11 ide si ta kaloni kohën me partnerin në shtëpi

Intervista - - SEKS -

Nuk doni të dilni nga shtëpia këtë fundjavë dhe doni ndonjë ide si mund ta kaloni kohën me partnerin/en tuaj ? Kemi 11 ide origjinale për ju, ndërmjet tyre do të gjeni patjetër një (ose më shumë) që ju pëlqen. Lexoni shkrimin tonë dhe përvishjuni punës.

1. Bëni një spa ngrohni ambjentin dhe vini qirinj aromatikë të ndezur. Gjithashtu mund të përdorni shkopinj aro muzikë relaksuese në sfond. Ndiqni këtë ritual : Në shkumë, me ujë të ngrohtë dhe fërkojeni mirë trupin që ta keni lëkurën e pastër. Më pas bëni masazh relaksues- hidratues me një vaj masazhi, ose, nëse keni, vini gurë të ngrohtë përgjatë shtyllës kurrizore.

2. Bëni një tortë me çokollatë

Ose braunis, ose biskota. Çfarëdo të jetë, vetëm të jetë diçka e mirë! Megjithëse kjo mënyrë kalimi kohe ka tendencë t’ju shëndoshë, është e mirë për të bërë mustaqe prej çokollate, ose për t’ia bërë dikujt në faqe duke e puthur. Më pas mund ta shijoni ëmbëlsirën e bërë para televizorit, një dokumentar. Receta me çokollatë do të gjeni plot në internet. 3. Bëni një seancë fotosh Falë shkrepjes automatike mund të pozoni në çift. Foto ku bëni sikur po grindeni, me përkëdhelje, akrobacira, grimasa, gjith keni shans, do të bëni foto shumë të bukura në çift.

4. Bëni një seancë fotosh sek- si

Tani, me fotot numerike, askush nuk do t’i shohë fotot të pozoni lirshëm! Flisni më parë për atë që do të bëni, skenaret që mund të imagjinoni, pjesët e trupit që ju pëlqejnë dhe ato që nuk ju pëlqejnë. Kur të jeni bërë gati, krijoni një atmosferë të këndshme qeshni, luani dhe përqëndrohuni tek personazhi që keni vendosur të mishëroni.

5. Ndryshoni dekorin e apartamentit

Ju ka ardhur në majë të hundës apartamenti juaj i vogël dhe mënyra si janë vendosur gjërat? Në vend që ta lini këtë detaj të pakëndshëm - toni për të bërë ndryshime. Bëni një plan duke parë çfarë mund të zhvendosni dhe ku, çfarë mund të hidhet, ose vendoset ndryshe për blerjet që mund t’ju ndihmojnë për ta bërë apartamentin tuaj më modern dhe më të rehatshëm. Pastaj futjuni punës: Zhvendosni, hidhni, rregulloni dhe kjo do të jetë si një shkulm me ajër të pastër për shtëpinë tuaj dhe ju vetë.

6. Kaloni një mbrëmje kinemaje dhe ...restoranti

yjeve», ose ndonjë tjetër, në varësi të shijeve të të dyve dhe porosisni t’jua sjellin ushqimin nga jashtë (ushqim kinez, indian, hambuger, lazanja). Nëse preferoni, përgatitini në shtëpi, por më pas do t’ju duhet të lani enët!

7. Luani role

Bëjeni televizorin interaktiv: Mjafton të hiqni zërin dhe të bëni rolin e dubluesit. Bëni zërat e aktorëve, duke improvizuar, partneri bën rolet e burrave, ju atë të grave. sa më shumë ta lëshoni veten, aq më zbavitëse bëhet. 8. Provoni diçka të re Pse të mos provoni me një përkëdhelje të re, një pozicion të pazakontë? Çfarë arrijmë të bëjmë me trupin tonë nëse e provojmë realisht? Mos u ndjeni nën presion, bëni shaka, provoni di keni dëgjuar nga të tjerët. Në fund të fundit, çfarë do të rrezikoni? Vetëm më shumë kënaqësi!

9. Krijoni një vepër arti

Me një hartë të vjetër rrugore mbuloni një mobilje të vogël të shëmtuar, kështu do të krijoni një ide sikur po niseni me pushqime. Printoni foto pushimesh dhe mbuloni me to një mur, për shembull, ai që ndodhet përballë krevatit...

10. Bëni një plan pushimesh

Meqë jeni bashkë dhe keni kohë të lirë, pse - ni pushimet? Jeni ulur në shtëpi me një gotë kokteji ekzotik në dorë (margarita, pinja kolada), shihni fotot e destinacionit të keni zgjedhur në internet, pastaj fotot e hoteleve dhe vendet (plazhet, pishinat, monumentet...) të marra nga udhëtarët e ndryshëm për të bërë një plan se ç‘doni të shihni, sa ditë doni të kaloni, etj. Pastaj 11. Luani Duke u rritur harrojmë adrenalinën e këndshme të lojës, stresin dhe mashtrimet në lojën me letra, Monopoli, etj. Pse të mos mësoni për shembull, të luani poker? Mund të vini bast shumë gjëra, që nga punët e javës, e deri kush do do të shihni, ose mund ta bëni me heqje rrobash...

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.