GAFORRJA

Intervista - - HOROSKOPI -

Demi

Do të keni shumë punë këtë javë. Marsi krijon një atmosferë stresuese për të gjitha punët që do të ndërmerrni. Do të ndjeheni të kënaqur kur do të shihni sasinë e punës të pakësohet në fund të javës. Mos i anashkaloni seancat e jogës, apo sportit, ju keni nevojë për to, sepse juu ndihmojnë të jeni më ë. Një marëdhënie miqësore ju zhgënjen, nuk dini nëse duhet të përballeni me të, ose të krijoni një lloj distance. Prisni sa të qetësoheni së brendshmi. Në lidhje do të jeni të kthjellët.

Binjakët

Nëse jeni në çift do t’i thoni njëri-tjetrit disa gjëra të rëndësishme, sepse doni të - moni që jeni dakord mbi stilet e jetës dhe shijet personale. Saturni dhe Mërkuri ju inkurajojnë të jeni të qartë dhe të hapur. Nëse jeni beqarë, Jupiteri do të jetë në pozicion negativ ndaj Afërditës, kjo nuk ju lejon të bëni takimet e duhura, ruani qetësinë dhe refuzoni atë që nuk ju pëlqen vërtet. Nuk e keni me urgjencë, keni ende kohë të takoni njeriun e duhur.

Luani

Situata në çift do të jetë e tendosur, tjetri/a do t’ju duken plot me defekte, sidomos nëse keni shumë kohë bashkë. Në punë mund t’ju paraqiten disa mundësi, një rritje në detyrë, ose mund t’ju ofrojnë punë në një ndërmarrje tjetër. Vendosni vetë se çfarë ju tundon më shumë. Lidhja do të marrë një kthesë më serioze sesa e kishit parashikuar, Saturni ju inkurajon të jeni vërtet të sinqertë. Do të diskutoni për të gjitha gjërat që ndjeni.

Virgjëresha

Do të jetë një situatë pak e rëndë në familje, një keqkuptim që do të sqarohet javën e ardhshme. Ju nuk duroni dot të keni mosmarrëveshje me njerëzit që doni. Nëse jeni vetëm, një lidhje e re do t’ju bëjë të ë keni dëshirë të dini më shumë për atë që keni përkrah. Bëni pyetjet e duhura pa e kthyer këtë në një seancë hetimore, por në një lloj shkëmbimi. Ju dyshoni shumë lehtë në planin sentimental, keni frikë se mos gaboni, ose lëndoheni, ose mos qëndroni në rutinën tuaj.

Peshorja Akrepi

Saturni ju bën të ndërgjegjshëm për gjithçka që meriton ndryshime në jetën tuaj : Një qëndrim i ri, përcaktim më i mirë i prioriteteve, dëshirë për t’u shprehur ndryshe, për t’u larguar nga njerëzit që nuk sjellin asgjë në jetën tuaj…Ju i kaloni të gjitha para syve dhe merrni vendime. Sido që të jetë, mos veproni në mënyrë të nxituar, sepse janë ndryshime radikale. Ju do të parashikoni një buxhet për festat dhe do t’i përmbaheni atij.

Shigjetari

Dielli, Mërkuri dhe Saturni në shenjë ju shtyjnë të merrni vendime të rëndësishme që do të ndikojnë vitin 2017, por edhe në vitet e mëpasme. Bëhet fjalë për një angazhim afatgjatë, profesional apo sentimental. Ju po mendoni një ndryshim pune, ose vendi pune, brenda apo jashtë vendit. Ose mbase doni të bëheni të pavarur dhe të keni punën tuaj. Bëni përpara hap pas hapi, Saturni nuk ju jep tjetër rrugëzgjidhje, përparimi do të jetë i ngadaltë, por i qëndrueshëm.

Ujori

Marsi në shenjë ju ton ë javë të ngarkuar, por kjo ju pëlqen. Edhe të kërceni deri në mëngjes nuk ju frikëson, ose të vraponi kilometra të tërë. Në punë ju arrini objektivat tuaja dhe sillni një atmosferë të këndshme, sepse energjia juaj është frymëzuese. Kujdes mos lini sa andej këtej portofolin, ose celularin tuaj, sepse rrezikoni t’i humbisni ose t’jua vjedhin. Në dashuri jeni ju që vendosni çfarë do të bëni, tjetri/a do të ndjekin ritmin tuaj

Peshqit

Neptuni është negativ ndaj jush këtë javë, nuk do të dini as ku keni kokën, bile do të keni tendencë të bëni budallallëqe, të harroni çelësat brenda makinës, apo shtëpisë, të dilni pa para, të harroni të dërgoni ndonjë email të rëndësishëm. Mos merrni asnjë vendim të rëndësishëm këtë javë, si të merrni kredi, të bëni një blerje, sepse mund të gaboni. Në dashuri ju jeni shumë të sjellshëm dhe ka gjasa që tjetri/a të pë ë prej kësaj.

Ju do të përballeni me përplasjen e yjeve, sidomos në verë, gjë që do t’ju detyrojë t’i bëni vetes pyetje mbi jetën tuaj dashurore, ose aspiratat tuaja. Kështu, në 2017ën, ju do të ndërgjegjësoheni realisht për atë që doni në të vërtetë. Do të keni etje për risi, për të bërë përparime, ose për të caktuar objektiva të rinj.

Marsi, pozitiv për zhvendosjet e çdo lloji, qershori, ideal për të bërë miq të rinj, gushti, për ta bërë më pasionante lidhjen tuaj.

Ky vit do t’ju japë mundësinë për të konsoliduar lidhjet që ju bashkojnë me miqtë dhe do t’ju lejojë të ndeshni në rrugën tuaj persona befasues. Për shumë nga ju, jeta shoqërore, apo profesionale që bëni do të ndikojë në marëdhënien me partnerin/ en. Ju do të jeni më pak të pranishëm, do ta dëgjoni më pak dhe ka gjasa që ai/ajo ta ndjejnë veten të lënë pas dore. Përpiquni të kompensoni mungesën tuaj duke komunikuar më shumë. Nëse po kaloni një periudhë të ndërlikuar, gjatë 2017 mund të largoheni nga njëri-tjetri. Nëse jeni beqarë, duhet të prisni vetën për të përjetuar një histori dashurie të bukur. Ndërkohë, do të përjetoni

Do të dini ç‘duhet bërë për të ruajtur ekuili nuk duhet ta keni problem për të paguar faturat.

Këtë vit mund të keni shumë punë, por ajo do t’ju shpërblehet, prandaj përvishni mëngët. Disa prej jush duhet të gjejnë ritmin e duhur të punëve, me qëllim që të kenë performancën e duhur. Disa mund të ndryshojnë punë këtë vit.

Muajt më të favorshëm: Dashuria dhe miqësia: Paratë: Puna:

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.