Pyetje për instruktorin Ndihem e rënduar nga palestra

Intervista - - SPECIALISTËT PËRGJIGJEN -

DALLGË E nderuar astrologe kam parë në ëndërr sikur po udhëtoja me varkë me ish të dashurin tim. Por deti kishte shumë dallgë. Arritëm në një vend ku deti ishte më i qetë. Pastaj shkuam në një dhomë hoteli dhe po diskutonim për shumë gjëra, por nuk e mbaj mend tamam tamam se për çfarë po bisedonim. E çuditshmja është se e kam parë këtë ëndërr për disa netë rresht. Elida

të dashurin ka qënë shumë i bukur. Por gjatë rrugës keni hasur pengesa, të cilat kanë çuar në prishjen e lidhjes tuaj. Dhe në njëfarë mënyrë keni qënë ju shkaku dhe jo ai. Tani që jeni vetëm dhe më e qetë, e keni kuptuar, që po të kishit folur më hapur dhe të mos ishit irrituar, mbase do ishit akoma bashkë sot. Megjithatë nuk është kurrë vonë. Fare mirë mund ti bësh një telefonatë dhe të sqarohesh me të. Gjithë të mirat. RROBA TË PALARA Kam parë në ëndërr sikur vrapoja nga një anë e qytetit në skajin tjetër të qytetit. Duhet të bëja diçka por nuk mbaja mend se çfarë. Merrja një rrugë dhe rikthehesha mbrapsht. Pastaj duhej të kaloja nga një rrugicë ku kishte rroba përtokë të lara të palara. Dhe unë kaloja sipër tyre. Po kështu ishin dhe në shtëpinë time rrobat e mia. Pastaj më erdhi për të vjellë. Por u ndieva më e qetë kur pashë se pranë meje kisha mamin dhe të fejuarin tim. Ç’do të thotë kjo?

E dashur vajzë ëndrra juaj do të thotë, që keni anashkaluar një problem personal në mënyrë të gabuar. Dhe tani do jesh e detyruar të përballesh sërisht me atë lloj situate e cila do t’ju bëjë që ju të shkelni mbi veten tuaj, vetëm e vetëm që të çliroheni prej saj. Gjithsesi edhe nëse do t’ju kushtojë kjo gjë, në fund të fundit do të gjeni zgjidhjen e drejtë. Dhe pas gjithë kësaj situate të vështirë ju do të ndiheni mirë, sepse keni përreth jush njerëz që ju duan dhe ju mbështesin. Gjithë të mirat. VEZË E dashur astrologe. Kam parë në ëndërr sikur ish gruaja ime po hante vezë dhe unë që po i thoja, ma shpife se po ha kaq shumë. Të hash shumë vezë të bëjnë keq po i thoja. Çdo të thotë kjo?

I nderuar zotëri, duket që pikërisht ato “vezë” i kanë bërë keq lidhjes tuaj. Vezët në ëndërr kanë shumë kuptime. Në rastin tat ato tregojnë paragjykimet tuaja karshi ish gruas. Pikërisht këto ju kanë çuar drejt ndarjes. Ju nuk përshtateshit shumë me gruan tuaj. Nuk e pranonit ashtu siç ishte me gjitha të metat e saj. E megjithatë kohët e fun tuaj. Dhe në fakt problemi qëndronte tek ju dhe jo tek ajo. Mendoj se jeni shumë paragjykues. Jeni në kërkim të njeriut perfekt, gjë e cila nuk ekziston. Gjithë të mirat. SHTËPI E SHKATËRRUAR Jam një vajzë 28 vjeçe. Kam parë në ëndërr sikur po shkoja në shtëpinë time. Dhe kur shkova aty, gjithçka e gjej të përmbysur të shkatërruar. Pra, e kuptova që kishin hyrë hajdutët dhe kishin shkatërruar gjithçka. Ç’do të thotë kjo, se jam shumë e shqetësuar. Ada.

E dashur Ada, nuk ka ndonjë gjë të madhe për t’u shqetësuar. Ëndrra thjesht tregon që ju jeni një vajzë që ju përgojojnë shumë. Më saktë ka shumë njerëz që bëjnë thashetheme për ju, dhe përpiqen në një farë mënyre që t’ju prishin punë. Ne ju këshillojmë vetëm që ju të mos reagoni - goni ndaj tyre, ata do të përpiqen me çdo kusht t’ju bëjnë juve ju ecën çdo gjë mbarë dhe ato ju kanë zili.

Përshë unë jam Andeta 25 vjeçe. ë vit që shkoj në palestë ë në javë. I lexoj të gjitha shkrimet e tua të përjavshme dhe mundohem që të vë në zbatim ato ushtrime që trupi im i ka të nevojshme. Unë me këto që po bëj ndihem mirë me trupin tim e vetmja gjë që më shqetëson është që kam më shumë se një muaj që sa herë bëj palestër ndihem si e rënduar dhe e pafuqishme për t’u ushtruar nga ushqimi. Mbase është kjo nga vapa dhe unë kam nevojë për një dietë tjetër ushqimore? Në ju lutem mund të më thoni se çfarë duhet të ha?

Skerdi Pasha instruktor, Royal Fitness Club, Rruga: Theodor Keka, Unaza e Re pranë Astirit. Numër telefoni: 0695445228:- Andeta përshëndetje, të falwnderoj për vëmendjen ndaj shkrimeve të mia. Gjithmonë ndryshimet drastike të temperaturave të motit shoqërohen me plogështi, sidomos në ngritjen e temperaturave. Je 25 vjeç ke dhe 1 vit që bën regullisht palestë ë kohë për përdorimin e suplementeve. Bën një sforco mbi normalen edhe ushqimi duhet suplementativ. Do të sugjeroja të merrje: WHEY PROTEINE- Mënyra e përdorimit përshkruhet në amballazh. Proteina shërben për rigjenerimin e muskujve. Bëhet në formë likuide gjë që trupi e thith më shpejt në kohë më të shkurtër, dhe që është efektive pë BCAA- Është aminoacid esencial ku duhet detyrimisht të merret nga jashtë pasi trupi nuk e rigjeneron vet. Aminoacidi bcaa aktivizohet gjatë kryerjes së - tesitet dhe duke e marrë nga jashtë me doza të përcaktuara bën që ushtruesi të rikuperohet më shpejt. Rikuperimi shpejt bën që të rritet performanca e ushtrimit, gjë që kjo e fundit ndihmon në performancën ënyra për ë mëngjes me barkun bosh, kryerjes së aktivi ISO DRINK- iso drink e ke në formë pluhuri ashtu si proteina dhe bcaa. Trete në ujë në një sasi uji që ti përdor gjatë seancës. Kjo të ndihmon të rrish e hidratuar. Temperaturat janë shumë të - zik të dehidraton. Hidratimi bën që gjaku të qarkullojë më mirë dhe lënda ushqimore të shpërndahet më mirë në trup. Të sugjeroj ti përdorësh kë Nuk kanë asnjë efekt anësor mos i beso gojdhënave urbane injorante. Më beso mos përdorimi i tyre sjell efekte anësore pasi jo vetëm në ushqim bëhet rikuperimi i muskujve pas një ngarkese intensive, ndërsa në lidhje me programin nuk duhet të sforcohesh me pesha të rënda për ty, munohu që nga seria në seri dhe nga ushtrimi në ushtrim të rikuperohesh plotësisht. Ndërsa në lidhje me ushqimin përpiqu të konsumosh zarzavatet e stinës dhe frutat. Hiq dorë nga ushqimet e rënda si mishi, brumërat, përdor sa më shumë lëngje. Kaq kisha dhe uroj të të vij në ndihmë. Forca je 25 vjeçe, je në pikun e formës tënde biologjike. Never give up.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.