Elsamedi: Pse shpif Damiano?

Intervista - - FAQE 1 -

Ishte një nga banorët e BBAsë që kishte premisa edhe për të - da bëntë lojë, ngacmonte, ishte aktiv, nuk e shpenzonte kohën kot, merrte pjesë në debate, por ja që publiku vendosi që Elsamedi, i cili hyri çift në shtëpi me Ambrën, të dilte vetëm nga shtëpia, pas ndarjes me të. Si e shikon Elsamedi këtë reality, a janë banorët e vërtetë aty brenda, këto e të tjera në intervistën që realizuam me të dhe që do e gjeni më poshtë!

Fabjola Kuburi:- Ku je o Eli, si të kemi?

Elsamed Senaj:- Mirë, shumë mirë, ju si jeni? Përshëndetje për të gjithë ës Intervista, për lexuesit, ata që më kanë ndjekur dhe mbështetur.

- Ato që duhet të na i thojë në fund na i the në

- Po, kështu e nis unë, me falënderimë të merituara. Buzëqesh)

-Tani që u bërë dhe pjesë e Bog Brother më duke se je bërë pak mendjemadh apo më duket mua?

- Jo, përkundrazi, më vjen keq që mendoni kështu! Unë jam Eli që kam qenë, original!

- Di që je mërzitur pak me opinionistët e mbrëmjes kur dole apo jo?

- Penalizimi im ishte nga opinjonistët. Ervini më njihte para se të hyja në Big Brother. Thyen rregullat, nuk thuhet për një konkurrent që publiku duhet të votojë ta nxjerrë jashtë. Kërkoj shpjegim nga ato dy persona sepse kanë bërë gabim në të shprehur.

- Për çfarë të shërbeu më shumë kjo eksperiencë?

-Big Brother ishte një ëndërr e imja që unë e realizova, më shërbeu për të kuptuar sa i fortë jam në ë kisha njerëz që luajtën pisët dhe kjo prishi gjithçka. Pastaj, përsa i përket produksionit mund të them që jam shumë i kënaqur dhe e vlerësoj punën e tyre. Ky është një reality shoë dhe aty duhet të dalin fytyrat e vërteta të konkurrentëve.

- Kush e mori i pari iniciativën për të hyrë në shtëpinë e Big Brother ti apo Ambra?

-Iniciativën e mora unë, Ambra ishte e ftuara ime kur çdo gjë e kisha gati për të hyrë aty.

- A ishte kjo eksperiencë ashtu siç e kishe menduar apo ndodhi të zhgënjeheshe?

- Brenda ndodhi siç e kisha doja të shtiresha për të zën miq, doja që t’iu nxirrja konkurrentëve karakterin në pah që ti shikoj publiku. Ambra nuk tha asgjë ishte zhgënjimi im brenda. -Po Ambra çfarë thoshte? - Ambra është akoma aty brenda, të shohim kur të dalë jashtë.

- Tani ju jeni të ndarë apo do i rishikoni mundësitë kur ky edicion të mbarojë?

-Mundësia mes nesh nuk ka ekzistuar kurrë. Ajo është femër shumë e bukur por jo tek shijet e mia që mund të jetë një e dashur për mua.

- Tani që dole nga shtëpia çfarë planesh ke?

-Planet e mia janë shumë. Para se të hyja në shtëpi kam lënë gjëra pafund përgjysmë, si realizimin e festivalit “Shkodra Fest” ku edhe jam producent i tij, kisha mbyllur datat për të xhiruar klipin e ri. Gjithsesi, tani jemi këtu dhe do vazhdojmë me ato që kemi lënë në mes.

- Banorët e shtëpisë si t’u dukën?

-Banorët e shtëpisë të shitur çdo javë për të mos u nominuar, të shtirur dhe në asgjë s’janë të vërtetë.

- Do vazhdosh të mbash ende kontakte me to edhe jashtë shtëpisë?

-Kontakte do mbaj sepse jashtë mendoj që do kuptojnë veten më shumë dhe do jenë njerëz të tjerë. -Me cilin më shumë? - Nuk e di, kur të jemi të gjithë jashtë do ta shikojmë dhe me kohë do tregohet çdo gjë.

- Si është puna me Damianon, sepse ka publikuar gjëra kundër teje mesa di apo jo?

- Damiano, tregon veten. Shpik gjëra për të rënë në sy të mediave dhe për të bërë lajme. Nuk është gjë e mirë, as kur je brenda as kur je jashtë BBA-së të sillesh kështu.

- Mendon se ajo ç’ka dhe për publikun në aq kohë ishte mjaftueshëm për të njohur karakterin tënd?

-Publiku mendoj ka kuptuar origjinalitetin tim, jam njeri që çfarë mendoj ta plas në fytyrë dhe nuk shkoj sipas interest, jam i drejtë me të gjithë por jo i njëjti me të gjithë.

me gjithë zemër meqënëse tani nuk je më një banor i shtëpisë?

-Fitoren do doja dhe do t’ia uroja, Donës dhe Musës vetëm nga miqësia e Donës.

- Si është pritur kjo dalje nga familjarët dhe nga miqtë e tu?

-Përveç miqve, familjarve janë publiku që sigurisht asnjë nuk ka pritur daljen time ishte një gjë që unë as që e mendoja që do dilja të paktën këtë javë. Të gjithë thonë ishe më i forti. Çuditem pse opinionistët ishin kundra kur mua akoma s’më ka ardhur një mesazh negativ nga një fans i vetëm.

-Mendon se kjo hyrja çift ka penalizuar shume banorë?

-Po, ka penalizuar shumë madje edhe mua në këtë mes. - Publikut çfarë do i thuash? - Dua ta falënderoj për suportin dhe dua t’i them që keni njohur vetëm pak përqind nga ajo që jam, do duhej pak më shumë kohë që të më njihnit. Gjithsesi, publiku është ai që vendos dhe mirëkuptoj vendimin e tij.

- A do ishtë me e thjeshtë për ty nëse do ishe i vetëm?

-Nëse do isha vetëm dhe loja në tek do ishte dicka shumë më ndyshe do ishte më bukur kur krijohet një lidhje live dhe jo të hysh sikur je i lidhur.

- Nëse do të mund të rihyje edhe për një javë, meqë javën tjetër është çfarë do bëje për një javë kohë?

-E di që sdo hyj, prandaj s’të them dot se çfarë do bëja. Kjo javë nëse do isha brenda do ishte më e bukura që “Big Brother” ka patur gjatë 3 muajve. Kisha gjëra shumë për të thënë pas ndarjes.

- Ti je dhe producent i një festivali muzikor, çfarë do ndodhi tani me “Shkodra Fest”?

- Shkodra Fest vazhdon me muajit Qershor-Korrik.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.