Ëzçan Deniz : Defnen

Intervista - - TELENOVELA -

Deniz një këngëtar, aktor, regjisor dhe skenarist turk, që ka lindur në 19 maj 1972 në Ankara të Turqisë. Rrjedh nga një familje e varfër, me origjinë kurde, me 5 fëmijë. Kur ishte 5 vjeç, fëmilja e tij zhvendoset në qytetin e Ajdinit. Filloi të punonte që i vogël si këngëtar, që në moshën 12 vjeç dhe në moshën 14 vjeç themeloi grupin e tij muzikor, që e titulloi « Deti blu » (Mavi Deniz). Në vitin 1989 emigroi në Gjermani dhe u rikthye në Turqi, në vitin 1991. U transformua në një këngëtar të suksesshëm në Turqi në fund të viteve 90 dhe 2000 dhe ka arritur të marrë

Ëzçan është

shumë Përveç karrierës si muzikant, i dedikuar edhe kinemasë dhe televizionit. Ka punuar më regjisor apo skenarist. Puna e tij e fundit në telenovelën “Një pjesë e imja”. Thuhet që paga e lartë që merr në këtë serial

shkaku që hoqi dorë nga telenovela Karagyl » (Trë zi), megjithëse kishte rënë dakort të luante edhe një sezon tjetër. Sapo ka mbaruar edhe xhiri ku luan përkrah me aktoren Nurgyl Jeshilçai (Gylsereni në “Fate të kryerqëzuara”).

Përsa i përket jetës intime, ak-

është çmime. « është është ë”,

tori këtë verë ndarë nga e dashura e vet 24 vjeçare, modelja Buse Narci, me të cilën kishte 5 vjet i lidhur. Ndërkohë që po diskutohej martesa e tyre dhe kishin shkuar me pushime në plazh, ata i dhanë fund lidhjes, aktori i la pushimet përgjysmë dhe u kthye vetëm në Stamboll. Të dy kishin shkruar për fundin e lidhjes së tyre në Instagram. Ozçan ka shkruar: “Buse dhe unë u ndamë. Nuk ndodhi asgjë, thjesht nuk funksionoi”, ndërsa aktorja shprehur se lidhja nuk ka marrë fund për shkak të saj, se këtë e dëshiroi partneri i saj, se ajo ndjehej e trishtuar, nervoze dhe e lodhur. I pyetur nga gazetarët,

shprehur se “Pavarësisht gjithçkaje, jeta vazhdon…”.

Ëzçan është është është

- Nëse të duhet të zgjedhësh një rol, ku e përqëndron më shumë vëmendjen ?

ë ë ë Ç ë ë ë ë -

- Thuhet se për telenovelën « Një pjesë e imja », paguhesh 90 mijë lira turke (afro 25 mijë euro) për çdo episod. Është e vërtetë kjo ?

ërteta mes asaj që marrim ë ë ë se marrim është

- Si do të evoluojë lidhja jote

ë ë ërm ë seritë ç‘është e vë ë ë ë ë - ë - ë ë ë që ë

- Si do të reagoje ti po të ishe në vend të Karamanit?

ë ë që ë më ë ç‘të ë ë më mirë të ë ë atë që bë

- Cilat janë ndjenjat e tua për Defnen?

ë ërë ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë jetë

ën tënde me këngën, pastaj të tërhoqi edhe aktrimi, ndërkohë që paralelisht shkruan edhe skenare.

ë ë të bë ë ë ë ë ësishë ës

- Në një intervistë për shtyp, ënë se je një person i ndjeshëm, i rreptë dhe perfeksionit. Është e vërtetë?

ërtetë është është ë ër të jetë - ë ë ë

- Në vitin 2012 ti ishe regji Sensin” - Ti je shtëpia ime, skenari i të cilit thuhet se është kopjuar.

është - më ë

- Çfarë do të thotë për ty të jesh një “yll”?

- Të ë ë ë thotë të ë ë bë ë ë vetë vetëm që të ë

- Çfarë të tremb më shumë në jetë?

- Të ë ë ë ë të ë ë ç

- Do të krijosh familje dhe të kesh fëmijë?

ë ë ë ë ë, me të cilë ë ër ë ë ë ë ë ë - ë -

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.