Big Brother, është për të ardhur keq

Intervista - - BIG BROTHER -

Indrit Murati, u - ther, të shtunën e kaluar, si banor i ri, ku do hynte çift me të dashurën, por në momentet e fundit prindërit e të dashurës prishën gjithcka. Murati nuk është aspak i panjohur për publikun shqiptar, ai njihet si një të kombëtares, dhe është pjesë e tifogrupit të famshëm ‘Illyrian Elite’, që bëri bujë ditët e fundit në ndeshjen Itali-Shqipëri ku në shenjë revolte ndaj Federatës së Futbollit dhe Armando Dukës në ve stadium, duke ndërprerë ndeshjen për 10 minuta. Në 2015 ka qënë prezantuesi i Miss e Mister Tatoo Shqipëria që organizohet nga Huliganët Shqiptarë, dhe mik i afërt i shumë boksiervë dhe Kickbox-er të famshëm shqiptar. Në fotot e tij vihet re njohja që ai kishte me disa nga - miano dhe Danjeli. Ai njihet si një njeri mjaft energjik, pozitiv dhe i gjithanshëm, me njohjet e shumta dhe karakterin e tij shumë pozitiv por dhe me njohjet e disa nga banorëve do e bënin atë një konkurent mjaft interesant për të mos thënë një nga konkurentët potencial madh. Njihuni pak më shumë me të!

Fabjola Kuburi:-Indrit përshëndetje, një prezantim për gazetën Intervista...

Indrit Murati: - Përshëndetje, unë jam lindur në Krujë dhe prej vitesh jetoj në Tiranë, jam kryeredaktor i ëëë.shqipëriaime. al, gjithashtu merrem edhe me evente ku kam dy të patentuar. S’mund të lë pa përmendur as angazhimin Illyrian Elite.

-U përfol shumë emri yt në lidhje me hyrjen dhe më pas me përjash- timin nga Big Brother... çfarë ndodhi realisht?

-Unë isha përzgjedhur si çifti i hapur sëbashku me një femër energjike, pas izolimit në hotel u bëra gati për hyrjen në big bro - jarët e kësaj të fundit për ti njoftuar për hyrjen e saj në shtëpi dhe ato kundërsh- tuan pafund futjen e vajzës duke ndërmarrë edhe aku rrjedhojë u dogja edhe unë pasi hyrjen e kisha çift.

- Por a nuk e dinit ju e saj do kundërshtonin? Dua të them, duke pasur parasysh që ne ende jemi një vend me mentalitet paksa të mbyllur, ishte e pritshme apo jo?

-Fakti që ato kishin jetuar shumë vite në Greqi më bënte të isha i qetë në këtë pjesë por realisht doli që ato ishin shumë të prapambetur në këtë lloj pjese.

-Si u ndjeve kur të thanë që do përjashtohesh?

-Duke parë njohjet e shumta dhe pozitivitetin që kam në publik, sensin e humorit dhe njohjet e shumta jashtë u ndjeva keq për faktin që e kisha marrë si Mendoja që shtëpia më e famshme do kishte nevojë për një tip multi universal.

-Po pse rrezikove duke apikuar në çift?

-Në momentin e aplikimeve të thjeshta unë isha jasht shqipërisë dhe planet i kisha afatgjata, në momentin që u kthe- va në Tiranë aplikimet pranoheshin vetëm çift dhe s’kisha zgjidhje. I vetëm do isha akoma më mirë dhe më i lirshëm për të luajtur.

-Po partnerja jote si u ndje? A vazhdoni të jeni ende në një marrëdhënie me njëri-tjetrin?

-Partnerja varej shumë nga prindërit edhe se mendoi dy herë. Jo, nuk vazhdoj më me të. Nuk kam as kontakte. Nuk mund të rri me njerëz maxhoren që si marrin vetë vendimet.

-Ti tani, je i mërzitur me organizatorët e Bigut, me prindërit e vajzës, me vajzën, me kë saktësisht?

-Unë kam fjalët më të qenë të mrekullueshëm. Mërzin e kam me veten së pari dhe me prindërit e saj pasi vajzës së tyre vetëm sa do i hapeshin rrugët dhe do kishte më shumë prespek- tiva.

-Po nëse do hyje, çfarë mendon se do bëje ndryshe?

-E kam ndjekur dhe është për të ardhur keq. Absolutisht nuk do bëja debate të kota dhe sdo humbja kohën duke u marr me intriga të vogla. Do kërceja, këndoja, do bëja humor dhe do godisja fort secilin prej tyre me fakte. Do isha 100 % real pa e pasur mendjen se ka kamera dhe pa menduar nëse diçka që bëj është keq apo mirë, thjesht do e bëja. Kam disa persona që i njoh dhe do si ato më thërrasin “o problemi”. Do i kisha nxjerr fytyrën e vërtet të gjithëve aty duke bërë luftë të hapur dhe jo duke u fshehur pas dorës time.

-Përshembull, për cilët e ke fjalën?

-Gertën, Damianon, Armelën, Danielin i njoh shumë mirë. Besoj që do luanin ndryshe po të isha unë. Janë të katërt në rol 24 orë. S’do bëja aleancë me asnjë edhe pse jashtë do i kisha miq. Do e konsideroja veten në një xhungël ku ai që është më i zoti, mbijeton.

-Mi pershkruaj secilin nga banorët sic i shikon ti?

-Damiano nuk e di as vetë çfarë do të thotë, th

-Armela është ajo “lulja mos prek” por që nuk është fare e tillë.

-Danieli është tipi i mashkullit që thotë më shumë se çka bërë, i hiperbolizon gjërat.

-Gerta duket shumë fake me lidhjen që ka, besoj që është thjesht lojë. Çifti i lezbikeve janë komplet palidhje.

nuk kanë një ekuilibër mes njëri-tjetrit.

-Çifti i parë që u fut besoj që nuk janë për një shoë të tillë, janë më të sinqertë

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.