Xhenifer Uinget: Nuk doja të më puthnin në buzë...

Intervista - - TELENOVELA -

Xhenifer Uinget është aktorja indiane 31 vjeçare që luan rolin e protagonistes në telenovelën karrierën e saj që në moshën 12 komedi “Mbreti u dashurua çmimin e aktores më të mirë në televizion për rolin në Sarasvatiçandra dhe në vitin 2012 zuri vendin e 21-të në listën e Grave - Eye (Syri i Lindjes). Për shkak të emrit të saj shpesh ngatërrohet me aktoret perëndimore. Kohët e fundit Xhenifer ka qenë pjesë e thashethemeve të shtypit rozë indian, për shkak të martesës së ish bashkëshortit të saj, Karan Sing Grover, me të cilin ka qenë e martuar prej vitit 2012-14, me një tjetër aktore të njohur bollivudiane, Bipasha Basu, në prill të këtij viti.

- Telenovela Sarasvatiçandra - vizion.

- Kjo është e vërtetë dhe për këtë u jemi mirënjohës fansave. Ka telenovela që shkojnë me ulje-ngritje, ndërsa Sarasvatiçandra

- Kishte mosmarrëveshje në sheshxhirim mes jush?

mrekullueshëm dhe mosmarrëveshjet e vogla zgjidheshin në çast. U jam mirënjohëse të gjithë aktorëve për punën e mrekullueshme që bënë. Një kujdes të veçantë për telenovelën pati edhe produ të ishin të përkryera. Telenovela është plot me ngjyra dhe vendi ku besnik jetës reale.

- Çfarë do të bënit ju në situatën e Kumudit?

- Do të shkoja në Dubai dhe do të pyesja Sarasin “Ç’djall ke që nuk do të martohesh? (qesh). Vetëm pse yt atë tradhëtoi mamanë tënde, nuk do të thotë se ti mund të anullosh martesën”. Sigurisht, Kumudi nuk e dinte se ç‘kishte ndodhur, por si Xhenifer unë do të përpiqesha ta zgjidhja me mënyrën time.

- Cilën karakteristikë ke të përbashkët me Kumudin?

- Mund të them se kemi të përbashkët besimin në vetvete. Nëse ajo nuk është dakort me diçka, atëherë përballet me të.

- Ti ke thënë se e kishe pak problem të luaje në skenat intime?

- Nuk e kuptoj se u bë kaq zhurmë rreth kësaj. Gjithë ajo që thashë unë ishte se ish burri im, Karani, ishte posesiv, por është natyrale për një çift të ri të jenë posesivë për njëri-tjetrin. Në këtë mes nuk kishte asgjë ektreme. Ku puthja në buzë, ose skena seksi, mia edhe më parë. Unë kam luajtur në skena intime më parë dhe do të vazhdoj t’i bëj, kështu që pse të kem problem me to? Edhe Gotami (Sarasi) nuk e kishte problem këtë.

- Ju keni kohë që po prisni të do të dalë ai?

nuk e di kur del ai. Më pëlqejnë e sjell, do të kem mundësi të tjera. Unë nuk i shoh gjërat me një dritë negative.

- Shumë aktorë të televizio se të dyja mediat mund të ekuilibrohen?

- Kjo është një gjë e mirë. Më parë, njerëzit i shihnin me dyshim aktorët e televizionit, por tani kjo psikologji po ndryshon. Po ndodhin shumë eksperimente (me skenaret). Ka shumë aktorë që dështojnë, por kjo nuk përbën problem, sepse edhe kështu mëson gjëra të reja.

nga televizioni, kurse tani u rikthyet prapë…

- Kjo ndodhi sepse u mërzita, pasi më ofronin të njëjtat role. Pse duhet të pranoja role që nuk më motivonin? Në serialin e ri nuk do të luaj më rolin e nuses, apo vajzës së mirë, pasi këto role nuk më eksitojnë më, por atë të një antishoqërore dhe mungesë ndërgjegjieje), gjë që më pëlqen. Do të përbëjë një ndryshim për publikun, por edhe për mua, sepse nuk kam luajtur role të tillë më parë. Më bën të ndjehem edhe pak nervoze.

- Jeni e kënaqur me karrierën tuaj deri tani?

- Po, shumë. Çdo rol që kam luajtur më ka dhënë famë dhe vlerësim.

- A ju njohin njerëzit në rrugë?

- Po, më njohin dhe mua më pëlqen kjo gjë. Ne jetojmë për fansat dhe kur i takojmë ndjejmë një kënaqësi të veçantë.

- Kohët e fundit, aktorja Çmimeve Kombëtare në Delhi. Çfarë mendoni për këtë?

- Kalki ishte vërtet pa fat që i ndodhi kjo. Për fat të mirë, unë nuk e kam provuar ndonjëherë mbrojtur dhe njerëzit janë treguar të sjellshëm.

- Kur hidhni vështrimin prapa dhe mendoni për mar ju vjen në mendje?

veçantë, një udhëtim në malet ruse. Ka pasur momente te bukura dhe të trishtuara. Unë di që kam dhënë 500% të veters time në këtë martesë dhe askush nuk mund ta mohojë këtë. Unë nuk pendohem për asnjë gjë që kam bërë, për asnjë ditë të jetës sime. Janë gjëra që ndodhin dhe unë nuk i mbaj mëri askujt për këtë. Jam e lumtur me jetën që bëj.

- Çfarë mendoni për mënyrën se si u trajtua divor

- Isha e shqetësuar kur më thanë se kishin humbur do to ishin adresa dhe numri im i telefonit dhe nuk doja që këto në dorë të dikujt tjetër.

- Në një intervistë, ish bashkëshorti juaj, Karani, tha se ju të dy nuk duhet të ishit martuar fare. Çfarë mendoni ju për këtë?

- Ky është pikëvështrimi i tij, nuk mund të them gjë për atë që ai mendon.

- Si u ndjetë kur morët vesh për martesën e tij me Bipasha Basunë?

- Unë u uroj të dyve fat dhe një jetë martesore të lumtur. Mendoj se janë një çift fantastik, i bekoftë Zoti. Dashuria është diçka e mrekullueshme dhe nëse e ndjen për dikë, është fantastike. - U ndjetë e lënduar? - Aspak, ne kemi një jetë, përpara. Nuk duhet të qëndrojmë me të shkuarën.

- Mediat kanë thënë se Karan martohet çdo 4 vjet. Keni ndonjë këshillë për Bipashën?

- Pse duhet t’i jap unë këshilla asaj? Unë u uroj vite të gjata lumturie së bashku dhe kaq.

- Do t’i përshëndesnit nëse do t’i takonit?

- Pse jo? Ne nuk jemi fëmi- jë, ata janë njerëz të mirë, unë gjithashtu. - Jeni përsëri pro martesës? - Sigurisht, e kam thënë se martesa është diçka e bukur, ashtu si edhe dashuria. Të gjithë duhet ta provojnë.

- Si ndjeheni ju tani që jeni beqare?

- Shkëlqyeshëm. Nuk kam jetuar kurrë vetëm në jetë dhe tani, në të 30-tat, jam vetëm. Gjithashtu jam më e pjekur, i kuptoj njerëzit dhe nuk jam naive, ose budallaqe. Çdo vajzë duhet të jetë beqare në të 30-tat, pasi është një ndjesi kaq e bukur dhe çliruese. Djemtë më vijnë rrotull dhe kjo të bën të ndjehesh mirë. Ata frikësohen prej meje dhe unë ndjehem e fuqishme. Për momentin nuk ndjej se më mungon gjë në jetë.

-

- (Qesh) Nuk kam vajtur nëpër male për të medituar, por besoj në të qenit njeri i mirë. Nëse sillesh mirë ndaj njerëzve, edhe ata do të sillen mirë ndaj teje.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.