5 gjëra që na ndodhin të gjithëve në aplikacionet e takimeve

Intervista - - SOCIALE -

Gjithmonë na ndodhin gjëra mjaft qesharake në internet, sidomos kur bëhet fjalë për të gjetur dashurinë në një aplikim takimesh. Kemi shpesh ngjarje zbavitëse për t’u treguar shoqeve që na bëjnë të gjithave të qeshim! Ja 5 prej tyre që me siguri do t’i njihni.

1. Harxhoj një ditë të tërë ër të

Ata që kërkojnë një takim virtual, e dinë se gjithçka luhet në e vetes. Kjo është më e vështirë se të bësh një CV, mund të rrish me orë të tëra duke shkruar informacionet e tua personale, të bësh një tekst prezantimi pa e tepruar dhe, mbi të gjitha, të zgjedhësh ë e përkryer që të tregon bukur dhe maskon defektet e tua personale. Nga njëra anë është fotoja që të tregon ashtu si je (ai nuk do të zhgënjehet ditën e takimit) dhe tjetra, në të cilën i ët e përkryer, ke bërë një grim të përkryer dhe e ke lëkurën e nxirë. Me një fjalë, është një zgjedhje e vështirë për t’u bërë...

ë burrë që

Ndodh nganjëherë në aplikimet e takimeve që disa burra nuk hezitojnë t’u dërgojnë të njëjtin mesazh të gjitha grave njëherësh, duke bërë copy-paste, ose të bëjnë kërkesa të papërshtatshme që në takimet e para... Kjo është diçka e rëndë dhe jo të gjitha gratë kanë dëshirë të njihen me burra të tillë. Për fat të mirë, kemi gjetur planin e duhur për të hequr qafe këtë lloj burrash!

Siti i internetit Meetic ka krijuar Meetic Badge, për të takuar dhe dalluar lehtë beqarët me të vërtetë seriozë. Aplikimi në fjalë angazhohet para grave se do të kenë prezantime më të respektueshme, duke u kërkuar burrave të nënshkruajnë një deklaratë sjelljeje të mirë. Më pak surpriza të pakëndshme për gratë, ato tashmë janë më të sigurta për të gjetur burrin e duhur dhe, mbi të gjitha, më shpejt!

- ë herë ër të zhgë ditë

Është e lehtë të postosh foton tënde më të bukur në një aplikim takimesh, me një model të ësh, buzëqeshje joshëse, shikim të zjarrtë...

Ai duket shumë seksi! Por ësh vetes të njëjtën pyetje: “Do të zhgënjehem kur ta shoh në realitet?”. Në këtë moment preçiz marrim në telefon shoqen e ngushtë për t’u këshilluar, por, mbi të gjitha, për t’u ndjerë më e sigurta në vetvete. Pyetja është gjithmonë e njëjta: Ia vlen ta takojmë, apo jo?

ë që ë ë ë)

Të gjithë kanë të drejtë të regjistrohen në një aplikim takimesh, apo jo? Megjithatë, kur qëllon me një person që e njeh, ë ndjehesh në siklet...

tim, fotoja e tij, të gjitha të dhënat korrespondojnë!”...Ik, ik sa më larg!!! Po ja që ti je kureshtare dhe shkon t’i hedhësh një sy pro ë tij. Ups, ai mund të shohë se kush ka parë faqen e tij...

ë djalë që del nga një ë

Bravo, gati e ke gjetur djalin që të duhet. Inteligjent, zbavitës, i respektueshëm (për më tepër i pëlqejnë macet si ty). Me një fjalë, merresh vesh mirë me të. Pas disa shkëmbimeve me këtë djalë, ai të thotë se sapo është ndarë nga e dashura dhe nuk është gati të takojë dikë tjetër. “Po pse më ndodhin vetëm mua këto gjëra?!”. Një herë që gjetët një djalë për së mbari...

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.