Burak Ëzçivit: Regjisori përqëndrohej tek sytë...

Intervista - - FAQE 1 -

Burak Ëzçivit është një model dhe aktor turk, i adhuruar nga gratë e gjithë botës. Në vitin 2005 të mirë në Turqi dhe më pas ka dalë në vend të dytë në konkursin e “Modelit më të mirë në botë”. - ar me serialin turk Eksi 18, më pas në serialet Burrë me Zor, Tradhëtia dhe Shtëpia Atërore. Ai - kun me rolin e Malkoçoglu Bali Beut në serialin “Suljemani i Madhërishëm”. Më pas Burak luajti përkrah me Fahrije Evçenin ty”, gjatë të cilit u lidh me të dhe kjo lidhje përfundoi me martesë - enovelat e fundit që interpretoi pafund” (Kara Sevda), ku ai interpreton rolin e Kemalit.

- Ti je një nga aktorët më të njohur dhe më të ndjekur në mediat sociale, por ti vetë nuk ndjek shumë njerëz. Cilin person do të doje të ndiqje në internet?

- është e vërtetë që unë nuk ndjek shumë njerëz. Në shumiën e rasteve përdor Instagramin për të ndarë me të tjerët atë që bëj, sepse këtë ma kërkojnë fansat. Ata më njohin nga puna ime dhe personazhet që interpretoj, por ata duan ta njohin Burakun edhe jashtë ekranit, kështu që ndaj me ta aq sa mundem, sepse mendoj që kjo është e rëndësishme. Ndjekësit janë fansat e mi, ata duan të ndajnë diçka me aktorët e tyre të preferuar dhe Instagrami është një mënyrë e shkëlqyer për këtë.

- Ti u bëre i njohur me rolin e Bali beut në “Sulejmanin e Madhërishëm”. Mendoje se seriali do të bëhej kaq i suksesshëm?

- Gjëja e rëndësisshme është ta bësh gjithçka me kujdes, të japësh më të mirën nga vetja dhe mendoj se kjo është është ajo që ndodhi në këtë serial. Kjo nuk vlen vetëm për aktrimin, por për çdo punë. Megjithatë, është gjithashtu e rëndësishme të mos bësh shumë plane dhe të ndjekësh rrjedhën. Ngan të vrasë një projekt ose suksesin e tij.

- Ti ke luajtur shumë role gjatë dhjetëvjeçarit të fundit, por një i kohëve të fundit është ai tek “Dashuria ngjan me ty”. më shumë?

- Gjej një pjesë timen në çdo rol që kam luajtur, por Bali Beu është unik. Ai ndiqte parimet e tij, ishte njeri me këmbë në tokë dhe unë

- Do të pëlqeje të luaje në Hollivud ose diku tjetër?

- Mbase e dini po ne aktorët kemi një ngarkesë pune të madhe. Ja përse, që të ndjek projekte të tjera jashtë Turqisë, duhet të bëj një pauzë pune këtu në Turqi. Mbase kur të mbaroj atë që po bëj do të më ofrohen mundësi të reja.

- Si arrin të mbash ekulibrin

shumë i rëndësishëm. Jeta ime personale është thelbësore për mua. arritur ta menaxhoj pak më mirë situatën. - Ç’quan ti sukses? - Mund të jesh i suksesshëm, por kjo nuk do të thotë të jesh edhe i lumtur. Unë nukë kërkoj një lumturi kalimtare, por një lumturi të qëndrueshme dhe të lirë. Duke e kërkuar atë, zbulon edhe veten, kupton se duhet ta kërkosh diku gjetkë dhe ndjehesh i çliruar nga shumë pesha. Dy vjetët e fundit kam ndryshuar shumë gjëra në jetën time. Më parë doja t’i kontrolloja të tëra , por tani kam mësuar t’i lë ca gjëra jashtë kontrollit. Pashë se po t’i kontrollosh të tëra nuk bëhesh i lumtur. Tani jam më i relaksuar. Gjithashtu pashë se paratë janë të rëndësishme, por nuk janë gjithçka. Dua t’i shoh gjërat me syrin optimist, edhe ato më të parëndësishmet. Gjithashtu është e rëndësishme të thuash “falemind por nëse nuk e thua, nuk je njeri i lumtur dhe i mirë. Të gjitha këto ndikohen nga dashuria, ajo e gruas sime, e familjes, e njerëzve që më rrethojnë. Mëson të mos përqëndrohesh vetëm tek një gjë në jetë dhe të ecësh me ekulibër në disa rrugë paralele.

- Je marrë edhe me produksion, regjisurë, apo vetëm me aktrim?

- - dis dhe më pëlqen edhe produksio kam qenë edhe producent. Përsa i përket regjisurës, nuk besoj se ka regjisorë të mirë apo të këqinj. Mendoj se nëse një regjisor arrin të japë një ngarkesë emocionale atëherë është i suksesshëm.

- Të jesh producent është një punë e rehatshme...Imagjino - mi!

- Sinqerisht nuk e di ç‘do të ndodhë në të ardhmen. Dikur isha një model dhe gjithmonë bëja plane për të ardhmen, por ato ishin kot. Tani ndjek rrjedhën dhe shoh ku do të më nxjerrë. Unë kam të mi, por nuk e di sa do ta realizoj këtë.

- shet më shumë bileta në kinema?

- bazë të biletave që kanë shitur, ose të teleshikuesve që kanë, por se si dhe sa arrijmë t’i transmetojmë ndjenjat tona publikut dhe sa të sukseshëm jemi.

- tënde si aktor, por si model.

- - lim ke gjithmonë prespektiva të mëdha. Por kjo nuk është ajo që unë kërkoj, unë dua të bëj mirë punën time, të kem vazhdimësi. Kam besim tek puna ime, tek suksesi. Unë besoj se zinxhiri i suksesit rritet dhe zgjerohet. Kjo më nxit të shkoj edhe më lart, që të arrij suksese më të mëdha

- Mendon se do të luash ndonjëherë role komike?

- Deri më tani nuk kam luajtur, por jetës nuk i dihet. Nëpër seriale preferoj rolet dramatike sepse kam eksperiencë në to, por në ndonjë

- Është thënë se regjisori i “Dashuri e pafund” përqëndrohej më shumë tek sytë e tu...

regjisori na e shpjegoi se do të kishte shumë sekuenca nga afër, të cilat do të përqëndroheshin tek sytë.

- Ti ke ndryshuar shumë nga Buraku i para disa vjetëve që ishte i pasigurtë dhe i zgjidhte me kujdes fjalët që do të thonte. Kjo do të thotë se ti i ke lënë pas frikërat e tua?

- Mendoj se çdo njeri ka frikë. Nëse nuk ke frikë nga asgjë, atëherë ke probleme të mëdha. Gjëja e rëndësishme është t’i përballosh ato. Pasi e kupton këtë, bëhesh guximtar.

- Ti je me të vërtetë shumë i zënë. Sa orë në ditë punon zakonisht?

orë në ditë! Për serialin Trumca minuta në ditë dhe për Dashuria e mund ta imagjinosh sasinë e punës që bëjmë çdo ditë. është një profesion vërtet i lodhshëm.

- Nuk ndjehesh ndonjëherë shumë i lodhur për të vazhduar?

- Për fat të mirë, jo! Zëri im i brendshëm më thotë vazhdimisht “Duro, vazhdo atë që ke nisur dhe kështu bëj përpara.

- Ke kohë të merresh me sport?

- Me këtë lloj programi, jo. Po bëra një herë në javë ndjehem i kënaqur.

- Atëherë ti me Fahrijen komunikokeni me letra!

- Letrat kanë qenë në kohët e lashta, ne tani komunikojmë me mesazhe, shumë mesazhe gjatë

- Apo ti thjesht i thua asaj “Jam aq i bukur, sa ia vlen të më presësh”.

- Ne i dimë ritmet e punës sonë, po meqë ajo nuk është mësuar me shpesh “Ç’është kjo punë që zgjat

- S’ka faj gruaja. Imagjino sikur ajo të rrinte në shtëpi vetëm 6 orë, ku përfshihen edhe gjumi me ty, nuk do të bëheshe xheloz?

- Ne i kemi eliminuar këto lloj xhelozish. Jeta më ka mësuar të heq dorë nga teprimet. Pastaj ne e njohim mirë njëri-tjetrin dhe nuk kemi probleme të tilla mes nesh. - tueshme.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.