Ç’parashikojnë yjet për këtë javë?

Intervista - - HOROSKOPI -

DASHI

Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj këtë javë dhe ju do të ndjeni një rizgjim intelektual. Truri juaj do të jetë vazhdimisht në lëvizje. Nëse keni provime për të dhënë do të dilni shumë mirë. Kërkoni të bëni një stazh, apo një kurs për punën, do të keni shanse të mira për ta marrë. Dielli dhe Urani në shenjë ju japin energji dhe frymëzim njëkohësisht. Futjuni ndonjë projekti të pazakontë, sepse do të keni sukses.

Këtë javë do të ketë më shumë rëndësi nuk ka asnjë problem, do t’i keni të gjitha mbrëmjet e zëna dhe kjo ju shkon për shtat. Nëse jeni në çift, tjetri/a rrezikojnë të mos për të. Megjithatë ju nuk e vrisni shumë mendjen, keni thjesht dëshirë të dilni dhe të nuk do të zgjasë shumë. Demat e kanë zakon të sorrollaten dhe ta marrin shtruar, pra është një ndryshim pozitiv. Kujdes ndaj alergjive.

BINJAKËT

planetët ju ndihmojnë për t’ia dalë mbanë dhe keni të drejtë. Neptuni është në sektorin e dashurisë, kjo ju pengon të shihni ëndrra me sy hapur, por të paktën do ta shihni lidhjen tuaj dashurore ashtu siç është. Është pra momenti për të marrë vendime me të, apo të ndaheni, të angazhoheni dialogoni dhe mos u ndikoni vetëm nga dëshirat e tjetrit, edhe ju keni të drejtë të shprehni tuajat.

Mërkuri, Dielli dhe Urani janë në sektorin tuaj të karrierës, patjetër do të ndodhin gjëra të reja në punë. Mund të ndodhë ndonjë largim, ose ardhje e një kolegu/eje të ri/re, një ndryshim zyre, një shef i ri, etj. Tregohuni të gatshëm për t’iu përshtatur këtyre situatave të reja. Ju nuk mund të refuzoni gjë, maksimumi mund për veten. Keni disa probleme të vogla shëndeti, si dhimbje stomaku, ndonjë infeksion i fshikëzës urinare, etj, por mos i lini pas dore.

Një javë e mirë, planetet janë në harmoni për ju. Organizojeni jetën tuaj profesionale ajo do të jenë gjithonë të pranishëm për ju dhe do t’ju organizojnë mbrëmje surprizë. Marsi në sektorin tuaj të dashurisë ju sjell pasionin për të cilin keni nevojë. Saturni gjithashtu në sektorin e dashurisë ju bën më të rezervuar se zakonisht, pra do t‘i alternoni të dyja. Është parashikuar një më parë, nga padurimi.

Jupiteri në shenjë ju jep energjinë për të bërë përpara në fushën profesionale. Mund t’ju japin edhe projekte të mëdha për të realizuar, ose mund të bëni ndonjë udhëtim dhe kjo do t’ju shtyjë të shihni në internet destinacione të largëta dhe ekzotike. Ju e duhur, sport, vitamina, etj. Gjithashtu i kushtoni vëmendje edhe linjës, vazhdoni kështu.

Neptuni në shenjë ju shtyn të ndërgjegjësoheni dhe të analizoni në mënyrë realiste situatën tuaj profesionale bën të ndjeheni mirë dhe në formë. Nëse për të cilin/ën do të ndjeni një joshje të menjëhershme.

Do të keni tendencë të shpenzoni në për ndonjë arësye tjetër. Ju do të gjeni blerjet tuaja. Nganjëherë bile do të ndërroni domosdoshme. Situata në dashuri është e mirë, Afërdita dhe Neptuni gjallërojnë romancën në çift, ju do të ndjeheni më pranë njëri-tjetrit. Në punë stresi është në maksimum.

Marsi ju jep dinamizëm dhe energji dhe ju ndjeheni mirë në vetvete. Është momenti në pranverë. Ju jeni gati për të bërë gjithçka tuaj. Në familje situata është e këndshme, ju komunikoni mirë me njëri-tjetrin, pa paragjykime, duke u inkurajuar dhe duke u mbështetur reciprocikisht. Dashuritë tuaja

Do t’ju duhet të bëni disa zgjedhje të brendshme të rëndësishme këtë javë dhe jeni në siklet sepse nuk dini ç‘drejtim të futuni në internet nëse kjo ju ndihmon. Dhe mos vendosni shpejt e shpejt. Bricjapi ka sukses në zgjedhjet afatgjata, por jo është e rëndësishme. Mund të kaloni një fundjavë së bashku në çift, keni nevojë për këtë.

në këtë moment, ju do të kontrolloni edhe një herë llogaritë tuaja për të parë se ku gjërat e vogla, sepse gur- gur bëhet muri dhe mur-mur, kalaja. Një përpjekje e ndryshimin, lënia e duhanit, apo përdorimi i shpeshtë i taksive, ose t’u paguani kafenë të tjerëve...Kërkojini edhe partnerit/es t’ju ndihmojë në këtë nismë.

Neptuni, Afërdita dhe Mërkuri janë rëndësishme këtë javë:

Një dashuri të re, një punë, ose të dyja, momenti të tregoheni të ndrojtur dhe të bëni një vesh të shurdhër, sepse disa raste nuk kthehen më.

Vera po troket në derë, pra pranojini ato çift partneri/ja do t’u bëjnë një propozim me ndjenjat e tjetrit, sepse mund të digjeni vetë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.