Poezia juaj...

Intervista - - POEZI -

Dhe një çast shfaqet si hyjneshë, sipër kështjellës së lartë. Sytë e mi marrin rrugëtimin drejt, syve të tu! Ura lidhëse na ndan,një mur i lartë, për të qenë pranë !

ANILA KARAPIDOU, Selanik

Kur me shkel qepallat me kembet e tij te renda, Dritherohet qenia ime, Dritherohem une, Sa nis te eci neper endrra. Ne endrrat Qe te kotin kot me kot, Nje kotesi te frikesuar. Dua t’i ndertoj endrrat kur jam zgjuar, Mbushur me drite. Ndaj, nga gjumi kam kaq shume frike.

SOKRAT TURTULLI

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.