Si të evitoni gabimet në Tinder?

Intervista - - SEKS -

Siti i Tinderit është vendi i përkryer për takimet dashurore. Me të nuk mërzitesh kurrë, përkundrazi, largon mërzinë! Në fund të fundit, edhe po nuk gjete dashurinë në internet, të ngelen si kujtim disa histori të pabesueshme që mund t’i tregosh gjatë një mbrëmjeje me shoqërinë. Të gjitha këto sepse keni bërë disa gabime (të paevitueshme për përdorue gjatë lidhjeve të para në Tinder. Të joshësh në internet nuk është edhe kaq e ndërlikuar... por mësohet me kalimin e kohës (po, është një profesion cilat janë gabimet që bëhen me shpesh.

1. I bëni Like një djali në Tinder...tek fotoja e tij e vetme.

Ai ka muskuj të fortë barku, një fytyrë joshëse dhe një vështrim misterioz. Uau, ky djalosh është si një avion luftarak, me të cilin të lind dëshira të rekrutohesh në forcat ajrore. Po pse ka vënë vetëm një foto? Ai nuk duket as shumë i ndrojtur në të. Ju i bëni Like pa e menduar gjatë.

Pse është gabim:

Duke përdorur «Google search photo» ju kuptoni se bëhet fjalë për një model portorikan. Nuk ka të bëjë fare me «Elvis, 26 vjeç, inxhinier informatik»... Po kush fshihet pas 56 vjeç dhe me të gjithë dhëmbët

2. I bëni Like një djali që ka vënë syze dielli në të gjitha fotot e tij Tinder

Ai ka pamjen e një burri misterioz, mbase është fans i Bob Dilanit dhe Xhejms Dinit. Ju imagjinoni sikur ai ju mban një fjalim të tipit «Ti më zgjove. Kishte kaq kohë që nuk ndjehesha kaq gjallë, e gjitha kjo falë teje...». Megjithëse syzet e tij të errëta i fshehin treçerekun e fytyrës, ai ka një buzëqeshje të bukur...tek kjo foto bardhë e zi. Ju i bëni Like pa bërë zë.

Pse është gabim: Sepse, pasi ka hequr syzet e diellit të tipit «Ray Ban Aviator», ai nuk ka më të njëjtën fytyrë, as të njëjtën shprehje. Sharmi, shprehja e fytyrës dhe personaliteti gjenden tek shikimi, i cili nuk duhet neglizhuar.

3. U përgjigjeni të tërëve (pa përjashtim)

Ju ndjeheni e befasuar, bile edhe pak e mikluar kur merrni kaq shumë vëmendje nga ana e seksit mashkullor. Kështu ju ndjeheni e detyruar t’u përgjigjeni të gjithëve, pa përjashtim, për t’i falenderuar për kërkesat e tyre. Edhe kur nuk shihni asnjë të ardhme të mundshme mes jush dhe tij (domethënë as për një natë).

Pse është gabim: Sepse jashtë bën kohë e bukur, ju mund të dilni me shoqërinë, të bëni sport, të lexoni një libër...Koha juaj është e çmuar, mos e harxhoni atë kot

4. I vini kryq shumë shpejt një djali që nuk ka pamje të jashtme shumë tërheqëse

Ju mërziteni para një emisioni televiziv dhe, duke kaluar në revistë fotot e djemve në Tinder, i vini kryq të gjithëve njëri pas tjetrit...jo, jo, jo. Ups, drama ishte e paevitueshme. Ju i vutë kryq atij djalit që praktikon jogën ujore dhe boksin artistik si ju. Por, mbi të gjitha, që kërkon «një marëdhënie serioze, të bazuar në respektin re

Pse është gabim: Duhet vërtet t’

5. Pranoni një takim menjëherë

Pasi ju ka pyetur si ka kaluar dita juaj (i sjellshëm) dhe se ku banoni (pak e dyshimtë kjo), ky djalosh ju propozon një takim të parë. Detaj që nuk mund të neglizhohet: Ai është seks bombë. Ju prekeni në vanitetin tuaj dhe pranoni pa bërë shumë pyetje.

Pse është gabim: Sepse ai nuk ju ka thënë asgjë për personalitetin e tij...Ky takim mund të rezultojë një surprizë e këndshme, por mund të jetë edhe një katastrofë (të mos keni çfarë t’i thoni njëri-tjetrit, të keni pikëvështrime krejt të kundërta, etj).

6. I tregoni menjëherë jetën tuaj private

Kur ai ju pyet «Çfarë bën?», ju ndjeheni me krahë. Pasi i keni treguar Linkedin dhe fjalëkalimin xhentëlmeni juaj zhduket pa u rishfaqur më kurrë... Obo- bo...

fallco, ju nuk e dini se me kë keni të bëni vërtet (edhe kur keni miq të përbashkët) dhe, mbi të gjitha, nuk mund të keni besim tek ai. Duhet pak mister...

kërkimit

ç‘bënit dhe nuk dinit t’i rregu nuk është edhe aq larg, apo jo?». Kështu ju e shihni veten duke parë fare pranë jush, ose që sapo kanë mbushur moshën madhore. është për të ardhur keq, por nuk do ta gjeni kështu atë që dëshironi.

Pse është gabim: Sepse të jesh përzgjedhëse (dhe mbi të gjitha e saktë) është çelësi për të gjetur një

8. I bëni Like një ishi vetëm që ai t’ua shpërblejë me një Like

Një pickim në zemër dhe pastaj një dëshirë (e pandrydhur) për t’i bërë Like një ishit tuaj, për të parë nëse ai do të bëjë të njëjtën gjë.

Pse është gabim: Sepse ju ve dhe nga stresi. Ky gjest, në dukje i padëmshëm, nuk është aspak i tillë. Për këtë mjafton të lexoni artikullin e javës së shkuar: Arësyet pse nuk duhet të rilidhesh me ishin...

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.