Anxhela Peristeri: E përjetova si të gjallë

Intervista - - MUZIKË -

Anxhela Peristeri, këngëtarja bukoroshe që nuk di të ndalet, është prezantruar në “Kënga Magjike” me një baladë që ka rrëmbyer mijëra zemra. Kënga “Gënjeshtar” është pritur mjaft mirë nga publiku, duke bërë që - je edhe të synojë çmim në këtë festival. Shpresojmë që Anxhela - sohet me ndonjë çmim, sepse balada e saj është bërë hit për zemrat e shqiptarëve, sidomos për femrat. Anxhela, e çiltër, e këndshme, e dashur dhe maksimalisht e komunikueshme, rrëfen të rejat më të fundit në karrierë dhe jo vetëm...!

Fabjola Kuburi:- Përshëndetje e dashur Anxhela, si je?

- - - -

-Të ndoqëm dhe na pëlqeve si në interpretim, përformancë, zë, në tërësi. “Gënjeshtar” është kënga që u prezantove tek ky festival dhe ka patur impakt të këndshëm tek publiku. E kishe pritur këtë sukses të kësaj balade?

- - -

- Kjo nuk është një këngë që ka përjetim personal apo jo?

- Çfarë e bën të veçantë këtë këngë bazuar në këndvështrimin tënd?

-

- Çfarë pret Anxhela nga Kënga Magjike 2016?

- - - Sa shpirt tëndin vë ti në këngë?

-

- Anxhela, konsiderohesh si një nga vajzat më të bukura të skenës muzikore shqiptare. Ty cilësimi “seksi”, si të bën të ndihesh?

- Të them të drejtën n - -

- Po në mesin e shoqeve të tua a konsiderohesh më e bukura?

- Shumë persona e krahasojnë talentin tënd me atë të këngëtareve të huaja, madje thonë se ti përbën një “rrezik” për këngëtaret e tjera shqiptare…!

-

- Sa e lumtur është Anxhela me karrierën e saj?

- Jo vetëm në karrierë, po ku

- Cilat janë këshillat që nuk ia ndan asnjëherë vetes?

- -

- A mendon se tregu muzikor është i mbingarkuar me pseudokëngëtarë?

- Si i ke marrdhëniet me median?

- -

-E vërtetë. Cili është thashethemi i fundit që ke dëgjuar për veten?

-

- Thuhet se thelbësore në jetë është të dish të falenderosh,ti kë falenderon në mënyrë të veçanteë?

- - Ku do të gjej e nesërmja?

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.