Të fshehtat e Morfina Hasanit, Miss Kosova 2017

Intervista - - FAQE 1 -

Konkurset e bukurisë në Shqipëri, Kosovë e rajon, kanë qenë gjithmonë të pagabueshme përsa i përket një përzgjedhjeje të drejtë. Shqiptarët konsiderohen si racë e bukur, e kjo vërtetohet jo vetëm nëpërmjet njerëzve në jetën e përditshme, por dhe nëpërmjet konkurseve është bukuroshja që së fundmi është shpallur “Miss Kosova 2017”. Për emocionet e konkursit e më tëpër, ajo ka folur për gazetën “Intervista”.

përshëndetje. Sa ka ndryshuar jeta jote që nga momenti i ku- rorëzimit si Miss?

- sani:- Jeta ime ka ndryshuar që nga kurora ime e parë si Miss Univers Internacional Kosova 2017. Ndihem mirë me gjithë këto vlerësime.

-Sa besim në vetvete kishe se do të shpalleshe ti më e bukura e Kosovës?

- Kisha besim se do bëhej zgjedhja e duhur. Secili kur hyn në një garë bukurie apo në çdo garë tjetër synimi i tij - jë, kështu që do ishte hipokrizi nëse do thoja që nuk hyra për të kisha atë synim.

-I ke ndjekur konkurset e bukurisë kur ke qenë e vogël? Kush Miss të mbetet në kujtesë si një bukuri që ty të ka lënë përshtypje?

- Më ka pëlqyer bota e modelizmit që kur isha e vogël. Edhe gjithmonë më ka pëlqyer jashtëzakonisht shumë Angela Martini.

-Ishte i vështirë depërtimi në fazën e parë të “Miss Kosova 2017”?

aty ku kishte drejtësi kishte edhe drejtim pa u ndalur, e falënderoj edhe menaxherin tim.

-Cila nga bukuroshet e tjera mendon se ishte një pretendente

-Mendoj se juria vendosi më së miri kush meriton kurorën për Miss Kosova, ishin korrekt, juri profesionale, kështu që nuk mund të jap unë një opinion të saktë për këtë.

-Sa të ka mbështetur familja jote në këtë rrugëtim?

-Kam patur mbështetjen e familjes gjithmonë edhe kanë qenë pranë meje në çdo hap që kam bërë.

-A mendon se një konkurs bukurie është vendimtar për pamjen e një individi?

- Jo, nuk është e thënë që duhet të marrësh pjesë në një konkurs bukurie që të jesh e bukur, ka shumë vajza të bukura që nuk kanë qenë ndonjëherë pjesë e këtyre konkurseve po që mbeten të bukura gjithsesi.

-Ke një emër shumë intere je! Kush ta ka vënë emrin?

-Ka një domethënie interesante. Por mua më pëlqen shumë emri im, këtë emër ma ka vënë mami.

-Të jesh e bukur sot është themeli dhe i të qenit një moderatore e mirë, siç ndodh me shumicat e vajzave. Ke menduar t’i hysh botës së spektaklit?

- Nuk e kam menduar të jem një moderatore por si dihet në të ardhmen, pse jo!

-Këngëtarja e preferuar

-Këngëtarja ime preferuar është Dua Lipa.

-Ekziston një legjendë urbane që miss-et nuk janë edhe aq inteligjente. Qëndrimi yt rreth këtij konstatimi?

- Nuk është e vërtetë kjo legjendë, të gjitha miset janë intelegjente. (qesh) - më të madhe mediatike rreth trukeve të shumta që ndodhën në Miss Kosova, e vetë ti ke reaguar. A mund të na tregosh të vërtetën?

- Këtë herë në Miss Kosova 2017 s’ka patur zhurmë, përkundrazi ka qenë nje spektakël shum i bukur ama nëse e quan xhelozi në Miss Kosova po, jam mësuar me këto që nga kurora ime e parë si Miss Univers Internacional, pastaj si Miss Peja. Ka patur shkrime të ndryshme nga femrat xheloze por nuk më bëjnë përshtypje këto gjëra.

-Ndonjë plan serioz për të ardhmen?

-Kam shumë plane për të ardhmen të cilat do ti shohim në vazhdim.

-Një femër e bukur, vështirë dikë momentalisht?

-Jo, jam single, nuk kam partner për momentin.

- Sa i vlefshëm mund të jetë një konkurs bukurie?

-Po unë konkuroj aty ku ka vlera, jam besimtare dhe kureshtare e vlerave. Vlera është për vlera dhe unë i’a arrita.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.