5 arësye pse nuk bie në peshë, megjithëse mban dietë

Intervista - - SHËNDET -

- - makut dhe dëshirës për të pasur një trup të bukur (dhe të shën dëshirën për të ngrënë dhe ke në peshë nuk është ashtu si e prisje dhe në përputhje me përpjekjet e mëdha që bën që të mos shtrish dorën dhe - -

1. Ke metabolizëm të ngadaltë

Ekziston një mundësi që t’i përkasësh atyre njerëzve të pafat që nuk e “djegin” kollaj ushqimin e tyre. Nëse është kjo arësyeja, duhet të tregosh durim, thjesht do të duhet të djegësh më shumë kalori duke bërë ushtrime kardio (aerobi, biçiklete, etj). Nëse do të vërtetosh çfarë metabolizmi ke, bëj një matje dhjami tek një ekspert. Gjithashtu nuk nevojitet të mjafton të ngrihesh nga karrigia rrotull shtëpisë tënde. është një 2. Ha dhe nuk e kupton është e vërtetë që mban dietë? Apo gjithë ditën mban barkun me dore dhe natën gëlltit çokollata? Mbase ngrihesh përgjumësh dhe shkon tek frigoriferi pa dëshirën tënde? Po sasitë, i mat ashtu si duhet? Nëse në darkë ha sallatë me tre lugë vaj, ose majonezë dhe të 30 gramë djathë, nuk je duke mbajtur dietë. Gënjen veten se po mban. Për fat të keq duhet të shohesh edhe sasitë që ha. Nëse nuk je gati për të vazhduar dietën, mos u ndje nën presion, ndër përsëri.

3. Nuk ha, po pi

Me dhimbje në shpirt po të themi se duhet ta ndërpresësh edhe pijen. Nuk mjafton të kesh kujdes për atë që ha. Alkooli pa masë shkakton mbajtje të lëngjeve në organizëm, trash kofshët dhe shton këto duken tek peshorja. Për çdo gotë vetë apo votke që pi, duhet të pish të paktën 2 gota me ujë për të pakësuar veprimin e tyre në 1-2 gota në javë dhe ditët e tjera pi thjesht ujë. 4. Bën ngritje peshash Shtimi i masës muskulare është diçka shumë e mirë, por peshorja ngatërrohet, sepse nuk e di se çfarë ke bërë ti dhe pse je rënduar. Nëse qëllimi yt është rënia në peshë, lëri girat pak mënjanë, merru me aero atëherë vazhdo me girat, nuk do të biesh në peshë, por do të pakësosh dhjamin dhe do të hollosh siluetën. 5. Ke nivel të ulët hekuri Nëse shkon tek dietologu dhe i thua se nuk po bie në peshë, megjithëse bën kujdes në të ngrënë, gjëja e parë që do të të japë të bësh janë analizat e gjakut që të kontrollosh nivelin e hekurit në gjak. Niveli i ulët i hekurit bllokon veprimin e gjendrës tiroide, si pasojë edhe metabolizmin. Shtimi në peshë për shkak të mungesës së hekurit në trup shoqërohet me mungesë energjie, temperaturë të ulët të trupit, thyerje thonjsh dhe

1. Speci djegës Sa më pikant të jetë, aq më shumë kalori djeg. është vërtetuar se kapsaina, përbërësi kryesor që i jep një shije të fortë kësaj erëze, - dimet e fundit që vërtetojnë këtë hollandezë që gjetën se një sasi e yndyrna. Hidheni këtë erëzë në gjellët me kima, qofte, gatimet me mish viçi, sallatërat me fasule dhe 2. Piperi kajen Edhe piperi kajen është një lloj piperi shumë pikant, që duhet përdorur me masë. Përveçse djeg kaloritë e tepërta, ai mund edhe të pakësojë oreksin. Studiuesit e universiteti Perdu bënë një studim preferonin ushqimet pikante dhe 12 që nuk i përdornin ato. Në ditën e tyre ditore u shtua një sasi e vogël piperi kajen, i përftuar nga bluarja e kokrrave të vogla, të kuqe për gjashtë javë rrjesht. Në vazhdim, ishin fansa të kësaj lloj erëze pësuan një pakësim të oreksit, sidomos për ushqime me yndyrë, kripë dhe sheqer, si pasojë e shoku që pësoi sistemi i tyre. Ashtu si kurkuma, edhe sistemin imunitar më të dobët kundër gripit dhe rrufës. Shtojani edhe ëmbëlsirave meksikane me çokollatë. 3. Fara sinapi Këto fara vijnë nga bima e - fere, që, përveç shijes, bëjnë edhe - diuesit nga universitetit shtetëror i Karolinës së Veriut, zbuluan se homobrassinolide, që - isë qelizat e muskujve të shtojnë masën muskulare. Në një studim tjetër u zbulua se melatonina (po ai hormon që rregullon gjumin), që gjendet tek mustarda, shton sasinë e yndyrnave bezhë, një grupi qelizash dhjamore që djegin kalori dhe ndihmojnë në rregullimin e peshës trupore. Në treg mund të gjesh fara të plota të sinapit, ose të bluara, erëzë duke përzier me ujë, verë, ose uthull si edhe me erëza të tjera. 4. Piper i zi - diues nga Koreja e Jugut zbuluan aftësinë për tretjen e dhjamërave të që u publikuan në Gazetën e Kimisë së Ushqimit dhe Bujqësisë, piperina pengon formimin e qelizave të reja dhjamore dhe, me këtë mënyrë, ajo mund të vërë në lëviz në kontrollimin e yndyrnave në trup. Mund të shtosh disa kokrra edhe në gjellët me pulë. 5. Kanella Studimet kanë treguar se kanella ndihmon realisht transferimin e glukozës brenda qelizave, duke pakësuar kështu shtimin e insulinës (hormonit që magazinon yndyrnat), pasi ke ngrënë. Studiues të universitetit shtetëror të Pensilvanisë morën në studim disa erëza, ndërmjet tyre edhe kanellën dhe dolën me përfundimin se shtimi i kësaj erëzve antioksiduese në gjellët me shumë yndyrë shtonte ndërkohë që pakësonte edhe nive që mund të shkaktojë sëmundje të - ni kanellën në kafe dhe kapuçino, çaj, kos, tërshërë, vafer dhe fruta. Gjithashtu kanella përdoret edhe në gjellë, si në çomlek, gjellët aziatike, ëmbëlsira, si me mollë, etj.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.