Rudina Dembacaj: Jam bërë akoma më e dashur

Intervista - - FAQE 1 -

Rudina Dembacaj është një nga personazhet më të dashura të ekranit sidomos me personazhin e saj Aja, ku publiku mezi e priste puntatën e radhës të “Al Pazar”. Po në këtë shou ajo imitonte aq bukur zonjën aq afër me origjinalin, saqë dukeshin sikur ishin dy pika uji dhe edhe vetë Rudinën e ngatërronin dhe vazhdojnë e ngatërrojnë me të ë, Rudina ka realizuar shumë në jetën e saj, personale dhe profesionale, ajo është martuar dhe është nënë e një vajze të vogël me emrin Viktoria, ka mbyllur një sezon të suksesshëm të “Mos i fol shoferit” dhe pret të nisë tjetrin, në tetor do sjellë në skenë edhe një shfaqje me titull “Stjuardeat”…! Ja pra, kaq kaq shumë gjëra që Rudina do të na i tregojë vetë…!

Fabjola Kuburi:- Rudina, kam marrë vesh që kemi të reja nga ty, nga ana profesionale apo kam dëgjuar gabim?

Rudina Dembacaj:-Ke dëgjuar mirë (Buzëqesh) Po, gjithmonë do ketë të reja! Faleminderit Zotit. -Do vazhdojë “Mos i fol shoferit”?

-Po, patjetër. Sezoni i ri do jetë dhe me ndryshime shumë të bukura por që për momentin nuk është se mund të tregoj shumë. Bëni durim edhe pak.

-Do ketë emra të mëdhenj si të ftuar në emision, apo akoma nuk do të na tregosh gjë? -Sigurisht që do ketë!

-E dëgjoj shpesh këtë shprehje “mos i fol shoferit” në përditshmëri, nga ty e kanë përvetësuar njerëzit?

-Me siguri, kemi goditur shumë me këtë emër, ja ti vetë po thua -Pse po i fole shoferit çfarë mund të ndodhë? -Po i fole, do i mbyllësh

gojën. Domethënë do e përplasësh. (Qesh)

-Më trego pak për “Stjuardesat”… kur do të jetë gati për publikun??

-Ah, e dashuroj tashmë këtë shfaqje. Në tetor do jetë gati premiera, do jetë një gjë shumë e bukur, tetori është afër dhe ju siguroj që do ketë shumë për të parë dhe për t’u mrekulluar në atë shfaqje.

duartrokitje, vlerësime, çfarë mund të dojë një artist më shumë?

-Familjen e lumtur që unë e kam dhe për të cilën e falënderoj shumë Zotin. Familja është e shtrenjtë dhe nëse ka buzëqeshje në familje ke arritur gjithçka.

-Cila është batuta që përdor më shumë gjatë ditës?

-Nuk e mbaj mend konkretisht. Mendoj se përdor shumë gjatë ditës sepse edhe komunikimi është i larmishëm.

të vockël me emrin Viktoria, kush ia vuri emrin?

ja ku është Viktoria.

-Çfarë ka ndryshuar që kur je bërë nënë?

-Jam bërë akoma më e dashur, thashë akoma, që do të thotë se kam qenë vetëm se është shtuar doza.(Buzëqesh)

në rritjen e Viktorias?

-Shumë, shumë! Nuk po lë asgjë mangut në punë falë ndihmës së tij, është krahu im i djathtë në gjithçka.

-Ku i bëre pushimet Rudinë?

-Kam bërë dy herë pushime, në Turqi dhe pastaj në jugun tonë të mrekullueshëm.

-Kam parë disa foto shumë të bukura me vajzën, do ta miqësosh që tani me kamerën?

-Jam e sigrutë që kur të mësojë të ë do më thotë: Boll o mami se na çmende!(Qesh)

tuese emisioni, aktore humori apo një nënë dhe familjare e përkujdesur?

-Nuk i ndaj dot! Të tre funksionet më përbëjnë mua, pra jam ato të treja që përmende ti në një të vetme.

-Deri tani, t’u duk ndonjë pyetje e vështirë apo që mendove me vete, po kjo nga i gjeti këto aman?

-Jo, më erdhi të përgjigjem direkt. Nuk do ndonjë meditim të madh të ësh për veten dhe pyetjet e tua më pëlqekan se paskan buonsens.

ngjashmëri me të, shkurt e ke qarë gjatë interpretimeve, të ngatërron njeri me Joze

-Po, shumë është një personazh i dashur për publikun dhe ngjashmëria me të më ka bërë më të lehtë t’a imitoj si personazh.

-Nëse do të kishe një ftesë nga shout e humorit këtu, do pranoje ndonjë apo…?

-Kush tha që nuk kam patur ftesa?! Kam patur por nuk kam pranuar. “Mos i fol shoferit” është dashuria ime.

-

- doje se do arrije kaq shumë sa ke arritur tani?

- Kam menduar më shumë se kaq, por në rrugë të mbarë jemi.

-Këtu ku je, me kaq sa ke arritur të bësh në atë që ty të pëlqen më shumë të bësh, e quan veten të realizuar apo ke ende për të bërë?

- Kam akoma për të bërë, por gjithçka arrihet shkallë-shkallë dhe unë do t’i ngjis shkallët një nga një jo nga tre aktër përnjëherësh se pengohesh.(Qesh)

-Na bëj një mbyllje të bukur të kësaj interviste, qoftë edhe më një kritikë…!

-Mendoni pozitivisht dhe mos harroni të ndiqni “Mos i fol shoferit”.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.