Pyetje për instruktorin Çfarë duhet të bëj për një trup të mirë?!

Intervista - - SPECIALISTËT PËRGJIGJEN -

NJË PERSON I PANJOHUR NË ËNDËRR Përshëndetje, jam një vajzë 19 vjeçe dhe para dy netësh kam parë në ëndërr një djalë që nuk e kisha parë kurrë dhe nuk e njihja porn ë ëndërr mendoja se ekzistonte. U ngrita morra një copë letë ë vizatoja fytyrën e tij. Në atë çast më - va duke qeshur. Dua të di çfarë kuptimi ka kjo ëndërr?

Përshëndetje e dashur! Kjo që ju tregoni është një ëndërr pozitive, besoni në atë çfarë keni shikuar në ëndërr dhe do t’ju bëhet realitet. Mendojeni mashkullin që dëshironi të kjo do t’ju realizohet. Ka persona që i kanë të forta ndjesi të tilla dhe u dalin vërtet në realitet. Edhe ëndrra për diçka të tillë; jeni person telepatik dhe besojini ëndrrës tuaj. MË PICKOI GJARPRI Përshëndetje, kam parë në ëndërr një gjarpër të madh i cili më vinte vërdallë dhe në atë moment më shfaqet një burrë që më thotë: të bëja kujdes sepse po të më kapte thumbi i tij, do të vdisja. Gjarprin e pashë te shtëpia ime dhe sapo iu afrova derës që të dilja jashtë, ai më pickoi dhe unë vdiqa. Nga sikleti, u zgjova.

Përshëndetje, gjarpri që keni parë në ëndërr parashikon një situatë të dhimbshme ose do të lëndoheni nga dikush në jetën reale. Gjarpri përfaqëson edhe ndjenjat shkatërruese, vërejtjet thumbuese, fjalët e hidhura dhe mendimet negative të drejtuara nga ju. Por, duke qenë se në fund të ëndrrës ju vdisni, kjo është pozitive sepse tregon rilindje. Ju do të arrini të largoni negativitetin apo lëndimet që keni pësuar dhe do t’i lini vend diçkaje të re në jetën tuaj. NJË HOXHË I VDEKUR Përshëndetje, jam një vajzë e 25 vjeç. Vitin e fundit ë bija shumë në peshë dhe më iku oreksi aq sa mund të haja dhe një herë në dy ditë dhe s’ndjeja uri. Për këtë arsye familja ime vendosi të më çoj në një hoxhë. Pas një kohe hoxha më del në ëndërr s ii vdekur. të qaja me të madhe dhe me zë. Papritur e pashë sikur u ringjall dhe po ecte. Aty, nga tmerri, u zgjova dhe ankthi më kishte kapur se spo e besoja ishte ëndërr apo realitet.

çdo lloj predikuesi tjetër në ëndërr, tregon që jeni në rrugën e duhur ëndërr tregon që problemet që ju keni do të sheshohen dhe jeta do të rikthehet normale dhe e mirë, siç ka qenë më parë. Ndaj e dashur mos u shqetësoni sepse nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Jeta juaj do rrjedhi normalisht. DJALLI I KUQ Përshëndetje, jam Migeni dhe desha të tregoj ëndrrën time. Mbrëmë pashë në ëndërr një djall në ngjyrë të kuqe të errët dhe shfaqej në vendin ku unë ë. Sa hyra brenda të rregulloja shtratin më shfaqet dhe djalli duke më buzëqeshur.U largova menjëherë nga dhoma por ai më ndiqte kudo që unë shkoja. Dua të dij kuptimin e kësaj ëndrre sepse jam shumë i frikësuar nga e ardhmja e ime?

Përshëndetje, një ëndërr e tillë tregon që ju vërtet duhet të keni kujdes me jetën tuaj private sepse mund të pësoni ndonjë zhgënjim, pra, rrezikoni t’ju bëjnë një hile. Djalli tregon hile, rrezik zhgënjim, ndaj nëse shikoni qoftë dhe gjënë më të vogël që nuk ju pëlqen, bëni një hap mbrapa merrni vendimet e duhura. Në fakt, ëndrra tregon që ju do të tregoheni e zgjuar, do ta kuptoni nëse dikush mundohet t’ju ngrejë kurth dhe do të largoheni.

patur një trup të rregu bëj pë

Renato Kurti, instruktor, 0696681688:Përshëndetje, unë sapo besoj se do të jap këshilla shumë efikase dhe që shpresoj që ti ti praktikosh. të dhënat fizike besoj se ke nevojë për aktivitet fizik për të përshtatur peshën me gjatësinë.

T ë këshilloj që sa më shpejt të regjistrohesh në palestër ( nëse ke mundësinë dhe kohën gjithmonë). Nëse nuk e ke mundësin është shumë e thjesht të kesh vullnetin e duhur për të dal për një vrap të lehtë dhe aerobik në natyrë ( 3 herë në javë), të pedalosh me biçikletë sa herë që ke mundësi, duke evituar urbanet dhe makinën. Një këshillë shumë e vlefshme janë edhe mësimet aerobike që mund ti marrësh nga rrjetet, duke parë shumë ushtrime aerobike dhe duke i bërë ato në kushtet e shtëpisë në nj kohë të orë). Nëse fillon palestër, të këshilloj të fokusohesh tek ushtrimet kardio dhe aerobike si biçikletë, pistë vrapimi, litar dhe sa më domethënë shtanga, pesha etj. Duhet shumë të fokusohesh tek një dietë ushqimore të përhershme. Shumë vakte të lehta me pak ushqim, fruta, perime dhe zarzavate. Të këshil ë ditë. Regjimi i pushimit është shumë i rëndësishëm dhe kërkon shumë korrektësi. Duhet të bësh 6- 8 orë gjumë çdo natë, 2 orë pushim mbas çdo lodhje fizike, punë, palestër ose dalje me shoqërinë. Çdo më minuta të këshilloj t’ja kushtosh streçingut ( hapjes muskulare). Duhet të bësh sa më shumë ushtrime për zgjatjen e muskujve. Të javës ti kesh të alternuara me stërvitje të të gjithë orë në ditë. Janë shumë të nevojshme dy ditët e pushimit po ashtu për rikuperimin e muskujve, energjive dhe normalizimin e organizmit. Faleminderit që zgjodhët redaksinë tonë dhe shpresoj që të keni rezultat.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.