Pyetje përgjigje për njeri-tjetrin

Intervista - - PYESNI NJERI-TJETRIN -

-Si mendoni, ja vlen të rrezikosh për dashurinë pa ditur sesi do jetë përfundimi?

-Gjithmonë duhet të rrezikosh për diçka që e do me zemër. Kristi

-Po nuk rrezikove dhe arrite në një përfundim s’ke për ta kuptuar kurrë se çfarë mund kjo dashuri. Eleni

-Pse të mos rrezikosh çfarë problemi ka? Aldo

-Një njeri që nuk rrezikon do të thotë që nuk ka as ndjenja. Fatjon

-Si mund ta kuptosh se çfarë është dashuria nëse nuk e provon rrezikun? Joana

-Nëse një njeri të do vërtetë sakrifkon për dashurinë edhe nëse një ditë nuk mund të jetë më me ty. Dashuria ka dhe është ai që lufton për të. Silvio

-Po ja vlen të rrezikosh sepse në jetë duhet të luftosh për të arritur gjërat që do. Stivi

-A është e drejtë që mashkulli të mbaj dhe një femër tjetër përveç gruas?

-Kjo nuk është e drejtë por çe do që të gjithë meshkujt e bëjnë këtë gjë. Rea

-Kjo është kthyer në modë për të gjithë meshkujt. Arta

-Nëse është e drejtë për meshkujt pse nuk lejojnë që edhe një femër të mbaj dhe një mashkull përveç burrit? Denada

tjetër përveç gruas apo që i rrjep nga lekët e i merr riskun që i takon dikujt tjetër. Sajmir

-Nëse do ishte normale që një mashkull të kishte një të dashur përveç gruas atëherë do të thotë që edhe gruaja është shumë normale të ketë një të dashur përveç burrit sepse çdo gjë duhet të jetë reciproke. Melita

-Nuk është aspak e drejtë sepse s’besoj se ndokujt do i pëlqente që motra e tyre të ishte rezervë e një burri të martuar që ata të mbajnë dikë përveç gruas. Elvira

-E drejtë nuk është por në realitetin ku jetojmë kështu ndodh dhe nuk kemi çfarë të bëjmë edhe pse nuk na pëlqen aspak. Elona

-Ky realitet për fat të keq po shtohet çdo ditë e më shumë dhe duhet të ngrejmë zërin sepses a më shumë ta pranojmë aq më shumë do jemi të shkelura me këmbë. Majlinda

-Nëse do ishte e drejtë për një mashkull të ketë një të dashur duhet ta mendoj nëse do ishte e drejtë që gruaja e tij të ketë një të dashur dhe si do ndihet? Mikela

-Nuk është e drejtë për askënd të mbaj dy kunguj nën një sqetull. Nëse ke vendosur të martohesh duhet të respektosh atë që ke në krah pa krijuar lidhje te tjera. Nëse do që edhe respekti të të kthehet. Danjela

-Cila është për ju ajo këngë që sa herë e dëgjoni ju lidh pas një kujtimi ..

-Kënga që më ngjall një kujtim është “E gjithë bota jemi dy e Ëest Side Family” përlotem sepse më kujton të dashurin tim që e desha shumë por rrethanat e jetës na ndanë. Kristi

më kujton dashurinë time të - loja duke qarë. Elona

-Kënga e Ledri Vulës dhe - hjen me të dashurën time që për fat të keq mbaroi se hyrën njerëz të tjerë mes nesh dhe sa herë e dëgjoj më kujtohet ajo dhe prekem. Joni

-Lidhja ime e parë dashurore me një djalë nga Durrësi përfundoi pasi iku ai jashtë Shqipërie dhe kënga që simbolizonte lidhjen tonë ishte Massari Real Love dhe sa herë e degjoj më kujtohet ai. Anna

-Kënga e Psy Gangam Style më kujton verën dhe lidhjen me të dashurin tim që shkuam bashkë me pushime dhe kërcenim si të çmendur. Flora

-Kënga e Shaëna Ëobble më kujton njohjen me të dashurën time ku edhe sot jam me atë dhe sa herë e dëgjojmë të dy qeshim pasi kujtojmë kohën kur njiheshim. Ariel

-Kur kam qenë në moshën e adoleshencës kam patur një të dashur dhe një natë kur ki dhe në sfond ishte kënga e Diti G – Unë të dua dhe që atëherë lidhja jonë lidhej edhe me këtë këngë. Sot jam ndarë nga i dashuri që kam patur por kur e degjoj këngën më kujtohet një periudhë e adoleshencës dhe më vjen për të qeshur. Ervisa

-Kënga e Daddy Yankee – Al amante sepse sa herë e dëgjoj dhe e shoh videoklipin ajo vajza në videoklip më kujton të dashurën që kam patur. Dejvi

-Kënga e Ricky Martin – Vivin la vida loca pasi kujtoj kohën e fëmijërisë. Klejda - Kam një pyetje për ju meshkuj: Kur keni patur një - tuar edhe me ndonjë femër tjetër dhe pse e keni bërë?

- Unë nuk e kam bërë asnjëherë se jam mysliman i devotshëm dhe nuk ma lejon feja që ta bëj. Myslim

-Normale që e kam bërë, pse pyetje është kjo. Kjo nuk është pyetje as për fermat të tjerë. Kjo është gjeja më njerëzore o goce. Marsel

-Nëse një femër ti plotëson një femër nuk të plotëson ash femra të tjera. Dejvi

lezet. Stivens

- tuar dhe nuk besoj se do e bëj ndonjëherë. Henri

- adoleshent por tani nuk kam është burrë dashuron dhe respekton femrën që ka në krah Edlir

- Do të qëndronit në shtëpi nëse merrni një burrë i pasur dhe ju thotë që s’keni nevojë të punoni?

Nëse është ai i bukuri i dheut po normalisht që do pranoja. Në rrethanat që jam unë më duhet një burrë i tillë. Kjo varet shumë se si i ke gjërat në jetë. Malvina

Ku është moj motër ec e sille se janë bërë meshkujt sot më keq se ato pjeshkat që vëshin taka 20 centimetra dhe gjuajnë meshkuj me makina të mira. Egina

Unë nuk do pranoja kurrë një burrë të tillë, se nuk e imagjinoj dot veten të varem nga dikush tjetër. Joli

Po varet shumë nga personi se cili do jetë. Elona

Nuk ka të bëjë fare nëse ke një burrë të pasur apo jo. Njerëzit duhet të punojnë për vete dhe nuk duhet tëp resin nga dikush tjetër sepse nesër edhe mund të ndahesh nga ai burri që ti ke me lekë dhe të mban në shtëpi e si do ja bësh pastaj? Egla

Njerëzit duhet të mësohen me punë në çdo rast sikur e kanë burrin me lekë sikur e kanë pa lekë. Ela

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.