I hap syte!!

Intervista - - POEZI -

I hap, i mbyll sytë me naze, Shpirtin ëmbël më trazon. Sa të ndjej moj lozonjare, Qafë hollë,si mjelmë e bardhë, Kokën,në supin tënd,dua ta vë. Dhe të ndjehem i përhumbur, Në oasin tënd të prehem, Pranë gjoksit tënd mermer, Pa të prekur,pa të puthur, Vetëm erë,dua të ndjej. Do pres puthjen të ma japësh, Si një gotë mbushur me verë. Do pres zemrën të të rrahë, Fëshfërimë,gjethesh në erë. Të ndjej trupin tënd të dridhet, Dhe si gjethe,lehtë të ulem, Në altarin tënd të vyer,.!

Selanik

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.