Ertila Koka: Jeta ime e re...

Intervista - - MUZIKË -

Këngëtarja Ertila Koka, një nga personazhet më të dashur të botës së muzikës, këtë verë kurorëzoi edhe dashurinë e saj me partnerin Edgarin, me martesë. Ceremonia ishte madhështore dhe Ertila, nuk bëri lajmërime kohë për më parë, sepse donte që t’i zinte njerëzit në befasi dhe ashtu ndodhi në të vërtetë. E veshur si një princeshë, në ditën e saj më të bukur, ajo pati rreth vetes familjarët, miqtë më të afërt që ishin personazhe publike dhe jo vetëm. Në këtë intervistë, Ertila na tregon gjithçka rreth dasmës, ceremonisë, të ftuarve, çfarë mendon rreth dasmave të vitit dhe shumë e shumë të reja për jetën e saj...!

Fabjola Kuburi:- Ertila, këtë muzikë por për të rejat më të fundit në jetën tënde private...je dakord? - -Shumë dasma personazhesh publike këtë verë, e jotja njëra prej tyre, ndërkohë që të gjithë të tjerët bënë “namin” nëpër media, ti bërë një dasmë private, pse kjo zgjedhje?

-

-Cilat janë momentet më të bukura të ceremonisë luksoze të martesës tënde?

- -Sa fustane ndërrove? - - -Sa të ftuar kishe? -Kushtoi shumë dasma? -

-Kishe të ftuar shumë personazhe publike?

-

-Cili është urimi më i bukur dhe më i ndierë që more?

-Kjo është edhe periudha më e lumtur gjatë gjithë jetës tënde apo jo?

- - -

-Më jep një mendim për dasmat e vitit, që u përfol kudo. Më është krijuar përshtypja që po nuk foli një dynja e tërë, nuk quhesh e martuar, ti si mendon?

-

-Si e shikon veten Ertila si nuse e re?

-

-Di që je transferuar në Milano, si të duket jeta atje?

- - - - - -

-Në instagram ke postuar një diciturë krahas një fotoje në ikje, në udhëtim. Ai status falendërues na ka drithëruar të gjithëve...si i zgjodhe fjalët?

- -

-

- -

-Dilni të bëni shooping bashkë?

-Përsa i përket të qenit në fokus të mediave, do të zgjidhje ta shikoje veten në kronikën rozë, ndër të veshurat më bukur apo në rubrikën e thashethemeve?

- - -

-

-

-Miqtë e tu më të mirë janë persona të njohur apo të panjohur?

-E ke menduar çfarë prapësie do të vdisje të bëje nëse do të ishe e padukshme?

-Tani edhe sa do “nusërosh” apo do i futesh projekteve të reja muzikore?

- - - - - -

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.