Linguni me kungull dhe karkalec

Intervista - - SPECIALISTËT PËRGJIGJEN -

Përshëndetje gazeta ë - ëna e një vajze rubrikat tuaja të ërja - është ë e dobët ën ku i kanë thënë se duhet të ër të një ë të i kanë - tuar dhe dietën ushqi ë duhet të hajë. Te dieta ë - karonat të ë ë ë ë kë ë ju shkruajta është që të ë ë ë të veçantë dhe të shë ë ën unë ës ë kushtet e shtë ë ë ërgjig

- - Përshëndetje Monika! I uroj vajzës tënde shëndet dhe ty të falenderoj jashtë mase që na kushton vëmendje duke lexuar rubrikat tona. Më e mira dhe më e shëndetshmja për ta përgatitur edhe vetë në kushtet e shtëpisë është linguini me kungull dhe karkalec. Për të realizuar këtë recetë duhen këta përbërës:

400 gr linguini 20 karkaleca 3 kunguj (të vegjël) 15 domate 1 thelpi hudhër 4 lugë gjelle vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1/2 gote verë e bardhë 1/2 spec i kuq (pikant) Kripë Piper i zi Përgatitja: Në një tigan hidhni vajin e ullirit dhe pasi të jetë nxehur mirë shtoni hudhrën. Prisni kungujt në formë rrethore dhe hidhini në tigan që të skuqen. Në një tenxhere me ujë të kripur, vendosim linguinet të ziejnë. Kur kungujt të jenë skuqur, hidhni 4 domate të cilat më parë janë qëruar nga lëkura. Nëse dëshironi, hidhini piper të kuq. Më pas, përzierjes shtojini dhe karkalecat, dhe pasi të jenë gatuar disi të gjitha sëbashku, hidhni verën e bardhë. Hidhni pak kripë dhe më pas shtojini pak nga lëngu që u përftua nga zierja e linguineve. Më pas shtojini linguinet të cilat duhet të jenë aldente. Trazojini mirë dhe hidhini piper të zi. Shërbejini në një pjatë duke iu hedhur sipër pak vaj ulliri. Ju bëftë mirë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.