Tinguj kitare

Intervista - - POEZI -

Një këngë shpirti më këndove,këtë mëngjes, Zëri yt kumboi kambanë,në shpirtin tim, I largët ish,por pranë e ndjeva,përmalluar, tua, Të dy duart tona,mbështetur mbi telat e kitarës, të dy Të ndjeja puthjen tënde,të parë,të përvëluar, Me kitarën në mes të prisnim diellin,në

ANILA KARAPIDOU

O njeri jeten e bren nen lekure Qeshjen e embel I a fal shpirtit Ku tallen soje e sorrollop Pa ditur se u gri nje faqje dhe sot. Fol o njeri Aty ku nervat nuk mbajne me Ne damaret qe pellcasin Nuk je skllav Je idhull i nje pranvere Qe shkund dimrin me padurim Je mali i sembuar nga djegia e vapa Je fusha ne mijera aroma Qe falen ne mijera lindje Puthje … RUDINA MERKURI

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.