . Jani

Nëse një top kristali do ju kishte treguar të vërtetën për veten dhe jetën tuaj, të ardhmen ose ndonjë gjë tjetër, çfarë do dëshironit të dinit? Mandi

- Do kisha shumë dëshirë të dija për të ardhmen time. Laerti

- Nëse kjo do ishte e mundur unë do dëshiroja të dija se si dukem unë në të vërtetë në sy të njerzve? Anisa

- Në fakt sdo doja asgjë. Unë kam besim në Zot dhe atje shkruhen të gjitha që ndodhin. Kristalin e përpunon njeriu, kështu që sdua asgjë nga kristali Xhoni

- Do doja të dija të ardhmen. Ola

- Asgjë nuk do doja të dija, se sdo kishte kuptim jeta në vazhdim. Petro

- Nga e merr energjinë dhe si funksionon ky kristal?! Çfarë lidhjeje ka me idenë e hapësirës të asaj që do ndodhi. Martin

- Do kisha dëshirë të dijasi do ishte jeta ime në të ardhmen. Gerta

- Do doja të më tregonte si kam qënë, si jam dhe si do jem në të ardhmen? Lindita

-Çdo gjë dua ta përjetoj, po e mësova i ikën lezeti. Fatjoni

- Do kisha qejf të mësoja si ka qën gruaja ime mëpar? Hahah Astriti

- Do ngelen fallxhoret pa punë hahahahaha. Andi

- Dua thjesht të më thotë çfarë e ardhme më pret. Marjo

- Nuk dua të mësoj asgjë, dua të përjetoj. Loni

- Jeta duhet jetuar, s’ka kuptim ta mësosh. Andriti

- Cili është çelësi i një jete të shëndetshme? Arnoldi

ë paktën tre herë në javë. Fatjoni

- Të ham ushqime bio ahhaha Ledion

- Të bëjm palestër dhe të ham shëndetshëm. Kristi

- Ushqimi i mirë dhe kontrolluar. Arnoldi i

- Çfarë problemesh mund të shkaktoj gjumi i tepërt i ditës? Ana

-Varësi ndaj krevatit. tani

- Shkakton përgjumje dhe dhimbje koke. Donald

- Gjumi i tepërt të bën të varur ndaj tij dhe nuk të lë hapsirën për asnjë aktivitet. Jonida Dri-

- Çfarë pasojash sjell duhani në mëngjes? Rogerta

-I bën dhëmbët të të duken si fjalët e asaj këngës black and yelloë. Eva

- Prishjen e dhëmbëve dhe erën e tmerrshme të gojës. Aleksi

- Të shkatërron dhëmbët e s’ti merr njeri më përsipër. Joana

- Çfarë ndikimi ka te meshkujt mbajtja e telefonit në xhep? Joni

-E shtyn sa më shumë shtatzaninë edhe pa përdorur kontraceptivë. Meli

- I dëmton testikujt meshkujve dhe i lë pa fëmijë. Rualba

- Si ti mbrojmë dhëmbët nga prishja? Aureli

- Duke i larë jo vetëm me raste festash. Enxhi

-Mos përziej ushqimin e nxehtë me të ftohtë dhe laji përditë. Valentina

- Duke i larë thotë xhaxhi dentist. Marselina

- Cilat janë arsyet e shtimit në peshë? Gledis - Stresi i tepërt. Anxhelina - Ushqimi jo i shëndetshëm. Dorina

- Për çfarë na ndihmon martesa? Antonio

- Për të mos besdisur shoqërinë duke i thënë do na bësh ndonjë shoqe?

- Për të mos u allakatur rrugëve e për tu mbledhur. Arminda

- Cilat janë efektet e vajit të ullirit? Eva

- Mëndje e shëndetshme me trup të shëndetshëm duke përdorur vajin e ullirit. Ola

- ët dhe i bën më të shëndetshëm. Jeta

-Për një jetë më të shëndetshme. Ida

- Pse jemi kaq të varur ndaj kafesë? Arjana

- Sepse jemi pa punë dhe s’kemi çfarë të bëjmë. Fjori

-Njerzit dembelë dhe të papunë varen nga kafja. Drita

- Si ti mbrojmë sytë nga sforcimi? Gledisa

- Mos përdorim për një kohë të gjatë telefonin. Fatma

-Të mbajm syze gjatë leximit. Edisoni

- Të rregullojm ngjyrat e telefonit, kompjuterit apo televizorit. Franci

- Duke përdorur syze. Ani- sa

- Cili është çelësi i bukurisë? Melisa

- Kujdesja dhe përkushtimi për veten. Dritani

- Të kemi një jetë pa probleme dhe pa strese do na bëjë të arrijm bukurinë. Armela

- Të kujdeshesh për veten. Albi

- Si ta luftojmë ankthin? Dana - Çfarë është ankthi? Nada - Duke mos menduar për ankth. Mira

- Çfarë ndikimi na sjell natën drita e celularit në tru? Anxhela

-Na harxhon energjinë dhe na bie bateria e trurit më shpejt. Reni

- Na dëmton sytë pastaj trurin. Marjeta

- Si të bëjmë një gjumë të qetë? Gridi

- Të marrim të dashurën për darkë në shtëpi. Jani

- Bëj dush, ha bukë - lefonin dhe futja gjumit. Migeni

- Duke pasur parasysh zgjedhjen e gjithkujt në botë, kë do ta kishit ftuar si mysa

- Ish të dashurën time që më thonte do jem gjithmonë e jotja dhe tani është e martuar. Fatosi

-Përveç familjarëve të mi s’dua asnjëri tjetër në shtëpi. Ermali

- Shoqërinë e gjimnazit që të bënim thashetheme si në bankat e shkollës. Jonis

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.