Dialogu Rama-Prençi para deklaratës për tërmetet

Intervista - - HUMOR -

Prençi:

Zoti Kryeministër, nuk jam Ahmeti, por jam Shemsiu… Shemsi Prençi…

Ah, po, më fal se të ngatërrova me drejtorin e Saliut... Le që dhe ti i atij ke qënë po nejse. Dëgjo këtu. E ke menderosur me punën e zjarreve. Po më vjen tymi deri tek shtëpia ku pushoj në Vlorë dhe po ma nget kolla Zahon…

Zoti Rama…zoti Rama të kërkoj ndjesë dhe do bëj çdo përpjekje që drejtimin e tymit ta kthejmë nga Lalëzi, aty ku po pushon Meta. Ai është dhe pak alergjik dhe kështu ia marrim shpirtin se të ka lodhur katër vjet me radhë hahahahah…

Ahmet, pusho dhe dëgjo dhe mos më qesh si gomar, por…

Zoti kryeminstër e thamë njëherë, nuk jam Ahmeti, por jam Shemsiu

Hë mo se një muti jeni të dy, por të dal ne temë tani. Dua që nesër të dalësh në televizion dhe të deklarosh që Shqipëria rrezikohet nga tërmetet. Bëje tragjike fare, më dëgjon. Bëje që t’ju shpëtoi shurra

Rama: Prençi: Rama: Prençi: Rama:

në brekë.

Prençi:

Zoti Rama, po unë jam tek emergjencat civile dhe jo tek shërbimi sizmiologjik. Si mund të bëj një deklaratë të tillë? Do më marrin për budalla jo për gjë.

Pse e di veten të zgjuar ti mo? Të vura aty se më ndihmove për votat dhe për ato kulisat e minierës së Bulqizës se dhe ti si Koçua do ta pësoje. Se që je një copë koqe ti këtë e di edhe Ndre Legisi. Pra, siç po të thoja duhet me patjetër të dali deklarata sa më e frikshme. Kështu shpëton edhe ti, edhe une, pasi duke folur për tërmetet populli harron zjarret. Më kuptove?

Rama: Prençi:

Po sikur të shtoj edhe përmbytje? Ta bëj sa më katastro ka më bukur se ky tripolar? Hë, si thua? Është kaq e frikshme vetëm ta mendosh dhe jo më të ndodhi vërtetë? Si do reagojë populli kur të më dëgjojë?

E kam thënë unë që je gomar ti, por s’më beson. Dëgjo këtu Ahmet. Popullit sa më shumë

Rama:

gjëra të frikshme t’i thuash, aq më shumë të do dhe të ndjek. Po pse mo pak gjëra të frikshme iu thashë unë në fushatë dhe jo që më vo - loj të shkruaj Saliu digital: ja kush është zjarrëvënësi kryesor i zjarreve…më dëgjon? Alo, alooo…

Këtu jam zoti Rama, por më telefonoi dikush nga Librazhdi dhe më tha se atje zjarret po bëjnë namin.

Shpifje, shpifje janë. Në qarkun e Elbasanit kam dërguar Taulant Ballën dhe ai ka marrë vetë zorrën në dorë dhe po i shuan…atë që po bën Taulanti Hahahahah… Gomerë jeni të dy gjithsesi.

Prençi: Rama: Prençi:

gomar?

Rama: Prençi:

Po i thua dhe Ballës

Jo mo jo nuk i them se ai e di vetë që është se ndryshe nuk do bëhëj gazi i zorrës…i botës me një fjalë.. Po nisem tani për tek

Rama: Rama: Balla: Balla:

Inëse do me jepje fjalën se do më ndjekesh live dhe ta dëgjosh me veshët e tu katrahurën që do ndodhi me deklarat e mia, dmth-në të tuat ose më saktë tonat.

Alo, alooo, alooo Ahmettt…mos bëj gaf të përmëndësh emrin tim se do të ta ve zjarrin.. Alooo…iku gomari…

Nga frika se mos Prençi përmëndte emrin e tij në intervistë Rama nxiton ti bëjë telefonatë Taluand Ballës:

Alo, Tao, Tao…Taulant më dëgjon?

Urdhëro zoti Rama. Sipas porosisë tënde, unë e mora vetë zorrën e ujit dhe nuk lashë pëllëmbë toke pa e shurrosur hahahah... Ta thashë kështu se e di që të pëlqejne këto shprehjë…

Rama: O gomar, lëri këto, por më gjej urgjent Ahmet Prençin dhe ma sill në zyrë…urgjent.

Pas një ore në shtëpinë ku pushonte Rama u shfaq Balla me Ahmet Prençin.

Rama:

O zot do çmëndem mes këtyre injorantëvë. Unë të thashë për Shemsi Prençin jo për Ahmet Prençim…mu zhdukniiiiii… mu zhdukniiii…Shemsiii… Ahmetttt…

Bobo! I paska dhënë efektet e para deklarata e frikshme e Shemsiut…

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.