Tavë me salcë dhe karkaleca (Saganaq)

Intervista - - SPECIALISTËT PËRGJIGJEN -

Përshëndetje redaksia e gazetës Intervista. Unë jam një zonjë 65 vjeçe në pension dhe më vjen mirë që ende ka rubrika dhe për moshën tonë sidomos me këto shkrimet e përjavshme të gatimit na kënaqni. Bashkëshorti im është 72 vjeç po është shumë me huqe në të ngrënë, gjithmon ë më nxjerr nga një tekë e shpeshherë i them aman more burrë më duket sikur të kam djalin e fëmijëve dhe jo bashkëshort dhe vë buzën në gaz. Ai pëlqen shumë fërgesën me salcë dhe djath por unë dua ti gatuaj diçka me fruta deti ose karkaleca, konkretisht dua një recetë të veçantë me çfarë mund t’ia gatuaj në kushtet tona të shtëpisë. Nëse është e mundur mundeni të na dërgoni një recetë për 4 persona. Faleminderit.

Përgjigjet Shef Ledio i Restorant “Il Tipico”, Rr Johan Fon Han (Tefta Tashko) në krah të gjimnazit “Ismail Qemali” Tiranë, +355 (0) 42370592, 0689049531:- ë ë - ë ë - tin tuaj. Duke menduar se ë mama, një nënë në ë ërgjigjen me kënaqësinë më të ë ënë se receta më e veçantë që ë - kë ënd ë ë tava me salcë -

1 kg karkaleca deti të

të grirë - mate -

1 lugë kafe rigon

kafe me verë të

1 lugë kafe me Përgatitja: - jmë domatet, salcën e do - - - ë ë alkooli -

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.