Sanaja Irani: Nuk do të lidhesha me një burrë si Arnavi

Intervista - - TELENOVELA -

Sanaja Rani një modele indiane që bërë aktore. Roli i parë rëndësishëm i saj ishte ai në telenovelën Miley Jab Hum Tum- Kur ne u takuam (2010). Në këtë telenovelë ajo takoi edhe burrin e saj të ardhshëm, Mohit Sehgal, lidhjen me të cilin e bëri të njohur në ditën e fundit të xhirimeve të telenovelës. Sanaja dhe Mohit janë martuar janarin e vitit që shkoi dhe jetojnë të lumtur bashkë. Sanaja ka lindur në shtetin jugor të Tamil Nandusë dhe ka jetuar shtatë vjet në një kolegj, në qytetin e Utit. Më pas ajo ka studiuar në universitetin Sidenham dhe ka dashur të vazhdojë masterin, por me këmbënguljen e të ka bërë një vit pushim për t’u marrë me reklama dhe role të vogla, derisa ka aktrojë në televizion. Në lehtë, pasi ajo nuk dinte gjuhën hindu (Sa dialektin tamil) dhe kishte vështirësi të qëndronte para kamerës, por me kalimin e kohës dhe me punë, i kapërceu edhe këto vëshitirësi. Roli i protagonistes, Kushi Kumari Guptës, në telenovelën “Si ta quaj këstë dashuri?” e bëri shumë të dashur për publikun. Pas kë

telenovele ajo ka intepretuar në telenovelën Ishq Love, Chhan Chahn (2013), Rangrasiya (2014) dhe Ek Jashan- Festimi (2015). Irani ka marrë tre

“Fytyra e vitit” dhe e vetmja aktore televizioni që

përfshirë në listën e revistës People (India) ndër 40 gratë më të bukura të këtij vendi. Ajo gji-

saj çmime është i ë është është ëmës, ë ë Wala është

thashtu në listën e Grave Aziatike më Seksi.

është

ën tuaj si modele më pas debutuat si puna juaj me Kaxholin?

- Po, unë ë punoja me ërë shumë prej ër eksperiencën tek “Fanaa”, ai ishte një ë i vogë dhe nuk ndjehem shumë krenare të ër të. Mora pjesë në janë që të dy aktorë fatastikë, por nëse do të rikthehesha mbrapsht në kohë, nuk do ta bëja. - Pse kështu? ërtet në të. Jo sepse unë isha një aktore e madhe dhe më dhanë një të vogë interpretim. Mendoj se në gjithë interpretimet e mia në kam bërë një punë më të mirë se në atë ështu që është gjëja e fundit për të ën do të doja të ë punoja me ata të dy. Mendoj se që të dy janë njerëz fantastikë dhe aktorë të shkë ë aktrimit.

- Pas punës në një duk puna në televizion?

- Më pë ëndësi ë ër ëndësi ka që të jetë ë Gunzhanit, njerëzit më donin dhe ësonin. E njëjta gjë edhe për është e shumanshme, ajo qan, është bën komedi, romancë ë bëja shumë gjëra si aktore që më pë ë.

- Për intepretimin në telenovelën “Si ta quaj këtë dashuri?” çmimin e“Çiftit më të mirë”. Si u ndjetë në atë moment?

- Ishim të gjithë në ekstazë. Është gjithmonë bukur kur puna jote shpë ë e kam thënë përherë se nuk ka arritje më të mirë ë performanca jote dhe puna që bë ë gjithë fansat e mi për mbështetjen e tyre.

- Në jetën reale ti do të lidheshe me një burrë si Arnav Sing Raizada?

- Jo, aspak. Ai është shumë kokëfortë për shijet e mia. Arnavi është i përkryer për Kushin, por unë nuk do të ë.

- Kushi Kumari Gupta i ka gjetur telat teleshikuesve. Ju keni thënë se ngjani shumë me të. Ku ndryshoni?

ë një gjuhë hindi të përkryer, unë nuk mund të konkurroj me të në këtë fushë. Në fakt kjo ishte një nga vështirësitë e personazhit.

- Të gjithë fansat duan të shohin Kushin dhe Arnavin t’i deklarojnë dashurinë njëri-tjetrit. Kur do të sqarohen keqkuptimet?

- Ato sqarohet në momentin e duhur, sepse nuk mund t’i zgjasësh zënkat mes protagonistëve përjetësisht.

- Cili është sekreti i alkimisë tënde të fortë me Barun Sobtin (Arnav)?

- Në - jeshtë, sepse Baruni është nga ata njerëz që janë shumë të rezervuar ë të kesh ësh tjetrin më parë kohës. Njëri prej aktorëve (që Akashin në ë) na tha një ditë: “Ju jeni aktorët më fantastikë që kam takuar”. Kjo sepse ne jemi kaq ndryshe jashtë skenës nga ajo që jemi në skenë. Po të na shihje në jetën e përditshme nuk do t’i imagjinoje dot skenat pasionante që ne bëjmë në ësaj unë besoj vërtet se ne jemi aktorë të mirë!

- Çfarë këshille të dha producentja pë

- Ajo më tha të isha vetvetja, pasi Kushi dhe unë ngjanim shumë në ë pë shumë të ëtë

- Sipas jush, pse pati kaq sukses telenovela?

ë pari meritë ka ekipi krijues, producentët, skenaristët. Kjo është ana e fortë producente, skenariste), ajo është e mirë me romancën dhe pasionin dhe dha më të mirën nga vetja. Pastaj mendoj se çdonjëri nga aktorë ës ishte aktor i mirë. Kështu pra është një përzierje e krijimtarisë së mirë, ekipit krijues dhe aktorëve.

- Cila skenë e telenovelës të ka lënë më shumë mbresa?

- Më kujtohet që në shumë nervoze pë ë një moment të caktuar, mendoj se ës, producentja më bërtiti dhe më tha se nuk duhej të qeshja as jashtë kamerave. Kjo më bëri ta respektoj atë edhe më shumë, pasi kjo më bëri ta marr më ë pë një ë për mua, pasi nuk mendoja se isha e aftë të bëja komedi. Ndërkohë skenat me qarje i urreja. Ah, ishin edhe skenat intime me Barunin. Në - ze për to, sa qeshja sa herë ai më afrohej dhe më duhej t’i xhiroja përsëri, ndërsa nga fundi ia mora dorën shumë mirë.

- Si u ndjeve kur telenovelës i erdhi fundi?

- Ishin emocione të përziera. Më mungonin njerëzit me të ët punova, sepse ka qenë ekipi më i mirë me të ët kam punuar ndonjëherë. Më ë të bëja të gjitha gjërat që m’u ngarkuan. U mundova të jepja më të mirën nga vetja deri në fund.

- Ti ke marrë pjesë në shumë reklama dhe video muzikore. Cilën prej tyre preferon?

ë kam një kujtesë të keqe, nuk më kujtohet. Kam marrë pjesë në afro 150 mend të gjitha, ndërsa video muzikore kam bërë dy ose tre.

- Kur do t’ju shohim ju dhe Mohitin në një shfaqje së bashku?

- Nuk e di, jam aktore dhe aktrimi do të përbëjë gjithmonë prioritetin tim. Nuk e bëj për famë, apo para, por sepse më pë

- Keni ndërmend të punoni në Bollivud (kinemanë indiane)?

- Jo, nuk kam pasur kurrë fantazi apo joshje pë Megjithatë, nëse më ofrojnë një ë mirë, pse jo?

- Si gjeni kohë për njëri-tjetrin ju dhe Mohiti kur jeni kaq të ngarkuar me punë?

- Mohiti i shkretë i bën të gjitha përpjekjet. Nganjëherë ai vjen në sheshxhirim. Unë jam person shumë pë ë në ërpiqemi të gjejmë kohë për njëri-tjetrin, por edhe kur e gjejmë ë me shoqërinë.

- Ju keni një lëkurë të përkryer. Si ia arrini kësaj megjithë orët e zgjatura të punës?

- Për fat të mirë natyra më ka dhuruar një ëkurë të mirë. E gjithë ë prindërve të mirë dhe geneve të dhuruara prej tyre. Megjithatë, duhet të them se kam ëkurën në ado ë, me akne, etj. E hidratoj ëkurën dhe nuk bëj trajtime të tjera të saj. Mund ta kem trajtuar vetëm një herë gjatë gjithë jetës sime.

- E shihni veten shpesh në pasqyrë?

- Jo shumë - mohem e shoh, por pjesën tjetër të kohës nuk i kushtoj shumë vëmendje. Nëse shoh një pasqyrë, ë shoh veten.

- Cili është vendi juaj i preferuar për pushime?

- Kam qenë me fat, sepse kam udhëtuar shpesh. Nuk ka shumë rëndësi se ku shkoj, mjafton të jem me njerëzit që dua. Megjithatë, mund të them se më pë - jnë

- Me cilin aktor Hollivudi do të doje të punoje?

- Me Brad Pitin dhe vetëm me të. Do të më pë ë ë një ë.

- Si është stili yt i të veshurit jashtë sheshxhirimit?

- Më pë ë bëj pazar. Në përgjithë ëra që më pë - jnë dhe duken bukur, jo ato që janë të modës së fundit. Më parë kisha vetëm një ës, vesh çdo gjë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.