Pyetje përgjigje për njeri-tjetrin

Intervista - - PYESNI NJERI-TJETRIN -

Do të ndieje të njëjtat gjëra për partnerin tënd nëse ai do të mbetej pa punë apo

Unë do të ndieja të njëjtën gjë nëse e dashura ime nuk do të ishte më në punë ose do ti Jani

Do ta lija mendoj sepse ka ardhur kohë e vështirë. Xhorxha

Varet nga situata por mendoj se nuk do ta lija nëse do të ndodhte që të ishte pa punë ose Tea

Mendoj se do e lija pasi ka shumë rëndësi paraqitja e jashtme për mua që të dua dikë. Linda

Unë jam një tip romantik që nuk mendoj se do e lija të dashurën nëse s’do ishte më në Nëse e do vërtet dikë nuk janë këto arsye për t›a lënë. Julian

Duke ditur natyrën time egoiste mendoj se do e lija direkt te dashurin nëse do ishte pa punë. Enxhi

Nëse i dashuri im mbetej pa punë mendoj se ndarja do ndodhte sepse arsyet qe kanë problem çiftet janë arsyet ekonomike. Megi

Unë jam single për momen- tin por nëse dashuria është e vërtetë nuk ka pse ta lësh personin që ti do për këto arsye si pa punë. Emili

Nëse do ndodhte që të ngelej i dashuri im pa punë ndoshta do e lija por nëse do i binin Sigi

Unë në të dyja rastet mendoj se do e lija të dashurin sepse nuk dua të kem këto probleme që të më stresojnë përditë. Irisi

Nëse nesër i dashuri ose e dashura do ju linte, për çfarë do ju vinte më shumë keq?

Më shumë keq do më vinte për kohën që do të kisha shpenzuar me atë se sa për ndonjë gjë tjetër. Kristi

Më shumë keq do më vinte për atë që humbi një njeri si unë dhe kaq. Eno

Nëse e dashura do më linte më shumë keq do më vinte për bërë atë të lumtur. Amarildo

Mua nuk do më vinte keq aspak nëse e dashura do më linte pasi duke njohur veten time shumë mirë nuk mendoj se do isha unë arsyeja e ndarjes. Hermes

Nuk mendoj se do ndihesha mirë aspak e do kaloja një periudhë stresi pasi jam tip shumë i dashur. Thanas

Nga lidhjet e mëparshme që kam patur nuk mendoj se do vuaja shumë pasi jam “stërvitur” nga ana e ndjenjave. Olti

Mua personalisht nuk më ka ndodhur të kem lidhje por nëse do kisha do ndihesha keq se do lëndohesha nga ndarja normalisht. Elvi

Çfarë do ju bezdiste (apo do ju frikësonte) më shumë: të rrinit vetëm apo

të dilnit me një njeri për të cilin nuk do ndienit asgjë?

Më shumë do më frikësonte të rrija vetëm se sa të dilja me një person për të cilin nuk ndjej asgjë. Denisa

Do bezdisesha më shumë të rrija me dikë që nuk ndjej asgjë se sa të rrija vetëm. Anna

Do preferoja më mirë të rri vetëm se sa me dikë që nuk kam asnjë ndjenjë për të. Erjola

Ndërmjet të ndenjurit vetëm dhe të ndenjurit me dikë që nuk kam ndjenja për të do preferoja të rrija me dikë që nuk kam ndjenja për të. Lori

Unë do preferoja të rrija vetëm më shumë se sa me dikë që nuk kam ndjenja për të. Elios

Më shumë do preferoja të kisha afër dikë që nuk kam ndjenja për të se sa të rrija vetëm sepse nuk e përballoj dot frikën e vetmisë. Inis

Mendoj se më mirë do ishte të rrija vetëm se sa me dikë që nuk e dua. Pamela

Vetmia nuk është aspak e mirë kështu që do preferoja të rrija me dikë që nuk e dua se sa të rrija vetëm. Anxhi

Mburreni ndonjëherë para të tjerëve? Pse?

Se kam për zakon të mburrem para të tjerëve pasi mburrja është veti e njerëzve me pak virtyte. Xhoana

Nuk kam dëshirë aspak të mburrem sepse i urrej njerëzit mburracakë. Heraldin

Mburrem veç kur shoh që më mburren por në përgjithësi nuk kam qejf të mburrem. Olivia

Njerëzit që mburren janë ata që kanë më pak vlera si persona ndaj dhe unë nuk kam dëshirë të mburrem. Junes

Jam natyrë që pëlqej të më mburrin më shumë se sa të mburrem vet. Anna

Nuk jam rritur me frymën e të mburrurit pasi prindërit e mi kanë qënë tepër kërkues ndaj meje e ndaj nuk mburrem si njeri. Stelina

Personalisht i urrej mburracakët edhe ndaj dhe vet nuk mburrem. Sajmir

Mburrja është tipar dallues veç për njerëzit me mendje të vogël ndaj unë nuk preferoj të mburrem në përgjithësi. Anila

A keni ndonjëherë dëshirë pse jeni të lidhur dhe e doni shumë partnerin tuaj?

tjetër ndërsa jam e lidhur sepse s’është e hijshme. Redona

- toj me dikë ndërsa jam i lidhur me dikë tjetër. Xhoni

do isha e lidhur me dikë tjetër. Sara

do ishte më e bukur se femra që kam aktualisht ndoshta dhe Joan

- rë s’do e tradhëtoja të dashurën time. Marjo

sepse kur jam e lidhur me dikë - toj me të tjerë. Kristi

Flirtimi me dikë tjetër dhe pse mund të jem e lidhur më bën të ndihem mirë dhe tërhe edhe nëse do isha e lidhur me dikë tjetër. Pamela

do ishte mungesë respekti përkundrejt partneres time. Silvi

- - toja.

nëse do isha e lidhur me dikë tjetër. Jerina

Cfarë roli ka dashuria dhe çfarë efekti luan në jetën tuaj?

Dashuria ka një rol të rëndësishëm dhe ka efekt të madh në jetën time pasi kur jam e lumtur në dashuri jetoj e lumtur. Stela

Për mua dashuria nuk është një rol i rëndësishëm në jetën time pasi nuk ndikohem prej saj që të jem i lumtur ose jo. Njeriu ka ardhur i vetëm në këtë botë kur ka lindur edhe i vetëm do iki nga kjo bote pra nuk e kam problem nëse kam dashuri në jetën time ose jo. Indriti

Dashuria në jetën time ka një rol kyç pasi jam njeri familjar e nuk do mund të jetoja dot pa dashurinë e fëmijëve të mi e të gruas time. Jetmir

Njeriu mund të bëjë dhe pa dashurinë. Jeta në ditët e sotshme është bërë tepër e vështirë dhe dashuria është gjëja e fundit që kërkoj unë për momentin. Amarildo

Personalisht kam një lidhje afatgjatë e nuk mendoj se do jetoja dot pa të dashurën time e cila së shpejti do të jetë gruaja ime. Valon

Njeriu ka lindur për të dashur e për t’u dashuruar e nuk mendoj se unë do mund të jetoja dot pa dashuri. Anxhela

Nga eksperiencat që kam patur në jetë deri tani nuk mendoj se dashuria është gjithçka. Pasi vjen një moment që dashuria mbaron në një lidhje e ajo që mbetet është respekti për njeri-tjetrin. Jani

Dashuria është tepër e rëndësishme për mua pasi nëse ajo pushon së ekzistuari ne nje lidhje çdo gjë ka marrë fund. Lori

Unë jam beqar për momentin por mendoj se dashuria është çelësi për të arritur lumturinë. Joana

Pa dashuri nuk ka jetë prandaj mendoj se dashuria zë një rol kyç në jetën e gjithsecilit nga ne. Elvi

Cili është personazhi televiziv që ju pëlqen më shumë dhe pse?

Personazhi televiziv që kam më shumë qejf është Adi Krasta. Ai më pëlqen pasi ka zhargon fjalësh tepër të bukura kur prezanton. Ornela

Më pëlqen Rudina Magjistari pasi është një prezantuese tepër e qeshur dhe e dashur për publikun e të bën për vete me fjalët e saj. Ida

Personazhi televiziv më i dashur për mua është Ardit Gjebrea pasi ai ka një sjellje tepër të edukuar edhe i shkon tepër roli si prezantues emisio- ni.

Personazhi televiziv më i dashur për mua është Robert Ndrenika pasi jam rritur duke mëzitem ti rishoh. Kristjana

Personazhi televiziv më i preferuar prej meje është Arbana Osmani pasi ka tepër talent në prezantime emisionesh televizive dhe është tepër karizmatike. Rugen

Të them të drejtën më shumë më pëlqen Agron Llakaj pasi është i vetmi që vërtet më bën të qesh dhe kur jam duke qarë me batutat e tij. Joli

Do të veçoja Adi Krastën pasi më duket një njeri goxha i pregatitur e me shumë bagazh njohurish të ndryshme. Joni

Mua më pëlqen tej mase aktori i ndjerë Kadri Roshi pasi në çdo rol që ka luaj shqipëtar i ka luajtur mjaft mirë e kurrë nuk mërzitem - drazi e vlerësoj akoma më shumë si aktor. Tina

Mua më pëlqen Blendi Fevziu si personazh televiziv pasi ai ka një aftësi të paparë për të bërë publikun ta dëgjojë me vëmendje deri në fund të emisionit të tij. Klajdi

Më pëlqen shumë prezantuesi italian Carlo Conti sepse është tepër i shkathët e tepër i dashur për popullin italian e për ata jo-italian që e ndjekin nëpërmjet kanaleve italiane. Klodi

Nëse do kishe një fuqi të mbinatyrshme, çfarë do doje të ishte?

Do të doja të kisha fuqinë e mbinatyrshme që të lexoja mendimet e njerëzve. Anna

Do doja të kisha super - ja e të shkoja në çdo vend të botës që akoma nuk kam mundësinë ta vizitoj me avion. Nela

Do doja të shihja nëpërmjet materialeve të ndryshme. Si përshembull të shihja nëpërmjet mureve, çfarë ka pas mureve që më rrethojnë. Geri

Do doja të ktheja çdo gjë kurrë s’do vuaja për lekë në jetë. Arxhena

Superfuqia që do doja të kisha do ishte të mund të udhëtoja në kohë. Nadja

Një fuqi të mbinatyrshme që do doja të kisha do ishte te mos vdisja kurrë. Xhulja

Do më pëlqente të kisha gjithë gjuhët e botës. Enxho

Do kisha shumë dëshirë që me anë të prekjes time të shëroja çdo lloj sëmundjeje të njerëzve. Joana

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.