Arinda Gjoni: Prapaskenat e YFSF

Intervista - - MUZIKË -

Shkëlqeu në të gjitha format e mundshme, Arinda Gjoni, këngëtarja që tregoi që talent - timit duke sjellë në skenë zëra dhe performance të jashtëzakonshme të emrave botëror të muzikës. Your Face Sounds Valon Shehut por në njëfarë këtë e pohon edhe vetë Arinda.

Fabjola Kuburi:- Arinda, mezi e kam pritur këtë intervistë për të drejtuar ato pyetje që më kanë ngelur në mendje gjatë gjithë kohës. Ti ishe pjesë e këtij sezoni të YFSF, (Your face sounds familiar) por unë jam kurioze si u bërë pjesë e gjithë kësaj, mund të ësh pak për këtë eksperiencë?

Arinda Gjoni:- Përshëndetje! Më kontaktuan dhe nuk u mendova dy herë, pranova menjëherë sepse është vërtet një spektakël ë të tregosh shumë vlera artisike. Kjo ishte një eksperincë shumë e bukur, sepse të lejonte të futeshe nën lëkurën e artistëve të ndryshëm dhe më shijoi shumë kjo gjë.

-A kishe njohur vetes këto vlera imitimi më përpara?

aty kam zbuluar shumë më shumë kisha! -Të erdhi keq që Kupat i kemi marrë gjithsecili dhe unë e kam parë më shumë si një lojë, argëtim. - Valoni është artist shumë i mirë! Këngët dhe stilin e tij rock i ka interpretuar shumë shumë mirë.

- tues?

në këtë edicion të YFSF, janë artistë shumë të mirë dhe të gjithë kanë dhënë maksimumin, kushdo ë do isha e k .

- Me cilin nga personazhet publike u afrove më shumë? Pse?

- Me shumë artiste kam marrëdhënie shumë të mire, nuk do cilësoja

- ..por mbylle gjysmë çfarë emocioni ësaj etape?

- Më shkaktoi emocione të jashtëzakonshme dhe jam shumë ë ishte një mbyllje dinjitoze me të - mije Pagarusha me një perlë si ë se ajo është e pazëvendësueshme unë u mundova ta sillja në formën më të mirë të mundshme dhe ia arrita.

- Cilin personazh e ke imituar me më shumë pasion?

- Të gjithë pothuajse por artistët të cilët i adhuron i imiton edhe me më shumë pasion. Me Beyonce-n mund të them por edhe ë jashtëzakonisht mirë.

- Si mund të realizosh zëra mashkullorë dhe sa e lehtë është për një artist të ndërrojë gjini aq lehtë?

-E vështirë shumë të bësh zëra mashkullor por unë personalisht e kam pasur të lehtë zë dhe shkoj shumë poshtë, më përshtatet zëri mjaft mirë. - Ke patur frikë kur je ngritur në skenë se publiku yt edhe mund të zhgënjehen nga interpretimi jot?

-Jo, kurrë nuk e kam patur këtë ndjesi. Unë jam person me shumë besim tek vetja.

- Sa e kënaqur je me veten nga e gjithë eksperienca jote aty?

- ë afër personazheve si në zë ashtu ë.

- Sa e vështirë ishte për ty të performoje e të vije në rolin e Beyonces?

- Ah, si Beyonce. Normalisht Beyonse është Beyonse dhe ishte një peshë shumë e gjithmonë në memorien time. - Nëse një ditë do takoheshe me të mendon se ajo do ngelte e kënaqur nga ky interpretim? - Mendon se dhe maksimumin tënd në atë spektakël?

ishin, unë bëra më të mirën.

- Nëse do të duhej ta ndaje një ditë në tre etapa sa vënd do zinte ky impenjim?

-Ky spektakël na ka marrë pjesën më të madhe të kohës të - tues por duhet një përkushtim shumë i madh.

-Po për prapaskenat të më thuash?

-Prapaskenat si gjithnjë janë të paharrueshme.

- Cila ka qenë pjesa më e bukur që mund të karakterizohet më tepër humoristike që ty ende të vjen për të qeshur kur e kujton?

- ç’mund drimin si mashkull akoma më vjen - druar, fytyra, gjithçka.

- Cilën këngë e ke kënduar me përjetim me të madh se të tjerat? Të lidh me ndonjë përjetim vetjak?

-Kur kam imituar të madhen Vaçe Zela e kam përjetuar shumë. Jam ndjer shumë e emocionuar sepse vetë kënga më sjell një emocion të madh, teksti gjithçka. Aty jam e emocionuar pafund.

- Cila është ambicia kryesore e Arinda Gjonit?

-Ambicia ime është të arrij në majat e kësaj të jap energji të dëgjon zërin dhe muzikën time.

- Tani që ky spektakël përfundoi, çfarë planesh ke?

sjellë këtë verë.

-Po për publikun çfarë mesazhi do lije në fundin e kësaj interviste?

-Ju dua shumë dhe prisni një Arindë me shumë projekte dhe me plotë energji këtë verë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.