Supë me brokoli dhe karkaleca

Intervista - - SPECIALISTËT PËRGJIGJEN -

Përshë kam vënë re që ju i jepni përpikmërisht rrjedhën e veprimeve që duhen ndjekur gjatë gatimit dhe të them të vërtetën më shumë të Doja t’ju restorantin Përgjigjet Shef Miri i Restorant Il Tipico, 0689049531:- E dashur Greta, të falendëroj që na ndjek nëpërmjet gazetës Intervista. Supë krem brokoli dhe karkaleca në restorantin tonë “Il Tipico”jo vetëm që gatuhet por është një ndër pjatat më të pëlqyera, më të kërkuara dhe më të veçanta që mund të shijoni. Për këtë recetë duhen këto përbërës: Brokoli Patate 2 kokrra mesatare Majdanoz Kripë Piper Vaj ulliri

Në një pak vaj ulliri. Pasi të - het i shtojmë patatet e prera kubike dhe i kaurdisim për pak minuta. Njëkohësisht shtojmë dhe selinon për ta aromatizuar supën. Pas ii kaurdisim shtojmë brokolin dhe pastaj ujë të ë. E lëmë të ziej për rrëth 20 shtojmë kripë, piper, majdanoz dhe e kalojmë në fritator për të përftuar një i tiganisim me pak vaj dhe pasi shërbejmë supën i vendosim mbi të.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.