Dalxhit Kor : Pse desha të largohesha nga “Si ta quaj këtë dashuri?”

Intervista - - TELENOVELA -

Dalxhit Kor (e njohur edhe si Dalxhit Kor Bhanot para divorcit të saj) është një aktore indiane 34 vjeçare. Ajo është nga veriu i Indisë dhe rrjedh nga një familje ushtarakësh, pasi i ati ka qenë kolonel, ndërsa dy motrat më të mëdha punojnë si pilote të forcave ajrore. Në vitin 2004 Dalxhit në konkurse të tjera bukurie, si Ajo ka luajtur rolin e protagonistes në serialin Nusja (2006) e kërcimit “Dancing ëith the stars” 4, bashkë me ish bashkëshortin e saj, Shalin Bhanot, pas të cilit bëri nga pauzë nga aktrimi, pasi mbeti shtatzënë. Ne e njohim në rolin e Anxhalit në serialin “Si ta quaj këtë dashuri?”. Kur punonte në serialin Nusja ajo u njoh me Shalin Bhanotin, me të cilin e martua në 9 dhjetor 2009. Djali i tyre lindi në 8 nëntor 2013 dhe në vitin 2015 ata u divorcuan, për shkak të dhunës që ushtronte i shoqi ndaj saj. Në intervistën e mëposhtme aktor jeta e saj pas divorcit, problemet e martesës dhe vështirësitë

- Ju keni ndryshuar shumë kohët e fundit. Si ju erdhi në mendje të binit kaq shumë në peshë ?

- Fillova ta jetoja jetën time ditë pas dite. Mendova se kishte ardhur koha të isha në formë dhe mora masa për këtë. Mendova se kur dikush të ofron punë, duhet të bëjë këtë me dëshirë, jo sepse ndjehet nën presion. Ndjehem me më shumë besim në vetvete t’ - da fëmijë. Më parë nuk mund ta bëja, sepse më duheshin para të shkoja në palestër dhe të pu përsëri punë, mund ta përballoja. Kam punuar vërtet shumë për të humbur 25 kg. Në fakt, tani peshoj më pak sesa para se të martohesha. - Si ia arritët kësaj? - Kam ndjekur një dietë Nuk kam vënë në gojë as pite, as oriz dhe

- Si arrini t’i bëni të gjitha këto, ndërkohë që shkoni përditë në xhirimet e telenovelës? Si kujdeseni për djalin tuaj, Xhejdonin?

- - tet tim bir, ai duhet të jetë krenar për mua. Nganjëherë bëj edhe 18 në ditë, por sigurohem të gjej kohë për tim bir dhe fiskulturën. Nganjëherë shkoj në palestër vonë në darkë, kur Xhejdoni është në gjumë. Nuk dua të tregohem modeste, kjo është shumë e vështirë dhe kërkon shumë vullnet. Unë kujdesem vetë për tim bir dhe i ndodhem atij pranë si nga ana - cionale. Për Xhejdonin jam edhe nënë, edhe baba.

- Prisni që kjo rënie në peshë t’ju sjellë role për gra më të reja?

- këtë. Unë falenderoj producentët pjesë në këtë serial thjesht për kisha nevojë dëshpërimisht për para dhe ishte diçka shumë e më ofrojnë një rol protagonisteje.

- Në çfarë lloj shfaqjesh do t’ju pëlqente të merrnit pjesë?

- - rja pjesë në seriale romantike rinore. Dua të interpretoj një personazh energjik, plot jetë. Si aktore mezi pres te marr pjesë në një serial me një histori dashurie popullor tek teleshikuesit dhe shpresoj të kem të njëjtin popullaritet në një rol protagonisteje.

- Pse të pëlqeu roli i Anxha-

- tra e përkryer, gruaja e përkryer, me një fjalë e përsorur në çdo drejtim dhe prandaj u mundova në serial.

- Në një moment ju deshët ta linit serialin “Si ta quaj këtë dashuri?” Cila qe arësyeja?

- rjen time në të, ai do të titullohej “Didi Ki Sauten” . Unë luaja personazhin kryesor dhe gjithë historia sillej rreth meje, Ar - ndjeva se skenari po ndryshonte, pas disa bisedimeve me producentët dhe kanalin televiziv, -

- Ju keni kaluar shumë vështirësi kohët e fundit, që nga përballja me dhunën bashkëshortore e deri tek marrja e kujdestarisë së djalit dhe divorci. Jeni penduar për ndonjë gjë?

- nganjëherë është se duhet të kisha reaguar më herët. Unë e dija desh kohë të shprehja dhimbjen më e vështirë e jetës sime. Mendoj se çdo eksperiencë, e mirë kam mësuar shumë nga eks jam e lumtur se kam takuar plot njerëz të mirë gjatë kësaj kohe, kurrë vetëm. - Si përfundoi gjyqi i divorcit me Shalinin?

- Ai nuk u bë fare. Unë dhe Shalini ndjemë se duhet ta zgjidhnim çështjen mendimi i familjes sime.

- Pse vendosët kështu?

- Ju e dini se sa gjatë vazhdojnë betejat marte tona. Unë e kisha provuar këtë edhe më parë, kur unë dhe Shalini u të jetonim veç. Nuk kisha kohë të merresha me këtë, sepse më duhej të shkoja - jdesesha për tim bir, Xhejdonin duhet të fitoj para pasi jetoj në më ka dhënë Shalini nuk më dalin të ble shtëpi.

- Kështu ju morët kujdestarinë e djalit?

- Po, mora kujdestarinë e përhershme. Nuk e kam problem nëse Shalini vjen ta takojë, por nuk do ta përfshij atë në procedurat e përditshme dhe Xhejdonit.

- A do të paguajë Shalini për edukimin e djalit?

- Jo, asgjë, ai më ka dhënë vetëm mua një shumë parash. Por, nuk ankohem, tani ndjehem e lirë dhe e lehtësuar.

- Keni menduar ndonjëherë të pajtoheni me Shalinin?

- Një gjë e tillë nuk do të me vetveten, për të mos thënë e vështirë, por tani ka marrë fund. Nuk ndjej më hakmarrje apo ankth, nuk kam pendime, mëri apo egoizëm. Nëse Shalin do të shkojmë mirë, jam dakort me këtë. Prioriteti im i vetëm është im bir dhe lumturia e tij. Jam duke bërë gjithçka nevoji e mirë. Nëse Shalin mund të jetë një baba i mirë për të dhe të kontribuojë në rritjen e tim biri dhe lumturinë e tij, jam e i lumtur dhe nëse Shalin do ta takojë atë për një minutë apo 10 orë, nuk kam asnjë problem.

- Mendoni se mund të bini përsëri në dashuri?

- është shumë herët për të menduar për këtë. Për momentin po kaloj shumë pasiguri dhe jam duke u përpjekur të normalizoj gjërat. Dua ta pështyj “paratë nuk mund të të blejnë lumturinë”. Unë e kam provuar ç‘ është jeta pa para, jeta ime dua të them se nuk marr ven të ndodhë ( edhe dashuria), do të ndodhë.

- Mendoni se një grua ka nevojë për një burrë që të jetë e lumtur?

- Jo, unë nuk kam nevojë për një burrë të jem e lumtur. Tani dua një karrierë të mirë për veten. Tani jam duke plotësuar ëndrrat e mia, jam duke u takuar me producentë.

- Juve ju ofruan të merrnit pjesë edhe tek Bigg Boss ( si Big Brother), por refuzuat, sepse djali juaj ishte shumë i vogël. Jeni ende e hapur ndaj kësaj ideje?

- Vitin e shkuar gjërat ishin - tonin për jetën time personale, por unë kurrë nuk kam dashur të diskutohem në një televizion kombëtar. Unë nuk doja ta bëja publike këtë, kisha nevojë për para. Siç e thashë, im bir është prioriteti im dhe as nuk e men tij. Unë e kuptoj se Bigg Boss mund të më bëjë të fitoj shumë para, por do të preferoja më mirë të luaja në një serial dhe të shihja tim bir përnatë, sesa të interpretoja në një sezon të Bigg Bossit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.