Pyetje përgjigje për njeri-tjetrin

Intervista - - PYESNI NJERI-TJETRIN -

- mi pasi thyhet?

Personalisht, e kam të thyer. Artan

Nëse një person ta thyen njëherë besimin ta thyen prapë dhe nuk mund të falet besimi i thyer. Jani

Unë për vete nëse dikush më gënjen njëherë apo ma thyen besimin nuk e fal, kështu që se mendoj fare këtë - timin e besimit. Kristi

Nëse të thyhet besimi herën e parë ti do kujtohesh gjithmonë për herën e parë dhe personi në fjalë nuk do e ë. Andi

Në asnjë mënyrë, kjo pyetje nuk mund të tolerohet. Keli

Asnjëherë besimi pasi është thyer. Kliti

Po u thye njëherë besimi ç’vlerë ka miqësia shoqëria apo qoft edhe thjesht një lidhje? Kadri

Kur ti mendon ta mashtrosh dikë njëherë ti mund të mendosh ta mashtrosh edhe dy herë. Klea

Nëse e rregullon dot një gotë të thyer mund edhe ta ri Anamaria

që ti e thyen vetë dhe për këtë je i vetëdijshëm? Enxhi

Ndodh që të gjithmonë do ketë brënda një hije dyshimi që edhe me gabimet më të vogla që në jetën e përditshme janë gati të pashikueshëm ndodh që të hapet përsëri ajo plagë. Klarisa

Nëse i/e dashuri/a juaj ju ka bërë të vuani si reagoni ndaj tij/saj?

Njerëzit kujtojnë se dashurojnë, por në të vërtetë janë të varur nga nevoja të sundojnë tjetrin. Është si të thuash: “Të dua sa je pranë meje, por nëse ikën, e sigurt që do të urrej”. Kjo nuk është dashuri. Dashuri do të thotë të mendosh çfarë ka nevojë tjetri dhe të gëzohesh kur është mire, të gjitha këto pavarësisht nëse është pranë teje apo jo. Aranit

E braktis në iluzionin që ka krijuar me mendjen e saj të vogël, nuk pendohem. Artan

Nuk e lë kurrë dikë të më bëj të vuaj dhe mos më respektoj. Kristjana

Nuk mundem ta mendoj që dikush mund të më bëj të vuaj njëherë. Nila

Do ndahesha dhe nuk do e vazhdoja më lidhjen, shumë e thjeshtë. Keli

Kush të tha që do ja jap mundësinë që të më lëndojë njëherë?! Blero

Një njeri që të bën të vuash nuk të do dhe kjo është arsyëeja më e fortë që mundem për ta lënë. Xhuljana

Cili është propozimi më i bukur që keni marrë nga i/e dashuri/a juaj?

Nuk kam asnjë të dashur, më vjen keq. Stavro

Nuk e them propozimin në publik se kam turp. Endriti

Pse, që të ma kopjoni dhe ju ëëëë? Fatjon

Propozimi më i bukur që kam marrë nga i dashu- ri im është kur erdhi pa më lajmëruar me një buqetë lulesh dhe më tha: “Më mjafton koha që kam rendur mbrapa teje për të të bërë të kuptosh se unë të dua, tani nuk dua të harxhoj me kohë sepse besoj se e ke kuptuar që unë të dua shumë ndaj dhe sot dua që tit ë bëhesh e imja përgjithmonë, dua të bëhesh gruaja ime. Algjerina

Është e vërtetë që unë çmendem për ty, por edhe ti çmendesh për mua dhe xhelozohesh e kjo është një nga arsyet pse unë dhe ti zihemi ndaj unë kam vendosur ti japë fund kësaj xhelozie dhe të them ty fejohu me mua? Artan

Kaloni më shumë kohë duke dalë me partnerin/en tuaj apo duke çatuar me atë?

Kaloj kohë duke Jola

Kur kam kohë dal, kur s’kam çatoj. Nuk mund të lë gjërat e mija pas dore për punë Reni

Jam shumë e mbingarkuar dhe as dal e as çatoj. Kristi

Nuk më pëlqen aspak të çatoj, jo vetëm me partnerin por me asnjë sepse më duket si sëmundje. Telefonin më shumë e përdor për punë dhe sigurisht që me partnerin kaloj shumë kohë duke dalë sepse mos të dal unë do dal dikush tjetër. Artemis

Të dyja i bëj. Jani dalë.

Deri në ç’pikë do sakri zemrës?

Nuk jam tip që për njerëzit por nëse e meriton ë.

ë nëse e dua dikë. Anna

ër ë. Oligerta

Çdo gjë përveç se zgjohem natën. Nino

Nëse e do vërtetë dikë mund të ë gjëra. Adenisa

të Çfarë shijesh ju la ky vit? Ky vit për mua ka qenë viti më i bukur. Këtë - lova shkollën e lartë një punë që e ëndërroja prej kohësh dhe ndihem mjaft mirë me këto që kam. Kristi

Nuk më la asnjë shije, u kuptuam?! Adenisa

S’më ka lënë asnjë shijë të bukur. Joli

Kam njohur vërtetë njerëz që sdo doja ti humbja kurrë, këtë vit. Anna

Ky vit ka ikur aq shpejt sa nuk e dimë mbaron. Rigers

Më mirë një femër e bukur dhe pa shkollë apo një femër më pak e bukur dhe intelektuale?

S’ka lidhje as shkolla e as të jesh intelektuale, madje as bukuria s’ka rëndësi. E rëndësishme është të jetë me këmbë në tokë e të di ku të shkeli. Mirjan

S’varet fare nga këto që thoni ju se mund të jetë edhe e bukur edhe intelektuale por s’të respekton apo diçka tjetër. Tony

Shkolla më e mirë është jeta. Pamela

Ajo që është intelektuale është edhe më e bukur. Tomi

Nuk ka lidhje shkolla apo bukuria rëndësi ka niveli i edukatës. Të bësh shkollë nuk do të thotë me patjetër të jesh i edukuar se ke njerëz me dy fakultete dhe janë të trashë sa do të hash 10 furra bukë e nuk i kupton dot. Herlino

A e besoni se ka vërtet punë me rrogë 5000 euro në muaj?

Po, sigurisht që ka por jo për popullin e zakonshëm në Shqipë ë vende të tjera, se në Norvegji mund ti marri kushdo që është i zoti të punoj aq euro. Mirjan

Po puno në disa call center edhe merrni 5000 euro. (hahaha) Arditi

Në Shqipëri nuk ka rrogë të tillë. Në vendet e tjera po. Valdano

Nëse do ju duhet të prezantoheni në një intervistë pune si do prezantoheni?

Përshëndetje, unë jam - kollën për menaxhim, lekët di ti numëroj nëse mi lë në dorë por nga komunikimi nuk jam edhe aq mirë, më shumë jam për arkëtar. Ju lutem mund të më merrni në punën tuaj. Do bëj çmos që të ecim përpara duke i ndarë - gjysëm. Me respekt Evi. Evi

Nuk e kam menduar se këtë vit kam menduar të bëj pushime dhe mos të shkoj punë. Amarildo

ër aftësitë dhe cilësitë e mia, për ekspe(Vazhdon ne faqe 24)

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.