Orges Shehi: Do arrijmë grupet

Kapiteni i korçarëve shprehet optimist për skuadrën e tij, që do të arrijë ndeshjet në grupet e Europa League

Intervista - - FAQE 1 -

CV Ditëlindja :25.09.1997 Skuadrat ku është aktivizuar: Bylis, Teuta, Vllaznia, Partizani, Besa, Skenderbeu ( është aktualisht ),

1 kampionat dhe 2 kupa të Shqipërisë), Besa ( 1 kupë), Skeënderbeu ( 6 tituj kampion dhe dy Superkupa)

Ndeshje të zhvilluar më skuadrën përfaqsuese : 6

Ndeshje të zhvilluar me skuadrën përfaqsuese të U21 : 10 Fitues i Topit të Artë. Rekordmen i ndeshjeve të zhvilluar në kampionatin shqiptar: mbi 600

Medalje: Nderi i kombit shqiptar,

Qytetar nderi në qytet Korçë dhe Vlorë.

“Pavarësisht humbjes së pësuar me rezultatin 2-1, ndaj Mlade Boleslav, në fushën e kësaj të fundit, skuadra bardhë e kuq shpreson te kalimi e turit të tretë. “Pavarësisht humbjes, skuadra jonë ka potenciale për ta përmbysur rezultatin e ndeshjes. Një gjë e tillë e bazoj te forca që ka skuadra” shprehet ër gazetën “Intervista”, një nga futbollistët më cilësorë, jo vetëm të skuadrës korçare dhe i skuadrës kombëtare, Orges Shehi. Në vijm të proncimit të tij ai pohon se pas ndeshjeve të kupës së Europa League, do t’i thotë lamtumirën futbollit të luajtur për t’u angazhuar në të ardhmen në rolin e trajnerit pranë klubit korçar.

Nderim Goci : Përshndetje dhe mirsevini në gazetën Inter

Olger Shehi : - Faleminderit , dhe juve që më jepni mundësinë të shprehem në gazetën tuaj.

- Të enjten keni zhvilluar ndeshjen e parë për turin e treë të Europa League, ndaj Mllade Boleslav, a mendoni se ky ishte rezultati real i ndeshjes ?

- Absolutisht që jo. Duhet pranuar se skuadra nuk u shpreh sa duhet në fushën e lojës dhe kjo më tepër në pjesëe parë të ndeshjes. E thënë shkurt, skuadra në ndeshjen ndaj çekëve, paraqiti dy tabllo loje: Një të parë me pak lëvizshëmri në fushën e lojës dhe një të dytë mjaft të mirë me një qarkullim të kënaqshëm të topit. Nuk mendoj se është difekt, por thjesht nuk po hynim në ritimin e lojës sonë.

- Duke qenë se tashmë keni krijuar një ide rreth kundërshtarit , jeni optimist se do t’i kaloni çekët

- Absolutisht se po. Jam optimist se skuadra do të hyjë në ndeshjen e dytë shumë më ndryshe nga ndeshja e parë. Jo vetëm që do të jemi më të motivuar, por do të kemi dhe përkrahjen e sportadashësve tanë të mrekullueshëm dhe kjoi nuk është pak për një skuadër që kërkon suksesin.

- Me kontigjentin që ka skuadra mendoni se do i arrini ndeshjet në grupe të Europa

- Në futboll ka nnjë thënie se ndeshjet duhet të merren një e nga një. Me këtë dua të them që në rradhë të parë duhet të kalojmë ndeshjen e rradhës që e kemi ndaj Mllade Bolesllav. Dihet se nga turn ë tur ndeshjet sa vijnë e vështirësohen, por kontigjenti që ka skuadra ka eksperiencën e duhur për të përballuar me sukses çdo kundërshtar.

- Si ka qenë sipas jush Skënderbeu i sezonit që sapo përfundoi ?

- Duhet pranuar se ka qenë një sezon e shoqërur me oshilacione. Duke qenë se vinim pas gjashtë titujsh kampion, natyrshëm pritshëmëria ka qenë më e madhe. Oshilacionet erdhën pasi skuadra ndërroi tre trajnerë dhe kjo nuk është pak. Trajneri Agostineli nuk ju përshtat sa duhet skuadrës. Në fazën e fundit skuadra zhvilloi ndeshje të mira, duke qenë rival për titullin kampion deri në javën e fundit.

- A mendoni se skuadra juaj në kampionatin e ri do të jetë

- Klubi ynë objektivat i ndër - feve. Si me mua ashtu dhe pa mua, skuadra do të hyjë në garë për të kryesor i skuadrës në çdo sezon futbollistik.

- Një vlerësim për skuadrat shqiptare në kupat e Europës

- Për Kukësin më erdhi shumë keq. Pavarësisht se u eleminua skuadra kuksiane zhvilloi ndeshje të kënaqshme. Kjo është çështje fati....

-Nga shtypi i ditës jemi informuar se pas ndeshjeve te kupës “Europa League”, do të tërhiqeni nga futbolli i luajtur

e ka dhe nje fund. Unë gjatë ka shumë jo vetëm tituj kampionë, kupe apo superkupe, por dhe kam ndjerë kënaqsinë pasi kudo ku kam luajtur jam respektuar.

- Cili do të jetë Orges Shehi

- Unë kam investuar shumë në sport dhe në të ardhmen do të jemë pjesë e tij . Dhe pas lënies së futbollit të jemë pjesë e klubit Skënderbeu. Me këtë skuadër dhe e ndjejë detyrim moral që të jemë pjesë e sajë dhe në të ardhem . - Ju faleminderit

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.