Arilena Ara : Heshtja dhemb më shumë

Intervista - - MUZIKË -

Arilena Ara duket se e shkroi fatin e saj që në “X Factor”. Fitorja e saj e rradhës ishte pjesëmarrja në “Kënga Magjike” ku na bëri të kuptojmë se “Nëntori” nuk ka qenë ndonjëherë më interesant se nën interpretimin e saj. Dhe, duke qenë ndër këngëtaret më produktive vitin që shkoi, e zgjodhëm si një ndër personazhet më interesante për numrin e e parë të Vitit të Ri. Mësoni ato që nuk i dinit për Arilenën…

Mia Buci: Arilena, ishte viti që kaloi për ty?

Arilena Ara:- Ka qenë një vit i lumtur për mua! Filloi me muzikë, dashurinë time më të madhe dhe u mbyll me të. Kam arkivuar kujtime dhe emocione të bukura.

- Do të jetë një nga pengjet, fakti që nuk ishe ti çmimi i parë i “Këngës Magjike?”

- Sigurisht që jo! Kënga “Nëntori” është cilësuar nga vetë publiku, si “magjia e festivalit” dhe kjo është dhurata më e çmuar që

- Gjërat që të shijojnë më shumë në prag të festave?

- Shpirti festiv! Më shijon gjithçka, është koha më e mrekullueshme e vitit. Dhe... detaji im në mbrëmje deri vonë. - Ku i kalove këto festa? - para publikut duke kënduar e çfarë lumtur! U bë kohë që festoj në koncerte dhe më jep një kënaqësi shumë të madhe.

- Cfarë i thua vetes ç viti? - God bless us… - Shpesh urojmë njëri-tjetrin duke shpresuar që Viti i Ri të jetë viti i realizimit të dëshirave të tyre. Cilat janë të tuat? Çfarë pret nga viti që sapo ka hyrë?

- Viti 2017, edhe pse në e tij, më jep një energji dhe ndjenjë aq të bukur, pasi 7-a është dhe numri im i preferuar dhe do të bëj të pamundurën që të jetë për t’u mbajtur mend, si për mua ashtu Adresa: Rr. “Hoxha Tahsin”, Pall. 60/1, kati 2, Tiranë Përballë “Optika Roma” 200 m mbi sheshin Avni Rustemi com dhe për publikun që do të dëgjojë muzikën time.

- Thonë se Zoti t’i jep gjërat atëherë kur je gati për to. Ti si mendon?

- Gjithçka ndodh në kohën, momentin dhe vendin e duhur .. Por çdo gjë është në dorën tënde, je ti ai që mund të afrosh momentin dhe të realizosh atë çfarë dëshiron.

- Çfarë do të kishe dashur ta fshije si me gomë nga kalendari i 2016-ës?

- Çdo gjë pozitive dhe jo pozitive e ka kompletuar vitin 2016! Sinqerisht! Gjithçka që ka ndo këndshme.

- limeve të reja? - Po.. - Dhurata më e bukur që ke marrë ndër vite cila ka qenë?

- Ato të këtij viti. Dhe më kishin alarmuar për surpriza shumë të bukuraaa. (Buzëqesh)

- Ka patur raste kur puna jote ka kaluar pa vëmendje?

- Jo, asnjëherë. Puna ime ka marrë gjithmonë vëmendjen që meriton, madje ka patur raste edhe më tepër se ç’duhet.

- Ku qëndron fuqia jote më e madhe? - Në mendje dhe në zë.. - Cila do të ishte një ofertë të cilës nuk do të mund t’i thoje «jo»?

- Një arratisjeje të papritur në mesnatë, shumë larg diku në hartë, përtej realitetit.

- Cilët janë njerëzit që kanë lënë gjurmë tek ti?

- Kësaj pyetjeje do t’i përgjigjem pas shuuuuuumë vitesh.. Nuk është akoma momenti.

- Si do të të pëlqente të zgjoheshe?

- Unë jam shpirtërore në zgjedhje, prandaj një telefonatë e ëmbël nga njerëzit që dua, më stampon një buzëqeshje të madhe në fytyrë. Kjo është energjia më e mirë për të

- Shkenca thotë se femrat kanë nevojë për më shumë gjumë se meshkujt duke qenë se truri i tyre është më i ngarkuar me mendim. Bie dakord?

- Unë nuk kam marrëdhënie të mira me gjumin, nuk më pëlqen të - kesës. Zgjohem gjithmonë herët në mëngjes dhe dua të shijoj çdo sekondë të ditës, lindjen dhe perëndimin e diellit! Dhe kësaj pyetjeje i bëj « skip ».. - Çfarë bën kur je vetëm? - Dëgjoj muzikë. - Bën shpesh biseda me veten në kokën tënde? - Po! - Dëgjon më shumë zërin brenda vetes, apo opinionin e të tjerëve?

- Zërin brenda vetes dhe të njerëzve që janë afër meje.

- Pendohesh më shumë për fjalët, apo për heshtjen?

- Heshtja dhemb më shumë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.