Zbulohet letra që Lulzim Basha i dërgon Sorosit

Intervista - - SOCIALE -

- - interesante ishte letra që lideri aktual i vetngrirë Basha i ka dërguar është - jes. Në letrën që Basha i shkruan detaj ndaj tij. Pa harruar këtu se çfarë i shkruan Basha ndër të tjëra: I dashur baba, Mos u habit që po të thërras kështu, por ti për mua je baba e shkuar babait, pasi atë që bërë ti për mua nuk e ka bërë as familja ime, përfshirë edhe babain tim biologjik.

Po të informoj rreth situatës më të fundit në PD. Gjërat po shkojnë ashtu siç më kë porositur ti. MOS E MERR NI SER IOZ ISH T, MI! LUTE JU

Selami po e bën për mrekulli rolin e Lakrorit…të Maqos me një fjale. Meqë m’u kujtua Lakrori dua të të them se mamaja ime të ka bërë një lakror me hithra, pasi ajo e di që ty të pëlqen shumë.

Po le të hidhemi sërish tek fusha më mori Rama në telefon dhe më tha: Lul, mos e rruaj fare se edhe nëse nuk vijnë shumë demokratë në votim, unë kam pregatitur rilindasit e mi dhe i kam pajisur me karta antarësie të PD-së. Kjo falë edhe ndihmës së Jemin Gjanës që vendosi se do votojnë të gjithë ata që kanë karta antarësie që para 8 vjetësh ose më shumë.

Lul, o Lulush…po të thërras kështu se më pëlqen të përkëdhelem me ty. Ajo fotoja jonë pas daljes nga çadra ku ne shtërngojmë duart para Kuvendit me “qe palla” më pëlqen shumë. Mos u mërzit pse humbe pasi edhe sikur të ishte babai jonë Soros në vendin tënd përballë meje nuk do daku, por mos i thuaj Xhorxhit për ë këtë…hahahaha…

I dashur, baba Soros, nuk më thua, ç’ka dashur të thotë vëllai jonë i madh Rama me këtë? Mos vallë ti do më shumë ate se mua? A nuk ështe momenti që tani para se ti të ndërrosh jetë të bëjmë një deklaratë noteriale ku ti të m’i kalosh mua të gjitha fuqitë e kompanisë tënde dhe të drejtimit të lobingjeve në botë? Pse jo? Unë kam të dhëna për lider. Nuk e ke vënë se ngjaj shumë me Enver Hoxhën? Oh, m’u thaftë goja çfarë them dhe dërdëllis unë. Ti do rrosh dhe duhet të rrosh sa më shumë për të mirën tonë, të PD-së, PS-së dhe partisë “Libra” që sytë i ka nga ty.

Baba, nuk e kuptova se kush ma futi kaq thellë dhe kush më tradhëtoi në PD, por për një gjë të siguroj se, buxhetin tënd, unë do ringrihem atje ku më takon dhe më ke piketuar ti. Një ndihmë të madhe tani po më jep edhe Çili që më sulmoi aq fort para zgjedhjeve dhe kjo falë teje dhe planeve që bëmë bashkë. Edhe Zheji, edhe Muç Nano, edhe Shpëtim Nazarko po zbatojnë të gjitha porositë e tua duke më mbrojtur dhe duke më quajtur si e keqja më ë vogël në PD.

S’e ke idenë si më vjen kur më etiketojnë si e keqja e PD. Po si mund të më quajnë mua të keqen e PD-së,nuk e kuptoj. Mos e kanë nga xhelozia kjo falë faktit që jam dhe i bukur? Nejse, po të informoj gjithashtu se sot mbasdite ky grupim miliardierësh dhe bixhozxhinjsh me në krye Patozin dhe Boden po pregatiten të bëjnë një takim sonte në mbrëmje dhe pritet të më sulmojnë keq. Nuk do ishte keq sikur t’i fusje ndonjë mik drejtorit të OSHE-së dhe duhet të dështojë me çdo kusht. Durohet Majlinda Bregu akoma? Po ai Ruli që është si Espinoza?

Dhe e fundit, por më e rëndësishmja është që edhe Berisha u bë më mua duke më dhënë mbështetje të hapur dhe duke ia dhjerë në sy dhëndrit të tij që më doli kundër.

Ah, mor baba Soros. Veç mos e marrsha dhe njëherë se atë Jozin kam për ta degdis në internim. U bë ajo të më krahasoje mua me Enver Hoxhën? Nuk kam për t’ja fal dhe dua ndihmën tënde për këtë, por pasi

Po e mbyll tani se kam një takim kokë më kokë dhe në prani të Ndokës me “Lavazhjerin”. Fola dhe me Ilvën mbrëmë dhe m’u duk shumë në qef. Ti mbase s’do ta besosh, por në fund të bisedës më tha “puç puç”… E thashë për humor këtë dukë ditur

Dhe mos harro ti bësh të fala Goxhajt dhe Fundos që po bëjnë një punë shembullore duke më sharë dhe etiketuar Sorosian sipas porosisë tënde. Mbetemi në kontakt pasi nesër janë zgjedhjet. Më jep dhe një mendim të lutem. A te ha një drekë nesër me Erion Veliajn se ka ditë që më lutet? Dhe ai i joni është dhe më duhet të mbajme lidhje nëpërmjet tij, pasi më çau veshët në lidhje me këshilltaret e djathtë në bashki. Ka frikë mos i bashkoj me ata të LSI… por unë do pres këshillën tënde edhe për këtë pjesë. Ikaaa…të përqafoj. në ëhatssap.

P.s . Edhe logon” Republika e re” e hoqa siç më porosite!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.